Nejstarší pyramida v Indonésii?

5869x 29. 09. 2013 1 čtenář

Gunnung Padang (Indonésie) – Objev byl učiněn holandskými kolonialisty v roce 1914. Megalitické ruiny se nachází prakticky po celém kompci Gunnung Padang. Toto je místo známé tím, že se na něm nacházeli nejvíce megalitických staveb v Indonésii.

Geologové a archeologové v současné době se snaží prověřit teorie, že sama hora je umělého původu, a že vlastně jde o nejstarší pyramidu na světě, která je v současnosti skryta pod silným nánosem zeminy.

Teorie Dannyho Hilmana (Indonéské centrum geologického výzkumu) zaujala i samotného indonéského prezidenta, kterým je Susilo Bambang Yudhoyono.

Ostatní archeologové se drží zpátky a zůstávají skeptičtí. Není divu. Pokud by tato pyramida (která se jeví více jak 100 metrů vysoká), byla využívána civilizací na Západní Jávě, znamenalo by to, že zde existovala rozvinutá společnost mnoho tisíciletí před rannými civilizacemi okolo.

„Pyramida je podle radiokarbonové datace stará více jak 9000 let a může být ještě starší. Některé odhady říkají až 20.000 let!“, říká Dasnny Hilman.

 

Zdroj: Facebook

Podobné články

Napsat komentář