Nejsme sami ve vesmíru (4. díl): Mimozemský koráb nad Tajgou

187808x 08. 02. 2018 1 čtenář

Už když jsem začal číst a zabývat se tématy, o kterých poslední dobou píšu, narazil jsem na jedno z prvních mystérií ze sféry havárií hvězdoletů na naší Zemi. Tento exaktní (ano, exaktní!) případ je určitě známý čtenářům svým flagrantním porušením vědeckých pouček: UFO a ET a neexistuje, nad Podkamennou tunguzskou jsme viděli meteorit…Přesto, že hodně z vás už četlo, či slyšelo o této kauze pustím se tedy i já k doložení svých slov, svých tvrzení. Pustím se silou svých argumentů do hájemství skeptiků, kteří z pohrdavou grimasou odmítají veškerá fakta a trvají na své zprofanované verzi z daleké Sibiře.

Vědecké výzkumy z bývalého SSSR dokazují, že v onom roce před 109 lety (30.6.1908) vybuchl nad Tajgou mimozemský koráb. Sám jsem viděl v televizi pořad o tomto dávném incidentu. Ano, pár let bylo možné si pustit sovětskou televizi v 80. letech minulého století. Mnozí politikové a vědci se totiž obávají paniky mezi obyvatelstvem, která by mohla vypuknout, když by přiznali holou skutečnost – nejsme ve vesmíru sami a jsou o tom nezpochybnitelné důkazy. Pojďme tedy k faktům abychom dešifrovali fragmenty událostí z minulého století a poskládali impozantní obrázek z nehostinné Sibiře.

30.6.1908 v 7:17 místního času uslyšeli Evenkové a další nomádská etnika obrovský výbuch, který zabil desetitisíce lesních zvířat a stovky, možná tisíce zkoprnělých kočovníků. Pro příklad – kdyby UFO vybuchlo nad Belgií, byla by beze zbytku nadobro vymazaná z mapy. A k tomu miliony mrtvých. Takovou brizanci tento výbuch měl! Co zjistili odborníci jako byl například Jevgenij Krinov, Alexej Zolotov, David Hughes, V. E. Mechedov, B. V. Kurčatov a další. Během pár sekund přeletěl z jihovýchodu na severozápad létající objekt. I slunce pobledlo nad jeho extrémní zářivostí. Tento cizozemský stroj měl válcovitý tvar a krátce před nárazem změnil prudce směr letu (tenhle manévr že dělá meteorit?!). Žhnoucí částečky hmoty byly vymrštěny do výšky dvaceti kilometrů. Seismická vlna 2x oběhla celou Zemi; měřící stanice v Irkutsku navíc ohlásila poruchu magnetického pole Země. V Moskvě a Londýně se dalo v noci fotografovat bez blesku nebo bylo možné číst na ulici noviny. Dva svědkové tábořící jižně od dané lokality u říčky Avarkid řekli, že jejich chatrč vyletěla do vzduchu a roztříštil se o zem. Mohutný vzdušný vír vytrhával stromy i s kořeny a odnášel je vzduchem pryč. Hořící stromy pak zase padali na zem. Co dřeviny zapálilo? Daleko na severu bylo vidět mrak houbovitého tvaru.

Shrňme to: Objekt letí vodorovně, prudce změní směr letu, vypadá jako žárovka, vpředu je vyšší než vzadu – tohle že má být meteorit? Ano, malé shoří v atmosféře, velké dopadnou na zem a vyryjí kráter. Jenže kráter tam žádný není.

