Nikola Tesla: Můj životopis a moje vynálezy

2926x 28. 06. 2018 1 čtenář

Vynálezce všech dob se narodil v roce 1856 v Chorvatsku a zemřel v roce 1943 v New Yorku. Dodnes platí za magickou osobnost. Je mu připisována iniciace dosud nevysvětlených událostí, například tzv. filadelfský experiment, při němž před očima početných svědků zmizela v časoprostoru americká bitevní loď.

Co je dnes ve fyzice nepostradatelné, téměř za vším stojí Nikola Tesla. Zkonstruoval hydroelektrárny na Niagaře s turbinami vyrábějícími střídavý proud, objevil princip dálkově ovládaných mechanismů, například letadel, ponorek a lodí. Stal se průkopníkem bezdrátového spojení a bezdrátových přenosů energie, získávání energie ze slunce. Vynalézal laserové zbraně a paprsky smrti. Už v roce 1909 předpověděl bezdrátové přenosy dat mobilními telefony a mobilními sítěmi. Jako by vlastnil přímou linku k pánubohu. Objevy podle svých slov nevymýšlel, prý se vnucovaly do jeho mysli v podobě hotových obrazů. V dětství trpěl rozličnými fantastickými vidinami a  putoval prý v prostoru a v čase živými sny.

Nikola Tesla platil už i za svého života za velmi svérázného vědce. Jsou mu připisovány zásluhy za objev antigravitace a první pokusy s létajícími talíři připomínající indická Vimanas a elektromobily.

Jeho žákem byl Otis Carr, i kterého se pak učil současník Ralph Ring. Carr a Ring na základně podnětů od Nikoly Tesly zkonstruovali funkční prototyp létajícího talíře.

Knížku Můj životopis a moje vynálezy si můžete zakoupit již dnes v našem ehsopu.

Podobné články

Napsat komentář