Nejznámější pozorování UFO v historii

4833x 05. 09. 2019 1 čtenář

UFO není novinkou. Lidé po celá tisíciletí popisují neidentifikované létající objekty na obloze. Většinou mají tvar disku. Popisují je už staří Sumerové, Egypťané, Řekové i Římané. Následujících 7 pozorování mělo velkou sledovanost, znáte je i vy?

Kenneth Arnold, 1947

Při letu svého malého letounu poblíž Washingtonu na Mount Rainier 24. června 1947 Arnold prohlašoval, že viděl, jak ve formaci „V“ letí devět modrých, zářících objektů, které letí velmi rychle – odhadem 1700 mil za hodinu.

Nejprve si myslel, že jsou objekty novým typem vojenských letadel, ale armáda jakékoliv testování nového typu letounů poblíž této oblasti vyvrátila. Když Arnold popsal podobu a pohyb objektu (talíř, který jakoby poletoval po vodě), média vytvořila nyní již známý pojem: létající talíř.

Piloti E.J. Smith, Kenneth Arnold a Ralph E. Stevens se dívají na fotografii neidentifikovaného létajícího objektu

Brzy se v regionu objevila další hlášení o pozorování UFO. Vláda nikdy nenabídla rozumné vysvětlení, začala tvrdit, že Arnold měl halucinace. Ale pouze o několik týdnů později už bylo vše jinak.

Roswell, 1947

Nejslavnější pozorování UFO. V létě roku 1947 objevil William „Mac“ Brazel tajemné úlomky na jedné ze svých pastvin v Novém Mexiku, včetně kovových tyčí, kousků plastu a neobvyklých útržků papíru. Poté, co Brazel ohlásil svůj nález, si členové vojenské základny odnesli důkazy. Novinové titulky tvrdily, že v Roswellu havaroval létající talíř, vláda vysvětlila, že se jedná o sestřelený meteorologický balón.

Od té doby se příznivci této teorie snaží prokázat, že trosky opravdu pochází z mimozemské lodi. Jak se ukázalo, vláda opravdu něco skrývala – ale prý to nebyli mimozemšťané. Havarovaný balón ve skutečnosti nebyl obyčejným balónem, ale byl součástí přísně tajného projektu Mogul. Součástí tohoto projektu bylo vypuštění balónů do vysoké nadmořské výšky. V balónech bylo přepravováno vybavení pro detekci sovětských jaderných zkoušek.

V roce 1997 letectvo poskytlo 231 stránkovou zprávu o ukončení případu Roswell. Záhada byla tudíž odhalena. Přesto vzrostla pozornost okolí a lidé se domnívají, že vysvětlení vlády není tak uplně založeno na pravdě. Ve městě sídlí Muzeum mezinárodního a výzkumného pozorování UFO.

Lubbock Lights, 1951

Večer 25. srpna 1951 si tři profesoři vědy z Texas Tech užívali klidný večer venku v Lubbocku, když najednou spatřili vysokou rychlostí létající půlkruh světla. Carl Hart Jr. dokonce vyfotil tzv. Fenomén Lubbock Lights. Fotografie byly zveřejněny v novinách po celé zemi.

„Lubbock Lights“, fotografovaná v Lubbocku v Texasu, 19letým Carlem Hartem, Jr. v roce 1951.

Vyšetřování leteckých sil UFO dospělo k závěru, že pánové viděli ptáky odrážející luminiscenci světla z nových pouličních lamp Lubbock. Mnoho lidí však tomuto vysvětlení nevěří a tvrdí, že světla letěla až moc rychle.

Levelland, 1957

V roce 1957 hlásily desítky občanů, pozorování rakety nebo podivného světla, které jim porouchalo auto. Většinou přestal fungovat motor. Opět vše vyšetřovalo letectví se svým projektem Blue Book, a jaký byl výsledek vyšetřování? Kulový blesk či elektrická bouře. Což by teoreticky možné bylo, jen kdyby tu noc nebylo čisté nebe bez bouří.

To viděli lidé v Levellandu

Teherán, 1976

19. září 1976 byl nahlášen jasný objekt na obloze. K prozkoumání byl vyslán letoun F-4. První letoun byl nucen se vrátit, protože se při přiblížení k objektu ovládací nástroje začernily a přestaly fungovat. Pilot druhého letounu dle svého tvrzení viděl vypustěný zářící objekt (asi raketu?) směřující přímo k němu. Připravil se na boj, v tu chvíli mu také vypnuly všechny ovládací nástroje. Bezpečně se tedy vrátil na zem.

Íránské stíhačky F-4

Po incidentu kontaktoval Írán USA. Ta situaci vysvětlila následovně. Jasné světlo na obloze mohl být Jupiter – té noci byl prý jasně viditelný. F-4 měl dlouhou historii technických problémů, což znamená, že mohl selhat bez ohledu na UFO. A raketa UFO? Tu noc prý byla na obloze meteorová sprcha, takže pilot prý viděl spíše meteorit, ne raketu UFO.

Rendlesham Forest, 1980

V prosinci 1980 členové leteckých sil USA na dvou britských královských leteckých základnách, Woodbridge a Bentwaters, hlásili, že kolem Rendleshamského lesa, asi 100 km severovýchodně od Londýna, viděli podivná barevná světla. Jeden muž tvrdil, že tam objevil nějaký druh kosmické lodi. Druhý den potvrdili další lidé poškození okolních stromů a vyšší záření v místě. O několik dní později byla hlášena další pozorování.

Poručík Charles Halt zaznamenal svá pozorování na pásku, a přestože to není definitivní důkaz, teoretici to považují za nejsilnější důkaz událostí. Avšak britské ministerstvo obrany nepokračovalo v dalších vyšetřováních. Stejně jako v Roswellu převažuje v Rendleshamském lese UFO turistika UFO. Existuje zde i oficiální UFO stezka s modelem nahlášené kosmické lodi.

Belgická vlna, 1989–1990

Na konci listopadu 1989 uvedli belgičtí občané, že se na obloze vznáší velké trojúhelníkové UFO. Ale za vizuálními pozorováními nebyl nalezen žádný důkaz o existenci UFO.

Létající trojúhelník v Belgii v roce 1990

O několik měsíců později, v březnu 1990, byla hlášena další pozorování, což potvrdily dvě vojenské pozemní radarové stanice. Byly vyslány dva letouny F-16, ale UFO se pohybovalo tak rychle, že nebyli schopni s ním držet krok. Belgické letectvo nemělo žádné logické vysvětlení této činnosti, ale uznalo, že ve vzduchu došlo k neznámé činnosti. Belgičané se obrátili na britské ministerstvo obrany, aby vše vyšetřilo. To zjistilo, že incident nebyl nepřátelský ani agresivní, tak vyšetřování zastavili.

Podobné články

Napsat komentář