První se na místo katastrofy se dostal po neuvěřitelně namáhavé cestě s výpravou Leonid Kulik. Stateční mužové…Vědec nemohl pochopit, že už 60km před místem výbuchu byly některé stromy zlomené jak sirky. Jiné neměli koruny. Blíže epicentra se už rozprostírala zóna beze stromů. Centrum této oblasti se oproti tomu tyčí do vzduchu, kmeny stromů jak zuhelnatělé telegrafní sloupy (srovnejte snímky Tunguzsky se snímky Hirošimy a Nagasaki). Přesně jako v roce 1945…Tlaková vlna se po explozi šíří kruhovitě, na stromy přímo pod epicentrem dopadne tlaková vlna kolmo seshora. Výsledek je zřejmý – kmeny zůstanou stát a větve jsou s neuvěřitelnou silou odtrženy. Proč? Mají větší plochu, než kmen. Stromy stojící dál od epicentra jsou buď vyvrácené, nebo ulomené. Má tvrzení podtrhuje i senzační nález, který našli dva rybáři na břehy řeky Vaška. Místo nálezu leží na prodloužení spojnici letové dráhy Tunguzského hvězdoletu. Rybáři tam kovový fragment, který po dopadu na kámen srší jiskry. Vědci podivný zlomek rozřezali na tři díly po 1500g. Nezávislé na sobě v různých výzkumných institucích jednotlivé segmenty analyzovali. A resumé, které tehdy ohromilo ruské vědce? Kovové těleso tvořila nanejvýš neobvyklá slitina – 10% lanthanu, 8% neodymu, 0,4% vysoce čistého železa a 16,4% dalších „drahých pozemských kovů!“

Tento kuriózní výsledek badatele motivoval k půdní analýze v oblasti Podkamenné Tunguzsky. A další zajímavé resumé – na tomto území je podíl vzácných kovů 400 – 600x vyšší, než obvykle. Vysvětlení, které se nabízí, je logické. Mimozemský koráb, obsahující vysoký podíl vzácných kovů, byl zcela zničen. Půda tak byla obohacena o výše zmíněné prvky. Mimochodem – současné pozemské technologie nejsou stále schopny tuto slitinu vyrobit. Také tlak 10 000 atmosfér (1000 MPa) tehdy nebylo možné při výrobě na zemi dosáhnout…

Roku 1986 prohlásil Valerij Fomenko, člen komise pro výjimečné jevy: „Po analýze reliktu jsme došli k závěru, že jde o prstencovitý válcovitý prvek o průměru 1,2m. Siločáry v magnetickém poli se u tohoto fragmentu odlišují až v 15ti různých variantách!“

Tohle že je meteorit, či kometa? Nevěště nám bulíky na nos, slovutní pánové. Thomas Mehner se k tomuto tématu vyjádřil také: „Je nepochybně kuriózní, že neinformovaní odborníci dodnes diskutují o původu tohoto objektu, když už mezitím existuje celá řada přesných a z části nezávisle na sobě získaných poznatků, které poukazují na to, že Tunguzský objekt z roku 1908 byl umělého původu. Domnívám se, že v tomto roce nad říčkou Tunguzskou havaroval létající objekt s atomovým pohonem, řízený inteligentními bytostmi. Ať to zní jakkoli neuvěřitelně, fakta hovoří právě ve prospěch této verze. Tato záhada už přestala být opravdovou záhadou.“

Podívejme se na další argument skeptiků – prý to byla kometa. Proč kometa nebyla zaregistrována žádným pozorovatelem, či observatoři během letu k naší Zemi? Dejme tomu, že si jí nikdo nevšiml (už to je nepravděpodobné). A jak pronikl ohon komety do atmosféry naší komety? Podle propočtů akademika V. G. Fesenkova měli částice ohonu neznámé komety uvíznout ve výšce asi 200 km. Proč se světlo dalo pozorovat jen na úzkém úseku oblohy? Vždyť i malé komety mají ohony mnohem větší, než zeměkoule – svítit by tedy měla celá zemská atmosféra. Kromě toho Země už procházela skrz ohony vlasatic, ale žádné světelné efekty srovnatelné s Tunguzským jevem nebyli nikdy pozorovány. A co říci na záření, které bylo spatřeno uvnitř kužele zemského stínu? Nemohlo tedy být slunečním světlem odraženým částicemi ohonu komety…

A. V. Zolotov a docent Moskevské letecké vysoké školy F. J. Zigel zjistili, že trajektorie tohoto objektu nebyla balistická. Cizí těleso dvakrát změnilo směr letu – nad Kežmou zatočil doleva, u vesnice Preobraženka se stočil zase k západu. Přirozené těleso – vlasatice, meteorit – samozřejmě nemůže dělat takové nesmyslné pohyby.

