Nejsme sami ve vesmíru (9. díl): Odpočet jaderných raket zahájen

137139x 24. 07. 2018 1 čtenář

Než se dostaneme k málem tragickému faux-paux z roku 1966, kdy scházelo málo, maličko a došlo k nesmírné katastrofě, povíme si o jednom z nejznámějších setkání z ETV (odpal byl málem zahájen).

Letecká základna Malmstrom

V noci z 24. na 25. března 1967 došlo na letecké základně Malmstrom v Montaně „k návštěvě“ cizích bytostí. Představitelé cizí entity ve svém ETV vlétli bez povolení do zakázané zóny nad silem balistických raket. Aby demonstrovali svou technickou převahu nad námi, ochromili funkce deseti raket typu Minuteman One odpalovacího centra Echo a krátce nato stejným způsobem vyřadili z provozu rakety centra Oscar.

Jasně, že americké letectvo sice do dneška tvrdí, že nic takového se neudálo…jenže dva někdejší důstojníci raketové základny veřejně dosvědčili výše uvedené řádky. Jeden z nich, bývalý kapitán letectva Robert Salas, měl v inkriminovanou dobu službu v podzemní odpalovací ústředně. Tam mu z povrchu telefonoval rozčilený strážný a tvrdil, že nad vjezdovou bránou do odpalovacího centra Oscar se nízko nad zemí pohybuje UFO v podobě oslnivě zářící oranžové kouli. O několik sekund později začali zhasínat kontrolky signalizující pohotovostní připravenost raket. Místo nich se však rozsvítili červené nápisy No-Go. Rakety zůstali mimo provoz celý den. Příčinu selhání se nepodařilo objevit.

Důstojníci tajné služby později Salase vyzvali aby o mysteriózním případu nemluvil. V roce 1995 se však Robert díky zákonu FOIA dostal k dokumentům z nichž vyplývalo, že tehdejší incident již není utajován. Proto se rozhodl o svém zážitku informovat veřejnost. Vystoupil na ufologickém sympóziu organizace MUFON v roce 2007 nebo vystoupil v lednu 2008 v TV na kanále CNN ve známé LARRY KING LIVE SHOW. Dobře, to by ještě šlo. Ukázat nám, pozemšťanům, dlouhý nos. Ale incident na letecké základně Minot, v Severní Dakotě mohl mít pro nás velmi neblahé následky. Inu, posuďte sami.

Odpal zahájen!

Neznámé ETV v roce 1966 aktivovalo odpalovací sekvenci většiny raket v silu na této letecké základně. Světlá loď poletovala od jedné rakety k druhé a zřejmě k nim vysílala jakési signály. Obsluha raket musela uvést do chodu blokovací spínač. Rozsvítila se totiž kontrolka s nápisem „Odpal zahájen“. Pokud se tento signál objeví, aniž by ho spustila oprávněná osoba, musí se proces startu raket přerušit právě blokovacím spínačem. Kdyby se tak nestalo, po krátkém intervalu by došlo k jejich odpálení!

To už je silné kafe – ale bohužel pravdivé. Jak málo stačilo, aby došlo ke katastrofě s fatálními následky. Myslím, že nejvyšší vedení tehdejšího SSSR by reagovalo odpálením balistických raket v rámci odvety a nečekalo by na fádní vysvětlení – „my nic, to udělali návštěvníci z vesmíru.“

Warenova letecká základna

A další demonstrací technické vyspělosti se stala nechtěná návštěva, která se udála na podzim roku 1973 na Warenově letecké základně. Rádiovou rozmluvu mezi obsluhou odpalovacího kontrolního centra a pohotovostním týmem si vyslechli příslušníci dalších 19 středisek (hodnověrných svědků je tedy dost). Svědci následně uvedli, že technici zkontrolovali pásky na nichž byli nahrány trajektorie pro 3 rakety s vodíkovými bombami a zjistili, že veškeré instrukce jsou smazané. A mezitím ETV poklidně odletělo do neznáma.

V nocích od 7. do 9. listopadu 1975 se nad raketovými sily letecké základny Malmstrom pohyboval oranžově zářící objekt, velký jako fotbalové hřiště. V tu dobu se u několika raket nečekaně změnilo cílové nastavení…

UFO v SSSR

V tomto díle už nebudu dále pokračovat ve výčtu nechtěných návštěv „cizích hostů z vesmíru“ na území USA. Slíbil jsem, že se podíváme také na druhou stranu Atlantiku. Ano, i bývalý SSSR nebylo ušetřen těchto incidentů – a já vám jeden z nepřeberné škály vyberu. Incident z rodu par excellance. V říjnu 1994 odvysílala ABC News rozhovor novináře Davida Ensona z bývalými sovětskými vojáky, kteří se setkali s ETV. Americký žurnalista si předem obstaral zhruba tisícovku dokumentů KGB a hovořil s tuctem vědců, zástupců vlády a důstojníků. Přibližně 40 případů bylo proklatě podobných těm z USA!

No a tak se přesuňme do dne 4. října 1982. Tehdy se podplukovník Vladimir Plantonev nacházel na raketové základně Bjelokorovičovu u Kyjeva. Najednou si všiml přilétat obrovskou loď cizího původu o průměru 250 – 300m. ETV se 4 hodiny zdržovalo v sousedství raketových sil. A v tu dobu byly některé rakety nečekaně aktivovány. Vyděšení vojáci dění jen přihlíželi a nevěděli, jak se mají zachovat. Nejdříve se aktivovala automatická odpalovací sekvence, ale po 15 sekundách se tento proces, opět bez lidského zásahu, nečekaně přerušil a vše se vrátilo do normálního stavu.

Další zpovídaný důstojník, plukovník Igor Černošev Ensonovi sdělil:

„Na krátkou chvíli se na kontrolních panelech rozsvítili signálky. Znamenalo to, že rakety jsou připraveny k odpalu. Normálně by k tomu bylo zapotřebí rozkazu z Moskvy!“

Cizí entita (či cizí entity) tedy svou „přízeň“ rozdělovali podle neznámého klíče.

Závěr

Je děsivé, když si uvědomíme, co se mohlo stát. Horši je, že tady vyvstávají otázky, na které snad ani není odpověď. Tyto odpovědi by byli jen pouhou spekulací. Vařili bychom jen z vody. Neznáme totiž představitele cizí inteligence, neznáme jejich pohnutky, neznáme jejich motivaci. Nejen pro mě je jejich chování neznámé, nepochopitelné a děsivé.

Analýzu jejich skutků však nechám povolanějším…

Tyto případy jsou zmíněny také v právě překládané knize Unacknowledged: mimozemšťané – odhalení největšího světového tajemství. Pokud Vás zajímají motivace cizích entit, objednejte si knihu a dozvíte se víc!

Steven Greer: Unacknowledged

Nejsme sami ve vesmíru

Další díly ze seriálu

13 komentářů k "Nejsme sami ve vesmíru (9. díl): Odpočet jaderných raket zahájen"

Napsat komentář