Nikola Tesla: Stavěl létající talíře

512027x 01. 02. 2017 1 čtenář

Nikolu Teslovi se připisuje tolik objevů technologie, že z toho máme užitek dodnes. Není překvapením, že se Tesla zahloubal i do světa létání a možného použití antigravitace. Tesla plánoval postavit létající talíř s pohonem bez přidané vnější energie a rozhodl se zkonstruovat diskovitý kondenzátor, dostatečně velký, aby talíř zvedl a umožnil mu letět.

Někteří badatelé v Evropě oznámili, že Tesla tajně postavil a testoval řízené antigravitační létající stroje. Tyto experimentální stroje využívající elektrogravitační pohon byly nakonec umístěny na tajném místě v Jižní Americe.

Ztracené deníky Nikoly Tesly (The lost journals of Nikola Tesla).
Teslův poslední patent z r. 1928 (č. 1 655 114) byl pro létající stroj, který připomínal jak helikoptéru, tak letadlo.

Den, kdy byla ukradena budoucnost

Dobrý den všem. Psal se rok 1928, rok, ve kterém zemřel norský polární výzkumník Amundsen. Ve stejném roce se ruský revolucionář Lev Trockij uchýlil do exilu a New York byl zaplaven malými auty značky Ford, modelu T. V tomto roce se velmi výjimečný muž, Nikola Tesla, stal terčem závisti a útoků kvůli svému talentu. Patentoval svou poslední velkou ideu, létající a podmořský talíř. Možná ho dokonce uvidíme letět.

První přišel s myšlenkou stvořit létající stroj speciálního tvaru, své vlastní koncepce, a podle jeho vlastního komentáře tento balíček vědomostí obdržel do své hlavy z jiného světa mimo Zemi. To znamená, že Nikola Tesla byl génius, nikoli blázen.

Nikola Tesla byl určitě muž, který předběhl čas své doby, pravděpodobně muž neovlivněný skrytými stínovými myšlenkami určujícími paradigma, které drží lidstvo v imaginárním vězení. Nikola Tesla byl bezpochyby největším géniem 20. století. Náš životní styl daný současnou technologií by nebyl možný bez jeho obrovského přispění. Tesla se rozhodl zkonstruovat diskovitý kondenzátor, dostatečně velký, aby talíř zvedl a umožnil mu letět. Další menší kondenzátory by umožnily ovládání v jakémkoli směru a to včetně vodorovného vyrovnávacího systému (gyroskop) a zamýšleného elektrického pohonu.

Další pokročilé přístroje, jako video obrazovka a venkovní kamery pro zobrazení míst, která řidič nemůže vidět (blind spots). Navíc jeho náčrty zobrazují ploché obrazovky pro piloty.

Po příchodu do Spojených Států měl Tesla v plánu postavit světově první Létající Talíř (1907) létající bez použití přidané energie. Zamýšlel představit tento projekt na Ženevské konvenci jako řešení pro dosažení světového míru a pro uvolnění a využití volné energie. Měl fantastické teorie o magnetismu a antigravitaci, stejně jako o dalších formách volné energie.

Jiný příběh zase uvádí, že Nacisté získali mimozemskou technologii pro stavbu létajících talířů.
Technologie vlastního pohonu vynalezená Teslou byla základem lodí, řízených člověkem, které nyní nazýváme létající talíře. Ale vláda Spojených Států nikdy nedala Teslovi příležitost, aby své objevy uvedl do praxe. Avšak Teslovu technologii využilo nacistické Německo ve svých stíhačkách (Foo Fighters) v letech 1920-1930 a později i v ještě vyspělejších strojích.

UFO se také může pohybovat pod vodou. Tajemství spočívá v tom, že stroj nemá žádný svůj vlastní zdroj energie, a musí být napájen bezdrátovým přenosem energie z věží, které Tesla vyvinul. Jejich opuštěním bylo vše zapomenuto. Ale Tajná služba Spojených států zabavila všechny Teslovy patenty až do jeho smrti z důvodů národní bezpečnosti.