Co říci na pokusy s námořním chronometrem a quartzovými hodinkami. V epicentru se zpožďují o 2 vteřiny za 24 hodin, zatímco dříve denní odchylka +- 0,26 vteřiny. Je signifikantní, že na druhý den po odchodu z epicentra se chod chronometru i hodinek zcela obnovil. Vypadá to tedy, že tato odchylka není náhodná. Podobné výsledky měly i pokusy na místech přistání UFO…

A na závěr rozbor Spojeného ústavu jaderných výzkumů v Dubně, což je vysoce ceněná vědecká laboratoř pro výzkum jaderných problémů:

1. Ve vzdušném prostoru sibiřské tajgy explodovalo v roce 1908 těleso způsobem, který známé z výbuchů atomových a nukleárních bomb.
2. Síla této exploze odpovídá velkému množství TNT – od 2 do 23 tun. Podobné uvolnění energie je možné jenom u jaderné fúze, nebo v případě anihilačního výbuchu antihmoty.
3. Přírodní vysvětlení jako např. náraz meteoritu, či komety je možné vyloučit.
4. Ať to vypadá jakkoli fantasticky, vracíme se k domněnce, že tunguzskou katastrofu zapříčinila havárie kosmické lodě.
5. Jako pohonná látka kosmického plavidla přichází do úvahy antihmota

Já myslím, že jsem váženým čtenářům poskytl dost těžko vyvratitelných důkazů o tom, že v roce 1908 se v oblasti Podkamenné Tunguzsky stala událost vskutku impozantní. Jedině při zalepení svých zřítelnic a nalití vosku do uší můžou skeptici (třeba z klubu Sisyfos) tvrdit, že to byl meteorit, či kometa!

Nejsme sami ve vesmíru

Další díly ze seriálu

18 komentářů k "Nejsme sami ve vesmíru (4. díl): Mimozemský koráb nad Tajgou"

 • petrvetr napsal:

  O tom obranném systému jsem slyšel, ale jen na té sibiři. Nikde jinde to tuším není. Pokud si to s něčím nepletu, tak Mackerle to dokonce našel a v blízkosti toho zařízení se mu udělalo tak blbě, že to skoro nerozchodil.

 • OKO OKO napsal:

  Standa tu není, tak si rýpnu do prezentovaných údajů já. Tvrdí se tu zjevné hlouposti. Namátkou, co každého asi hned zaujme: síla výbuchu 2-23 tun TNT. Hned začínám mít vážné pochybnosti o příčetnosti autora. Zaprvé je zarážející ten nebývalý rozsah 2-23. Pak je také divné, že by, ať nežeru, 23 tun TNT zplundrovalo několik tisíc kilometrů čtverečních. To jen tak namátkou :-) Výbuch odpovídal desítkám megatun TNT, tedy menší termonukleární bombě.

  Pak zase namátkou: „Roku 1986 prohlásil Valerij Fomenko, člen komise pro výjimečné jevy: „Po analýze reliktu jsme došli k závěru, že jde o prstencovitý válcovitý prvek o průměru 1,2m. Siločáry v magnetickém poli se u tohoto fragmentu odlišují až v 15ti různých variantách!““ Co to je proboha za slint?

  Ten článek je nesmysly protkaný a diskredituje opravdu zajímavou událost, kterou lze meteoritem explodujícím nad zemí vysvětlit jen ztuha.

  • Sueneé napsal:

   RED. INFO: Je to psané podle knížek, které vyšly v 90. letech. Monča mi včera psala, že text neprošel korekturou. :( Honza Suchý jej dostal až se zpožděním. Opravíme.

