Nechci jíst chobotnici!

4331x 02. 06. 2013 1 čtenář

Malý portugalský chlapec Luz Antonie v přiloženém videu vysvětluje, proč nechce sníst chobotnici, kterou mu matka naservírovala. Není to však výsledek nějaké zmlsanosti. Poté, co mu přišla na mysl otázka, co se stalo s hlavou chobotnice, jejíž chapadla má před sebou na talíři, se pouští do filosofování nad zabíjením zvířat pro naší potravu.

Během chvíle vyjmenovává všechna možná zvířata, která se běžně jedí a říká, že se mu nelíbí, že kvůli jídlu musí zemřít, protože je má raději živá. „Ty zvířátka… Musíme se o ně starat a ne je jíst!“ říká ve videu tento bystrý chlapec. Tento překvapivý objev a rozhodnutí přestat jíst všechna zvířata (včetně ryb) dojal jeho matku až k slzám.

Zajímavá je v této souvislosti studie, která tvrdí, že se z inteligentních dětí stávají s větší pravděpodobností vegetariáni.
Většina dětí má přirozené sympatie vůči ostatním zvířatům a proto před nimi rodiče zpravidla zatajují, odkud maso pochází. Pokud by rodiče nedeformovali empatii svých dětí, možná by byl svět lepším místem.

Zdroj: Soucitime

Podobné články

Napsat komentář