NASA připravuje Zemi na kontakt s mimozemšťany

429771x 01. 03. 2015 1 čtenář

Před pár měsíci se před americkým Kongresem sešli špičkoví astronomové, aby dali jasně najevo, že věří, že ve vesmíru nejsme sami. Jejich hlavním argumentem bylo to, že není možné, aby se mezi triliony hvězd (kdy každá pátá vypadá jako Země a navíc tak ani vypadat nemusí, aby byla obyvatelná) nenašla žádná, na které je život.

Špičkoví astronomové a jejich názory

Seth Shostak, astronom, SETI Institut, Kalifornie:

„Počet obydlených světů v naší galaxii je jistě přinejmenším v řádu desítek miliard, a to nezmiňujeme měsíce. Počet viditelných galaxií různých od té naší je kolem 100 miliard.“

A tak NASA ve spolupráci s Kongresem zorganizovaly dvoudenní symposium pro vědce, teology, filozofy a historiky, aby se dohodli na tom, jak připravit Zemi na kontakt s mimozemšťany, ať už jde o mikrobiologické organizmy nebo inteligentní bytosti.

Steven J. Dick, bývalý vedoucí NASA historiků, jeden z organizátorů symposia:

„Zvažujeme všechny možné scénáře. Chceme připravit veřejnost na fakt, že najdeme život, ať už to budou mikrobiologické organizmy nebo inteligentní bytosti.“

Jeden z teologů, bratr Guy Consolmagno, prezident Vatikánské observatože, řekl:

„Věřím, že mimozemšťané existují, ale nemám důkaz. Opravdu se těším, pokud takový důkaz bude nalezen, protože to prohloubí mou víru v takové míře, kterou si ani neumím představit.“

Apeluje na veřejnost, aby nebyla překvapená, až k takovému objevu dojde, protože jednou k němu dojde. Vatikán je velmi otevřený představě inteligentního mimozemského života.

Země není středem vesmíru, nejsme v něm sami.

Je dobré vidět, jak už i mainstream shromažďuje informace a diskutuje o možnosti mimozemské existence, a ještě lepší je vědět i to, že se lidé zajímají o věci, které jsou jim utajovány.

Máme zde mimozemšťany?

V USA si více jak polovina obyvatel myslí, že nejsme ve vesmíru sami, zatímco jen 17% tomu nevěří. 25% Američanů se pak domnívá, že inteligentní bytosti naši planetu již navštívily.

Dr. Edgar Mitchell, astronaut Apolla 14:

„Vím, že už mimozemské bytosti naši planetu navštívily. Byly nalezeny jak lodě, tak těla.“

Lidé začínají uvažovat jinak, zajímá je, co je ve světě okolo nich, používají kritické myšlení a sami pátrají po informacích.

A zjišťují, že nejsme ve vesmíru patrně sami.

1. Velikost vesmíru

Jak často se při pohledu do noční oblohy zamyslíte nad tím, kolik hvězd, planet a galaxií ve skutečnosti skýtá? Vesmír fascinuje snad každého od vědců po muzikanty. Proč tak přitahuje naši pozornost?

Spočítat hvězdy je stejně nemožné jako spočítat zrnka písku. Jenom odhadované množství galaxií je někde mezi 100 – 200 miliardami. A teď si představte, kolik musí každá obsahovat hvězd! Vědci se domnívají, že aspoň v Mléčné dráze existuje přes 10 miliard planet podobných Zemi. Vzhledem k těmto číslům ve vesmíru nemůžeme být sami!

2. Informátoři

Za posledních pár let se objevilo spoustu informátorů, kteří zveřejnili dost zajímavá zjištění. Nejvíce pozornosti si získal Bradley Manning, Edward Snowden nebo Julian Assange, ale existuje jich mnohem víc. A jsou to uznávaná esa ve svém oboru. Jde o vědce, ale třeba i o astronauty.