   • OKO OKO napsal:

    Nevím, jak a co přesně chcete „opravit“ :-)

    Za mě:

    Klíčové, co mluví proti nad zemí explodujícímu přírodnímu tělesu je:

    1. Očitá svědectví, která popisují změnu dráhy objektu. To je u přírodního padajícího objektu vyloučeno.

    2. Očitá svědectví, která popisují objekt konkrétního tvaru. Kdyby to byl meteor, uvidí přeživší svědci akorát nesnesitelně oslnivou zář vycházející z ohniska. Rozhodně neuvidí konkrétní tvar, natož doutníkovitý.

    3. Síla výbuchu neodpovídá tělesu, které by explodovalo nad zemí a nějaká jeho podstatná část nedopadla. Což evidentně nedopadla. (tady mne kdyžtak někdo opravte, ale pokud vím, tak zatím žádný model tzv. „nefitnul“)

    Vzácné kovy naopak mluví ve prospěch asteroidu, protože ty je právě ve velké míře obsahují.

    Zkrátka. Nebýt těchto svědectví, celá událost by byla konvenčně vysvětlitelná. Jenže ta svědectví tu jsou a jsou dost věrohodná, protože si opravdu asi nikdo nemůže vážně myslet, že si přeživší jakutské babičky a dědečkové měli zapotřebí něco vymýšlet. Prostě řekli, co viděli, a co přežili.

     

 • rys napsal:

  Osobně si myslím, že to byla zbraň. Starodávná, bloudící vesmírem, až jednou..

  Něco jako vypuštěné torpédo ve starodávné válce. Pokud vypustíte torpédo, obvykle už ho neřídíte, a pokud mine, tak než na něco znovu narazí, chvíli to bude trvat..

  • OKO OKO napsal:

   Neotřelá a podnětná hypotéza, to mne nikdy nenapadlo. Opravdu. Rozhodně je to pravděpodobnější, než havárie vesmírné lodi (to by byl fakt pech, kdyby doletěla až sem a pak se porouchala :-)) Nemluvě o tom, že kdyby byly všechny údajné havárie mimozemských lodí pravda, museli bychom si nutně myslet, že mimozemšťané cestují v nekvalitních šuntech, co každou chvíli někde havarují :-)

   • petrvetr napsal:

    Naprosto souhlasím. Jestliže mimozemšťané disponují technologiemi, které umožňují překonávat tisíce světelných let, tak velmi pochybuju o tom, že tady padají na zem jako hrušky. Věřím, že nás navštěvují, ale ty údajné zřícení bude asi něco jiného.

    • UnoUno napsal:

     Ty kastroly( mimozemské plavidla) nepadají jen tak, všechno má svůj důvod. Náhoda neexistuje a teorie bloudící střely je podle mě nesmysl. Někdy k těmto haváriím pomohli lidé sami, někdy tzv. mimozemšťané. Už dávno disponujeme technologiemi, které dokážou ten „hrnec“sundat.
     Navíc fizika v jednotlivých světech/realitách je rozdílná. Takže některá návštěva z kosmu tady na Zemi může mít vážný problém v řízení /ovládání lodě.
     Nejvyspělejší civilizace žádný hrnce(kastroly, talíře, mimozemské lodě) nepotřebují.
     V iluzi prostoru(ve Vesmíru) se pohybují pouhou myšlenkou, stejně jako astrální tělo v astrálním světě. Oni se ale navíc dokáží materializovat v jakékoliv podobě.

     • petrvetr napsal:

      Fyzika je určitě všude stejná, jen my ještě všechno nechápeme. A „hrnce“ které jsou o mooooc vyspelejší, než si umíš představit určitě sundat neumíme. Jinak souhlasím, astrálně se cestovat dá.

      • Sueneé napsal:

       Fyzika, tak jak ji interpretujeme my lidé, je na prosto lokální fenomén. Je to jen jedna z mnoha manifestací fungování Světa, ve kterém žijeme. Stejně tak to, čemu říkáme přírodní zákony nemá s reálným fungováním Světa mnoho společného. Je to jen další z mnoha podmnožin multidimenzionálních realit.

       Fyzikální principy jsou dle mého chápání do značné míry vlastností planety, kterou její obyvatelé obývají a svým způsobem na kvantové úrovni projektují do blízkého prostoru.

