Nejsme sami ve vesmíru (1. díl): Sestřelení šedomodrých ET nad pouští Kalahari

119661x 07. 10. 2017 1 čtenář

Ruští a američtí vědci se dohodli, že budou držet pod pokličkou veškeré informace o mimozemšťanech. To jsou slova majora Kolmana von Kevického. Tento vysloužilý major založil v USA organizace se jménem IKUFON – Mezinárodní síť UFO, která má mezi badateli velmi dobrý zvuk.

Majorova tvrzení jsou podepřena i xeroxovými kopiemi přísně tajných dokumentů vojenského letectva Jihoafrické republiky. Na každém listu je orel s roztaženými křídly a faximile „přísně tajné – nezveřejňovat“. O čem se tedy v těchto cenných kopiích, jejichž originál vytvořilo výzvědné oddělení válečného letectva JAR, jedná?

Ponořme se tedy hlouběji do tohoto fascinujícího příběhu. 07.05.1989 v 13:45 Greenwichského času ohlásila loď vojenského námořnictva JAR na základnu Kapského města, že se na jejich radarech vyskytl objekt, který se pohyboval směrem k pobřeží rychlostí 5746 námořních mil za hodinu (10,6 Mm/h). Ze základny odpověděli, že objekt byl zachycen také celou řadou vojenských i civilních radarů. Ve 13:52 se cizí těleso dostalo do vzdušného prostoru JAR. Ze země se s ním pokoušeli navázat rádiové spojení – bez úspěchu. Ze základny vojenského letectva ve Valchalle byly do vzduchu vyslány dvě letadla typu Mirage. V té chvíli záhadný objekt v obrovské rychlosti prudce změnil trajektorii letu. Tohle by žádný pozemský letoun tehdy nemohl udělat.

Ve 13:59 velitel letky ohlásil, že už ho vidí. Ze základny dostal velitel rozkaz cizí těleso ostřelovat experimentálním laserovým dělem. Po zásahu se mimozemský objekt začal po pár jasných záblescích pohupovat.

Ve 14:02 hlásili z letadla Mirage, že objekt rychle ztrácí výšku – asi 3 km za minutu. Za chvíli už pod ostrým úhlem se nezvaní hosté zřítili v poušti Kalahari 80 km od hranice z Botswanou.

Co našli na místě nehody důstojníci letecké rozvědky, techničtí experti a vojenští lékaři? Čekala na ně rozměrná jáma o průměru 150 m, 12 m hluboká. A v ní ležel stříbřitý stroj ve tvaru disku. Písek a kameny kolem něj byly roztaveny. Silné energetické záření vyřadilo z činnosti elektronické přístroje jihoafrických expertů.

Létající objekt nezvaných hostů byl převezen na tajnou základnu vojenského letectva JAR k dalšímu zkoumání. Jak mimozemských letoun vypadal? Průměr kolem 18 metrů výška 8,5 metrů váha asi 50 tun. Z čeho byl vyroben? Nevíme. Identifikační znaky? Jen nějaká nesrozumitelná kresba: jakýsi šíp v polokouli (Pozn. red: Ve 2. díle nás čeká překvapivá souvislost…).

Pak se stalo něco neuvěřitelného. Odborníci shromáždění kolem objektu najednou uslyšeli hlasitý zvuk a z UFO se s hlasitým skřípěním začal otevírat poklop. Dveře se ale zřejmě zkřížili a tak je vojáci dokázali otevřít jen s velkou námahou. Na to ze stříbřitého objektu vystoupili dva lidem podobní tvorové v přiléhavých šedých oděvech. Okamžitě byli odvezeni po zuby ozbrojenou početnou eskortou do nemocnice.

Jak vypadali návštěvníci z vesmíru?
Výška: 1,2 – 1,3 metry
Barva kůže: Šedomodrá
Vlasy a chlupy: Chybí
Hlavy: Neúměrně veliké
Oči: Velké, bez zornic
Ruce: Hubené, sahající ke kolenům
Prsty: Na konci drápy

Chování cizích hostů prý agresivní. (Ale jak byste se zachovali vy po té, co vás sestřelili?) Když jim lékaři chtěli odebrat krev, či vzorek kůže jeden z malých humanoidů lékaře značně podrápal na tváři a hrudníku. Pak byli ET odvedeni do podzemí kasemat a vyšetřovali je jak exotickou zvěř…

