Nejsme sami ve vesmíru (6. díl): Nalezený kov nepochází ze Země!

4716x 22. 02. 2018 1 čtenář

Když lidé, kteří se zajímají o problematiku UFO, potažmo mimozemského života, uslyší, či si přečtou jméno – profesor Allan Hynek – obvykle zpozorní. V době, kdy se následující incident odehrál, měl funkci vládního poradce a ředitele tajného projektu Blue Book. A Hynek sám jediného svědka našeho příběhu vyšetřoval. Zpočátku mu nevěřil, ale jak se sám přiznal, mu později uvěřil každé slovo.

Tím exkluzivním svědkem byl tehdy 31letý spolehlivý policista Lonnie Zamora. Co tedy vzdělaný příslušník veřejného pořádku v Nevadě v USA zažil 24.dubna 1964? V 17:45 onoho inkriminovaného dne se jal pronásledovat řidiče v černém Chevroletu. Na silnici k areálu rodea si všiml, že se asi ve vzdálenosti 2km objevil na obzoru silný záblesk. V té chvíli přestal pronásledovat řidiče porušujícího předpisy, neboť byl přesvědčen, že vybuchla prachárna v lomu. Po silném záblesku uviděl na jasné obloze velký světelný trychtýř – dole širší, nahoře špičatý. Ani přes dalekohled nebylo pořádně nic vidět. Zaprvé se díval proti slunci, zadruhé spodek podivného trychtýře byl za kopcem a ještě za stromem. Navíc slyšel podivný zvuk – jako když vyje kojot: trochu hučení a syčení, zvuk klesal a zase stoupal. Netrvalo dlouho – tak asi 10 sekund – a záhadný song ustal. Po vyjetí prudkého kamenitého kopce se ocitl na vrcholku porostlém vzrostlými opunciemi. Ani z tohoto místa nebylo nic vidět.

Lonnie Zamora se jen tak nechtěl vzdát. Přes zapadající slunce odhadl, že na hřeben kopce to bylo asi 200m. Policista nasedl do svého vozu a jel blíže k místu tajemného výbuchu. Netrvalo dlouho a musel jít po svých. Když vylezl nad lom čekal, že uvidí prachárnu. Ale nic nespatřil. Obrátil se a vracel se k policejnímu autu. A v tom okamžiku zjistil, že tu podivnou záři má přímo před sebou…A pak už nevycházel z úžasu. Co tedy uviděl? Cosi divného, cosi jako auto postavené na čumák a trčící nahoru k nebi. Vedle něho dva humanoidi v bílých overalech. Jeden z nich doslova skočil obrovským skokem směrem k Zamorovi. Lonnie pospíchal k vozu, nasedl, odjistil pistoli a zajel radši o kousek dál.

Zatím si stále myslel, že ti dva tvorové havarovali a potřebují pomoc. Ze vzdálenosti asi 140 – 160m je chvíli pozoroval. Pak se rozhodl jít jim v ústrety. Klopýtavou chůzí se tedy přibližoval k neznámým. Po chvíli už konečně uviděl to, co mu už navždy utkvělo v paměti – pod svahem stál vedle skalní stěny vesmírný koráb, který se matně leskl v paprscích pozdního odpoledne. Jak vypadal kosmický koráb?

  • Velikost: asi jako normální autobus
  • Tvar: jako šiška chleba nebo vejce

Zamora konsternován zíral na mimozemský objekt. Po blíže neurčené chvíli se rozhodl zavolat šerifovi o pomoc. Jenže za jízdy po velkých kamenech se vytrhla šňůra od vysílačky ze zástrčky. Musel tedy zastavit a závadu odstranit. Lonnie vystoupil ze svého auta a znovu uslyšel podivný zvuk – hluboký syčivý. Hučení bylo silné, ale když hukot přešel do kvílení a pískání myslel si, že mu prasknou ušní bubínky. Najednou uviděl silný záblesk a spatřil dlouhý, úzký pramen šlehající zespoda od vesmírné lodě. Start prý trval tak 2 – 3s. To už vše sledoval na břiše, na okraji propasti. Z velké záře ho bolely oči. Vesmírná loď letěla směrem k Six Miles Canyon Mountain a za hřebenem zmizela.