       Proto i samotní vědci čas od času, byť zjevně neochotně, přiznávají, že některé fyzikální principy jim jaksi u vesmírných sousedů nefungují.

       • OKO OKO napsal:

        Máš pro svá tvrzení o naprosté lokálnosti fyzikálních zákonů nějaké podpůrné argumenty? Pokud vím, tak jediné, co věda připouští je, že s tím, jak se Vesmír vyvíjí, mohlo v průběhu času docházet k některým změnám. Například konstantní rychlost světla mohla být v raných stádiích vývoje Vesmíru mnohem vyšší, než dnes. Také základních sil bylo zpočátku méně a k jejich oddělení došlo až o „chvilku“ později. Základní fyzikální zákony naší reality zatím zcela nechápeme, ale vědci se vzácně shodnou na jejich platnosti napříč Vesmírem.

        Já si dovolím jeden očividný podpůrný argument pro globální platnost fyzikálních zákonů. Myslíš, že by v celém pozorovatelném Vesmíru vznikly hvězdy a galaxie, jejichž vznik je podmíněn právě dost specifickým vyladěním fyzikálních zákonů, kdyby se základní fyzikální zákony co každých pár desítek světelných let lišily?

        • UnoUno napsal:

         Měl jsi někdy tzv. nevysvětlitelný zážitek ve hmotné/fyzické realitě? Nemyslím v astrálu.
         Jestli ne, tak chápu tvojí skepsi. Chápu proč se odvoláváš na vědce.

         • OKO OKO napsal:

          Ano měl. To je jeden z důvodů, proč se o (zatím) těžko vysvětlitelné věci zajímám.

          Nedůvěřuji slepě vědě, mnohokrát se mýlila a v mnoha věcech se nepochybně mýlí i nyní. Věda nás ale dovedla tam, kde jsme, a není to dogma. Díky ní si teď například píšeme na netu nebo posíláme sondy po SS, a že je Země placka už považujeme za žert. Věda se samozřejmě mýlí, ale snaží se realitu pochopit a popsat ji stále lepšími modely. Některé fungují lépe, jiné hůře. Jsme teprve na začátku cesty. Také není vědec jako vědec. Někteří vědci jsou opravdu uzavřeni v minulých „pravdách“ a pokroku, respektive těm odvážnějším, spíše brání. Na vědě je mi ale sympatické, že jakmile se například nadevší  pochybnost prokáže přetrvání Vědomí i po fyzické smrti (což já osobně považuji za fakt), věda to akceptuje, bude se to snažit pochopit, modely upravit. A pravděpodobně pak přijde i s nějakým přístrojem, který nám nefyzický svět třeba zpřístupní.

   • Sueneé napsal:

    1. Tunguská tajga – můj názor už léta je (a v tom článku je to asi popsané trochu jinak), že na místě došlo k havárii nebo spíše sestřelení mimozemské lodi. I náš český badatel Ivan Mackerle v nějakém rozhovoru zmínil, že se od místních doslechl, že v hlubinách nedalekého jezera nedaleko epicentra výbuchu se nachází něco – nějaká technologická věc, která dokáže metat blesky ze země. https://www.youtube.com/watch?v=tD0BzZoExUA Podle článků od Nairama Insidera jde o jednu z tzv. vězí obranného systému Země, který zde byl zbudován pradávnou mimozemskou civilizací, a který je stále funkční. Tyhle odstřelovací věže jsou rozmístěny na několika místech po celé Zemi. Existuje malá skupinka lidí – civilistů, kteří tu věc viděli, když byla v pohotovostním režimu.

    Už Arthur C. Clark v jednom ze svých pořadů experimentálně potvrdil, že k výbuchu došlo ve vzduchu, tedy že ať to bylo cokoliv, ta věc vybuchla dříve než se dotkla Země. To vylučuje možnost, aby šlo o meteorit, po kterém se navíc nenašly žádné fyzické stopy.

    Teorie o havarující mimozemské lodi, jejíž posádka v poslední chvíli odklonila dráhu letu svého plavidla do neobydlené oblasti, tu byla minimálně od počátku 90. let.

Napsat komentář