NASA pátrá, radí, informuje

166370x 10. 03. 2014 1 čtenář

Není to tak dávno co církev kázala, že země je placka, středobod všeho poznání, že lidé jsou ovce v rukou chamtivých kněží a upalovala na hranicích ty, jenž měli jiné názory. Naštěstí pokrok, věda a rozum převládl a dnes můžeme směle poznávat naše místo ve vesmíru.

NASA za pomoci vesmírného teleskopu WISE pátrá po nových objevech. Před pár hodinami vydala prohlášení, že sice nenachází hypotetickou planetu „X“, ale že v našem sousedství, takřka za humny, se nachází mnoho zajímavých objektů hodných zkoumání. „Objevili jsme objekty, které byly zcela přehlédnuty,“ říká Davy Kirkpatrick z NASA.

Buďme rádi, že doba temna středověku je dávno pryč a možná i v NASA zavládl rozum nad temnotou.

 

Zdroj: NASA, NASA News

Podobné články

16 komentářů k "NASA pátrá, radí, informuje"

 • Martin Horus Martin Horus napsal:

  S, zbytečně odvádíš pozornost někam jinam.
  Církev je celek, a kázala „rezolutně pod hrozbou smrti“ to co se jí zrovna hodilo, doplň si vědomosti z historie, nebo zajeď do Vatikánu.

  Prohlášení NASA je zajímavé, z pohledu toho co uvádějí, si trochu sypou popel na hlavu.
  Každopádně ať jsme každý na jiné straně, mělo by nám vše lidem jít o stejnou věc, a tím je pravda.

  • S S napsal:

   Právě proto, že by nám všem mělo jít o pravdu, mi vadí ta nepravda o placaté Zemi. Církev má na hlavě tuny másla, a ničila lidi z mnoha malicherných důvodů , ale zrovna tohle nehlásala (pokud se mýlím, dejte konkrétní odkaz na důkaz opaku)

   Co se týče toho prohlášení: nejzajímavější je graf závislosti mezi velikostí a vzdáleností pozorovatelných těles. S posunutou hranicí totiž platí i pro jiné teleskopy.

   • MarHor MarHor napsal:

    M, jestli neumíš anglicky, nech si článek přeložit alespoň web-překladačem a dej vědět jestli dle tebe narazíš na něco zajímavého.

    • M napsal:

     Já jsem si ho právě přečetl a nějak tam nespatřuji nic zvláštního. Můžu vás tedy ještě jednou požádat o upřesnění té pasáže, která má být tím sypáním popela na hlavu?

     • MarHor MarHor napsal:

      Jestli je tvá otázka míněna upřimně, rád ti to znovu napíši „Objevili jsme objekty, které byly zcela přehlédnuty,“ atd…říká Davy Kirkpatrick z NASA.
      Když tohle zazní z NASA jsme na dobré cestě, škoda že neumíš chápat hieroglyfické texty, tam je ta paralela k tomu co se může dít v brzké době.

      • M napsal:

       Nevím, jestli je pak úplně opodstatněné narážet na něčí angličtinu, když podstata těch objektů, co byly objeveny, je tam popsána. Ta věta takto vytržená z kontextu samozřejmě skýtá prostor pro nějaké dohady, nicméně ona není nějakým finálním sdělením, ale pouze shrnutím těch objevů, které byly učiněny.
       Zkrátka byl vypuštěn nový infračervený teleskop a ten celkem očekávatelně vidí věci, co jsme dříve neviděli, nebo je přinejmenším viděli citelně hůře. Nevidím v tom prohlášení nic pozoruhodného.

       To spektrum objevů, které ten teleskop učinil, je poměrně široké, nicméně Kirkpatrick, uvedený jako hlavní autor jisté „druhé studie“ mluví konkrétně o tomto, abychom do toho vnesli trochu světla:

       „A second study reveals several thousand new residents in our sun’s „backyard,“ consisting of stars and cool bodies called brown dwarfs.“

       „The second WISE study, which concentrated on objects beyond our solar system, found 3,525 stars and brown dwarfs within 500 light-years of our sun.“

 • S. S. napsal:

  Mohl byste konkrétně uvést, kdy církev (jako celek) hlásala, že Země je placka?

  Pokud je mi známo, upalovalo se maximálně za hlásání toho, že (kulatá) Země není středem Vesmíru. Placatou Zemi obhajovala jen poměrně malá část církevních představitelů. Ale možná máte lepší informace, když tímto rezolutním tvrzením uvozujete článek.

Napsat komentář