«« »»

Nová místa nedaleko Angkoru nalezena pomocí radaru!

Starověcí průzkumníci, toto je zásadní průlom. 25 mil západně od chrámu Angkor Vat bylo nalezeno skryté město a zdá se, že na tomto místě byl nejméně po dobu 350 let buddhistický chrám!

Evans, ředitel Univerzity archeologického výzkumného centra Sydney v Kambodži tvrdí, že moment heuréka v tomto objevu přišel o několik týdnů dříve, když data LIDAR vyskočila na obrazovce počítače.

„Díky tomuto přístroji – BUM – z ničeho nic jsme viděli okamžitý obraz celého města, o kterém dřív nikdo nevěděl, že existuje, což je prostě úžasné,“ řekl.

Heng Heap, jednonohý kuřák a bývalý voják Rudých Khmerů, vedl expedici, která se prosekávala podrostem a obcházela nášlapné miny v oblasti, kde zná každý kámen.

Heng Heap, který byl zraněn při třech explozích nášlapných min a místo nohy má plastovou protézu, řekl, že byl překvapen, když ho archeologové pomocí GPS souřadnic navedli přímo na místo chrámu, o němž nikdy nevěděl, že existuje a byl pohřben nebo skryt v džungli.“

Na obrázku: Buddha vytesaný do skalní stěny ve starobylém kambodžském městě, které bylo objeveno pomocí laserové technologie. Foto: Nick Moir

Napsat komentář