Nejsme sami ve vesmíru

Další díly ze seriálu

11 komentářů k "Nejsme sami ve vesmíru (1. díl): Sestřelení šedomodrých ET nad pouští Kalahari"

 • OKO OKO napsal:

  Ve Vesmíru nejsme sami téměř jistě, bylo by to, jak se říká, plýtvání místem :-) Nicméně, když jsem si tento článek přečetl, do očí mne praštilo:

  Vlasy a chlupy: Chybí

  Prsty: Na konci drápy

  Pokud se nad tím zamyslím z pohledu evoluce a naznačované technologické úrovně návštěvníků, tak mi to nedává moc smysl :-) Já vím, je to takový detail. Ale právě tento detail posílá u mne věrohodnost předkládané události do říše bulvárních akčních povídek.

  Ale stačí, když mi někdo vysvětlí, proč je pro ně výhodné mít na konci prstů drápy a svůj verdikt možná změním :-)

  • Standa Standa napsal:

   Třeba je to podobné jako u lidí: Drápy už také nejsou dávno potřeba, ale přesto si je mnoho žen  nechává prodlužocat, zpevňovat či jim dává krvavé a jiné zbarvení. A na druhou stranu se téměř všude vyholují.

   Obexněji: na vzhled může mít vliv kultura.

   • OKO OKO napsal:

    Už jen z pudu sebezáchovy bych pěstěným nehtům našich žen neříkal „drápy“ :-)

    Ale je pravda, že evoluce funguje oběma směry, takže pokud jako muži nebudeme k našim ženám dostatečně citliví, není vyloučeno, že se u našich žen drápy časem zase objeví :)

   • OKO OKO napsal:

    Obecněji: ženy, stejně jako muži, drápy nemají. Bez ohledu na to, jak moc si ženy své nehty šlechtí a upravují, mají, stejně jako muži, nehty (a časem i ty asi vymizí). Motivátor pro existenci drápů by musel být trochu jiné kafčo. Něco jako že bez drápů se nerozmnožíte. No a to zase moc nekoreluje s představou technologicky (a asi i intelektuálně) vyspělých mimozemšťanů.

    Já to vidím jako zásadní rozpor. Ale samozřejmě jen v intencích mého pozemsky omezeného uvažování a zkušeností.

    • Sueneé napsal:

     Oko, je třeba se na to dívat pod jiným úhlem:

     Uvažujeme v kostce našeho paradigmatu, kdy lidé jsou zvyklí používat své končetiny k fyzické manuální práci (alespoň historicky). Tudíž nehdy/drápy jsou u člověka spíše překážkou. Některé z civilizací se budou mít nejspíše plně rozvinuté schopnosti ovládání hmoty/prostoru pomocí myšlenek, takže jejich fyzický vzhled a stavba těla je naprosto druhotná. Odtud pak je odvozené, že mají velkou hlavu a hubené tělo.

     Stejně jako my jsme genetickou manipulací odvození od opic, tak oni mohou být genetickou manipulací a nebo i nějakým vyšším záměrem (kterému klidně můžete říkat přirozený vývoj) koncipováni tak, že mají po svých prapředcích drápy (jak píše Oko třeba spíše jako společenskou záležitost). Lidé mají zbytky ocasu (kostrč), páteř na hřbetní straně má náznaky, že jsme tam mohli mít nějaké výstupy, … atd.

     Lacerta v rozhovoru též zmiňuje, že mají na těle (teď nevím co konkrétního), ale zmiňuje to jako zakrnělou část po plazoidních předcích.

     V říši zvířat máš hned několik případů, kdy nějaký živočich má něco, co pro něj v širším kontextu nemá po technicky účel. Napadá mne třeba pštros a křídla.

     Druhá věc je, že autor textu popsal, že měli drápy. To, co je v naších očích chápáno jako drápy mohou být např. nějaké smyslové orgány.

    • Standa Standa napsal:

     Je fakt, že nehty primátů se od původních drápů tvarově už dosty odlišily.

     Podstatou mého příspěvku bylo ale především to, že nějaký zdánlivě nepodstatný znak může být důležitý pro výběr partnera.

     Příklad: V naší civilizaci není nijak příliš důležité mít chráněné tělo srstí, ani disponovat mohutnou muskulaturou. Co myslíte: vyberou si ženy  raději plešatého měkotu, nebo vlasatého svalovce?

 • Standa Standa napsal:

  Bylo by možná dobré k článku uvést, že fotka je z natáčení 1. epizody 10. řady sci-fi seriálu Akta-X (2015-2016).

Napsat komentář