«« »»

Nassim Haramein: Neomezené zdroje

Příroda nám poskytuje neomezené množství volné energie a určitě nám neposílá účet.

Vědecký model uzavřených systémů je pouze intelektuálním zjednodušením, které nemá s realitou nic společného, neboť zanedbává vnější vlivy, které ovlivňují chování části pozorovaného systému.

Příkladem může být vodní elektrárna. Voda předává turbíně gravitační potenciál. Udělá práci a proteče. Následně se odpaří a vrátí se zpět na začátek procesu. Děje se tak díky dalším vnějším procesům, které v tomto případě souhrnně označujeme jako počasí.

Zdroj: Nassim Haramein

9 Responses to Nassim Haramein: Neomezené zdroje

 1. w napsal:

  takže naša príroda je perpetum mobile? 🙂

  • M napsal:

   Já bych s těmi pojmy byl opatrný.
   V přírodě se samozřejmě vyskytuje obrovské množství energie v různých formách.
   Perpetuum mobile (1. druhu) by pak byl nějaký stroj, který tu energii z přírody vezme a vyprodukuje jí víc, než si jí vzal. A nic takového samozřejmě neexistuje.

   Země pochopitelně není izolovaná soustava, protože si vyměňuje energii s okolím. Především přijímá energii ze Slunce, což je i pohon pro proces popsaný v článku. Voda se vypařuje, stoupá vzhůru, čímž opět nabírá ten zmíněný gravitační potenciál, neboli tzv. potenciální energii, kterou lze opět využít pro pohon té turbíny. Energie ze Slunce je pro nás sice zadarmo, což je super, ale s perpetuum mobile bych to nezaměňoval.

   • LastAlien napsal:

    Pán M musím s vami nesúhlasiť také mechanizmy ,alebo skôr prístroje ako je perpetuum mobile existujú. Patenty držia alebo skôr ukrývajú samozrejme na úradoch vlády už Tesla prišiel s podobným vynálezom žiaľ vzhľadom k našej agresívnej ľudskej povahe by skôr tento vynález uškodil.

    • V. napsal:

     aj ja som vynašiel perpetum mobile vo sne, keď som bol ešte malý chlapec 🙂 a fakt fungovalo, čisto mechanická báza na princípe magnetizmu :)))

     inak aj u nás na východe Slovenska už dávno poznajú perpetum mobile: Vypi bo nalito-Nalej bo vypito 🙂

    • M napsal:

     Na papíře existují tuny patentovaných strojů, které vystupují jako perpetuum mobile, a to zcela neutajeně. Patent je však pouze ochrana nějakého konstrukčního řešení a neznamená to, že funguje. Chránit si to tak zvaně na vlastní triko a za poplatek nechává autor s vírou, že to funguje a chce tím získat konkurenční výhodu v průmyslovém využití. Tedy aby to podle něj geniální řešení nemohl vyrábět nikdo jiný, případně aby od té konkurence mohl vybírat licenční poplatky za využívání jeho vynálezu. Pokud si někdo nechá patentovat nefunkční řešení, tak to nikoho včetně samotného patentového úřadu nijak netrápí.
     Perpetuum mobile je však trochu výjimka, protože to z principu existovat nemůže, čili mnohé patentové úřady už dnes žádné perpetuum mobile (bez předvedení funkčního modelu) nezaregistrují. Byl by to totiž pouze balast nefungujících návrhů, které nemá smysl patentově chránit, neboť by je stejně nikdo neměl zájem vyrábět.
     A je to zcela přirozený závěr. Máme k dispozici pouze energii, která je v přírodě a pak máme stroje, které si tu energii z přírody dokážou vzít a s nějakou účinností ji přeměnit na jinou formu užitečné energie (například teplo na pohybovou energii). Žádný stroj nemůže v sobě energii vyrábět, ale ani jí ničit. Smysl má vymýšlet stroje, které budou schopny čerpat z energie nějakých dosud nevyužitých zdrojů.

     • OKO OKO napsal:

      Zákon zachování chápu a samozřejmě s ním souhlasím. Ten ale platí obecně a tedy v rámci veškeré existence. Tak a teď se pustím na tenký led 🙂 Zdá se, že náš vesmír zrychleně expanduje. Nevylučoval bych tedy přísun energie z vnějšku. Celkově zákon platit bude, lokálně a dočasně však „jakoby“ možná platit nemusí. Tohle není obhajoba těch, podle mne blábolů výše, spíš jen tak k zamyšlení…

      • M napsal:

       Ano, do vesmíru k nám zřejmě teče něco, čemu říkáme temná energie. Těžko říct, jestli je nějak „kompatibilní“ s dosud známými formami energie, a jestli se tedy nějak mění celková úroveň energie ve vesmíru.
       Nicméně jak říkáte, nic to nemění na tom, že žádný stroj nemůže vyrábět energii, stroje jen přeměňují energii vzatou z přírody na jiné formy.

       • OKO OKO napsal:

        A vždy jen nějaká část té původní energie, je přeměněna na tu „užitečnou“ část. Jak jsi už psal, cílem by mělo být hledat co možná nejúčinnější postupy. Zatím přeměny dosahujeme poměrně „barbarskými“ metodami a se žalostnou celkovou účinností. Už jen třeba taková supermoderní atomová elektrárna je toho krásným příkladem (jádro-teplota-pára-turbína). Evidentně nám stále chybí podstatné znalosti…

Napsat komentář