«« »»

Nedaleko egyptských pyramid byly objeveny desítky mumií

Egyptský ministr historie a památek Dr. Khaled El-Enany oznámil první objev roku 2019. V archeologickém nalezišti Tuna El-Gebel nedaleko egyptských pyramid byly objeveny ptolemaické pohřební komory. Ty byly naplněné velkým množstvím mumií různých velikostí a pohlaví.

Pohřebiště nedaleko pyramid

Pohřebiště se údajně datuje od ptolemaické éry starověkého Egypta (přibližen 323 př.n.l. do 30 př.n.l.). Uvnitř pohřebiště bylo nalezeno 40 dobře zachovalých mumií.

Toto věčné místo odpočinku nedaleko Velké pyramidy v Gíze skrývalo mumie mužů, žen a dětí. Všichni nejspíše patřili k velké bohaté rodině. Některé mumie byly pohřbeny uvnitř kamenných nebo dřevěných sarkofágů, jiné byly nalezeny samostatně na podlaze.

Tuna El-Gebel

Toto archeologické naleziště Tuna El-Gebel  bylo objeveno v únoru 2018, kdy si skupina archeologů všimla hrobky vyryté ve skále. Hrobka je složená z chodby vedoucí ke svažujícímu se schodišti, ze kterého se pak vchází do obdélníkové komory plné mumií. Později byla další pohřební síň a také třetí komora, kde byly nalezeny další mumie. Věk mumií byl upřesněn díky stáří papyru.

Nové objevy v Egyptě

V posledních měsících došlo v Egyptě k několika archeologickým objevům. Minulý rok došlo k odhalení druhé Sfingy, tisíc let staré.

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 32003 a SS: 100.

Napsat komentář