Sueneé: Plukovník US Army, Philip Corso, který pracoval v tajném oddělení Pentagonu pro Zahraniční záležitosti, ve své knize uvedl, že dokumenty byly zabaveny ještě dlouho po smrti Nikoly Tesly agenty FBI, než-li by vráceny do Teslovy rodné vlasti (Srbsko). I tak byly dokumenty FBI cenzurovány. Corso měl jejich původní fotokopie. Potvrdil, že Tesla skutečně na podobných technologiích pracoval.

Žákem Nikoly Tesly byl Otis Carr. Ten s Teslou na vývoji létajících talířů spolupracoval. Otis Carr předal své vědomosti Ralphu Ringovi. Ralph Ring naštěstí už má možnost mluvit na kameru a díky tomu máme s ním rozhovor: Ralph Ring: Muž, který létal s létajícími talíři.

Podobné články

5 komentářů k "Nikola Tesla: Stavěl létající talíře"

 • Standa Standa napsal:

  Ještě přidám oslí můstek a možná námět na článek:

  V článku je zmíněna smrt Amundsena v roce 1928. Asi by bylo dobré připomenout, že zmizel beze stopy, když letěl na pomoc ztroskotané polární výpravě, jejímž členem byl i jeden Čech – fyzik František Behounek. Ten později napsal řadu sci-fi knih, z nichž mnohé se týkají i témat tohoto webu. Za jiné jmenujme: Nalezení mimozemské techniky na Měsíci (Akce L), ovlivňování počasí tajným radiovým vysílačem (Projekt Scavenger), bludná planeta a ovlivňování její dráhy (Trosečníci vesmíru), tajná německá základna, kde nnacisté experimentují jadernou technologií (Swansonova výprava).

   

  • Sueneé napsal:

   ad František Běhounek – ty tituly zní hodně zajímavě. Ty jsi to četl? Byl bys prosím ochotný to rozvést jako článek, ve kterém by byly krátké recenze obsahu. Máš naprostou pravdu, že alespoň soudě podle názvů to sedí do témat, která tu řešíme. Můžeme polemizovat do jaké míry to bylo od F.B. jen pouhé fantazírování a nebo jak moc byl tak říkajíc v obraze… tohle by byla skvělá protiváha článkům, které tu běžně jsou.

   • Standa Standa napsal:

    Četl jsem to jako malý (jsou to vesměs dobrodružné scifi pro mládež).

    Běhounek byl celkem významný vědec. Byl to žák Marie Curie, účastník dvou výprav na severní pól (v Amundsen-Nobileho výpravě jen jako člen pozemního podpůrného týmu, na další si jej Nobile přímo vyžádal jako vědce na palubu), v ČSR pak spolupracoval u zakládání technických a lékařských aplikací i dalšího výzkumu v oboru jaderných technologií.

    O vědě a technice své doby věděl hodně. Na druhou stranu jeho romány zapadají do vlny podobných děl té doby, byť je z nich znát mnohem větší znalost technických reálií. Kromě výše uvedených scifi psal i čistě odborné, popularizační nebo naopak jen čistě dobrodružné knihy.

     

    Zkusím na toto téma časem něco sepsat.

 • Standa Standa napsal:

  Opšt několik poznámek:

  – Tesla s Marconim asi těžko něco společně podnikali, když se dost tvrdě soudili o prvenství vynálezu rádia (který podle všeho Marconi od Tesly okopíroval)

  – citovaný patent připomíná spíše vrtulník (včetně teoretického rozboru fungování atmosférických strojů), než létající talíř. Takže by asi bylo dobré dát sem odkaz na patent, jenž by měl ukazovat na ten létající talíř, jak se snaží tvrdit titulek.

   

   

Napsat komentář