Po odletu chvíli Zamora nevěděl, zda se mu to jen nezdálo. Naštěstí na místo přijel seržant Chavez. Spolu slezli dolů do propasti. Ucítili pach jakési chemikálie. Oba se pak udiveně dívali na čtyři vytlačené obdélníky o rozměrech 25x45cm v navlhlé půdě. Pak objevili ještě další dva opodál. Ty měly naopak trojúhelníkový půdorys. Všechny stopy poctivě změřili a vyfotili. Po příjezdu na policejní stanici vše oznámili vojenskému velitelství. Ještě v noci specialisté z řad armády začali zkoumat terén v propasti. Vojenští experti poslali zprávu NASA. Ta odmítla jakoukoliv účast na operaci. Také JPL připravující přísně utajované mechanismy pro výzkum Měsíce se od incidentu distancovali.

Do výzkumné laboratoře byl dodán miniaturní úlomek kovu z kamene, z kterého se smekla noha neznámého hvězdoletu. Goddard Space Flight Center v Greenbeltu (Maryland) ústy svého vedoucího, dr. Henryho Frankela, uvedla výsledek analýzy: „Částečky kovů z kamene neodpovídají složení žádnému na naší Zemi se vyskytujícímu kovu. Vzorek se totiž skládá ze dvou základních složek: železa a zinku se stopami dalších kovů. Taková kombinace je u nás na Zemi neznámá. Výsledek analýzy nám dovoluje vyslovit ujištění, že vesmírná loď nepochází ze Země, jde zřejmě o objekt z jiné planety!

Má cenu se nějak dál dohadovat se skeptiky? Jak by se vyjádřili k výsledku analýzy? Že by zase podvod? Co se nehodí do krámu, je prostě podvod, podvrh…Lonnie Zamora si ještě vzpomněl na znak, který na pár sekund zahlédl na boku vesmírné lodi. Jak znak vypadal? Byl to půloblouk s uvnitř vkresleným rovnoramenným trojúhelníkem, mířícím špičkou vzhůru a rozdělený svislou čárou. To by nebylo až tak překvapivé, jenže rok předtím popsal neznámý grafický symbol malých hostů z vesmíru sovětský kosmonaut Valerij Bykovskij, pilot kosmických lodí Vostok 5 a Sojuz 22. Tento hvězdný sýmbol viděl na stěně UFO při cestě vesmírem. Že by Zamora kdesi četl vyjádření V. Bykovského? Omyl – výpověď sovětského kosmonauta nebyla ihned publikována, dostala razítko přísně tajné a tato zajímavá zpráva vyšla na povrch až o 10 let později.

Kdo četl můj seriál Nejsme ve vesmíru sami, mohl by si vzpomenout na střípek z prvního dílu. Ano, chci upozornit na spojitost se sestřeleným vesmírným hvězdoletem nad pouští Kalahari a tímto případem. Co mají společného? Stejný grafický symbol!!!

Nutno dodat, že v poslední době se objevila informace, že celý tento incident byl zinscenován jakýmisu studenty, kteří chtěli Zamoru zesměšnit. Důkazem má být e-mailová korespondence mezi jistým Linusem Paulingem a Stirlingem Colgatem. Pak však vystává otázka, jak se mohli vědci z Goddartovy laboratoře tak flagrantně nechat obelhat a jak mohly testy materiálu odhalit kombinaci prvků, která je u nás na Zemi neznámá. Takovýchto „vysvětlení“ bylo v historii Ufologie už mnoho a my si můžeme připomenout třeba Roswell, kdy se z neznámé kosmické lodi postupem dní stane meteorologický balón, či známá Bitva o Los Angeles v roce 1942, kde šlo údajně o cvičení…

Milí čtenáři, konečný verdikt je jen a jen na Vás…

Nejsme sami ve vesmíru

Další díly ze seriálu

Napsat komentář