Pojďme si dát nějaký příklad, Dr. Brian O’leary, bývalý astronaut NASA a profesor fyziky na Princetonu:

„Existují důkazy o tom, že jsme byli kontaktováni jinou civilizací, která nás pozorovala už velmi dlouho. Zjev těchto mimozemšťanů je velice zvláštní. Používají hodně vyspělé technologie.“

Gordon Cooper, bývalý astronaut NASA, jeden ze sedmi původních astronautů projektu Merkur (první lidský vesmírný program USA)

„Myslím si, že se báli zveřejnit takové informace proto, co by to udělalo s veřejností. A tak vymysleli jednu lež a tu museli podepřít další lží a teď neví, jak z toho ven. Kolem naší planety krouží spoustu vesmírných lodí.“

A tak bychom mohli ještě dlouho pokračovat.

3. Důkazy o UFO

V průběhu posledních pár let desítky vlád přiznaly, že přerozdělovaly finance i na výzkum fenoménu UFO. Např. Kanada nedávno připustila, že UFO stopuje a vyšetřuje už několik let. 1000 dokumentů o těchto vyšetřování je nyní oficiálně k dispozici veřejnosti. Spousta dalších dokumentů o UFO byla zveřejněna a jsou k mání na internetu.

4. Pozornost mainstreamových médií

Snad každý druhý film, co v současnosti vstoupí do kin, má co dělat s mimozemskou inteligencí. Jsme doslova bombardováni tímto typem informací, takže je pak těžké rozpoznat, co si většina myslí. UFO je obecně předmětem zájmu mainstreamu, ale tato média bohužel téma spíše zesměšňují, než aby ho pořádně uchopila a prošetřila.

5. Osobní zkušenost

Existují miliony lidí, kteří tvrdí, že se s mimozemšťany setkali. Což samozřejmě vzbuzuje zájem u veřejnosti. Všeobecně jsme fascinováni něčím neznámým, obzvlášť pak, když se to týká vesmíru.

Neurověda už umí vysvětlit, co se děje s mozkem během meditace, ale věděli jsme, že je to pro nás přínosné i předtím. Platí to samé pro vesmír? Je to něco, co také tak nějak víme a hluboko uvnitř cítíme? Něco co nepotřebujeme dokazovat? (I když důkaz už existuje.)

Závěrem

Ještě před pár lety se řešila otázka “Existuje UFO?“ Dnes už je zodpovězena a řeší se spíš to, zda jde o vesmírnou loď.

Není čeho se bát, podle mého názoru žijeme v přítomnosti mimozemských civilizací už od samého počátku. A třeba s nimi budeme jednoho dne v každodenním kontaktu, stejně jako byli naši antičtí předkové. Kdo ví.

Možná že i existují skupiny, které mají o naši planetu starost a přicházejí sem, aby nám pomohli se změnou.

Pevně věřím, že je tomu tak, a že jsou tyhle skupiny dobré. Třeba se s nimi setkáme už brzy…

Podobné články

4 komentářů k "NASA připravuje Zemi na kontakt s mimozemšťany"

 • levican napsal:

  mimozemstania tu davno su, su medzi nami … su pod zemnou nad zemou su absolutne vsade … stupne utajenia tychto veci su na obrovskej urovni (samotny prezident USA ma stupen utajenia secret crypto 17 a to ich je 28 urovni)ani on nevie vsetko … ale pravda je taka ze su tu … uz roky a ich technologie pouzivame denne a ani o tom nevieme … nehovoriac o technike ktoru maju armady … reverzne inzinierstvo frci v plnom prude … uz Hitler mal prsty v mimozemskej komunikaci a nech to znie akokolvek scifi … clovek uz bol na mesiaci na marse a na kazdej planete slnecnej sustavy …. samozrejme verejnost je nieco ako mravenisko … sme ty uplne posledny a vobec niesme na vrchole potravinoveho retazca … vy o tomto neviete? a to je ako mozne??

 • S. S. napsal:

  Znovu stejná technická připomínka:
  Americký billion se překládá do češtiny jako miliarda.

  „The number of habitable worlds in our galaxy is certainly in the tens of billions, minimum, and we haven’t even talked about the moons. And the number of galaxies we can see, other than our own, is about 100 billion“

  není

  „Počet obydlených světů v naší galaxii je určitě v řádech bilionů, a to ani nemluvíme o měsících nebo dalších miliard galaxií, které ve vesmíru jsou.“

  ale

  „Počet obydlených světů v naší galaxii je jistě přinejmenším v řádu desítek miliard, a to nezmiňujeme měsíce. Počet viditelných galaxií různých od té naší je kolem 100 miliard“

Napsat komentář