Obrovské pyramidy a sfingy nalezeny v Bermudském trojúhelníku

6132336x 24. 07. 2013 1 čtenář

Dva vědci, Paul Weinzweig a Pauline Zalitzki, kteří pracují v blízkosti Kubánského pobřeží a využívající robotizovanou ponorku, potvrdili existenci gigantického města, nacházejícího se na dně oceánu. Území tohoto starověkého města zahrnuje několik sfing minimálně čtyři gigantické pyramidy a další struktury, které jsou naprosto perfektně rozmístěny uvnitř hranic legendárního Bermudského trojúhelníku.

Podle zprávy od Arclein of Terra Forming Terra získané důkazy nasvědčují tomu, že město bylo zaplaveno současně se stoupající hladinou celosvětových vod a poklesem půdy. To by napovídalo tomu, že by mohlo jít o legendární zbytky Atlantidy.

Ke katastrofě mohlo dojít na konci poslední doby ledové. Jakmile došlo ke katastrofickému roztavení arktického ledového příkrovu, celková hladina světových oceánů a moří prudce stoupla a to zejména na severní polokouli. Hranice pobřeží se změnily; země byla ztracena; ostrovy (včetně ostrovních kontinentů) zmizely.

 

Kubánská krize zastavila výzkum

Podle vyjádření novináře Luis Mariano Fernandez bylo město poprvé objeveno před několika desítkami let, ale veškerý výzkum byl zastaven během Kubánské krize.

Vláda USA objevila toto místo v průběhu Kubánské krize v šedesátých letech, kdy jaderné ponorky křižovaly v Mexickém zálivu ve velkých podmořských hloubkách. Ty se tak setkaly s pyramidovými strukturami. Okamžitě toto místo obsadily a převzaly nad ním kontrolu, aby nepřišlo do Ruských rukou.

Vědecký tým, složený z expertů pro hlubokomořské ponory, archeologů a oceánografů, našel starověké ruiny 183 metrů pod hladinou oceánu. Tvrdí, že město je Atlantida.

 

Pyramidy a sfingy větší než v Egyptě

Zalitzki našla na Kubánském ostrově extrémně starodávné symboly a piktogramy. Ty se shodují s těmi, které jsou vidět na podvodních strukturách. Zalitzki to považuje za důkaz, že Kuba je pozůstatkem kdysi mocné civilizace a kultury.

S využitím podmořských automatizovaných ponorek, objevili překvapivě obrovské pyramidy podobné těm v Gíze v Egyptě. Pyramidy v moři jsou ale mnohem větší. Odhadují, že pyramidy z Atlantidy jsou postaveny z kamenů vážících stovky tun.

Fernandez mluvil s jedním z vědců o možnosti, že by mohlo v podstatě jít o Atlantidu. Ten mu odpověděl: „…je možné, že v kulturách Yucatanu dodnes přežívají zbytky domorodců (jejich potomků) pocházející z Olmécké kultury, která existovala někde ve Střední Americe a byla odvozena od kultury žijící na ostrově, který zmizel po velké katastrofě způsobené kataklyzmatem. Tento ostrov se nazýval Atlanticú.“.

To by zapadalo do kontextu příběhů o náhlém zániku Atlantidy.

Atlanticú, Atlantida; domorodí obyvatelé stále říkají, že to patří do jejich historie.

Během rozhovoru o průzkumu megalitického města se Fernandez též ptal vedoucí pracovnice vědecké skupiny, Pauline Zalitzki, na civilizaci, která město postavila.

„Když jsem publikovali první zprávy o tomto nálezu,“ řekla, „Univerzita ve Veracruz byla velmi zaujata naší prací a my jsme pořídili několik fotografií těch struktur na dne moře. Speciálně si mne pozval Institut Antropologie vykopávek na univerzitě (Institute of Anthropology of the University excavations). Oni prováděli [studie] na fragmentech a ruinách Olmécké civilizace.

Olmékové a další domorodí lidé – ti všichni mají vzhled naznačující, že na tento kontinent přišli odjinud. Tím míním, že přišli ze směru od Kuby a že se setkali s velmi velkým zemětřesením, když se jejich země potopila. Morfologie jejich vzhledu naznačuje, že patřili ke třem rodinám, které byly zachráněny. Jedna ze tří rodin přišla na pobřeží Veracruz, z té se nejspíš stali Olmékové. Ostatní přišli do Střední Ameriky a cestovali dál k Pacifickému pobřeží. Tyto rodiny zde založili civilizaci domorodných Američanů, jak je známe dnes.

Když antropologové viděli podvodní snímky města a viděli některé monolity, některé symboly a rytiny, identifikovali je jako shodné s Olméckými motivy. Byli tím velmi překvapeni.“

Olmécká kultura vznikla z těch, kdo přežili katastrofu Atlantidy, která byla mnohem rozvinutější, než-li byla zničena na konci doby ledové záplavami – tzv. potopou světa. Svět byl zcela přetvořen a super-civilizace zničena. Vzpomínky přetrvaly jen díky legendě, o které se třeba zmiňuje filosof Platón.

Ale Atlantida byla skutečná a je skutečná. Vědecký tandem Paul Weinzweig a Pauline Zalitzki ji znovu našli.

Zdroj: Altering Perspective

 

 

Podobné články

6 komentářů k "Obrovské pyramidy a sfingy nalezeny v Bermudském trojúhelníku"

 • Renda napsal:

  Dost divný :-( – fotky z hloubky 183 metrů? Víte někdo, jaká je tam tma? Připadá mi to jako zdařilá fotomontáž. Navíc u tý bližší pyramidy je videt stín (pravá stěna je tmavá). By mě zajímalo, kdo by to takto dokázal sejmout. I kdyby měl nějaký záhadný druh nočního vidění, tak nemůže vrhat stín. Viditelnost jaká je „simulována zde“ je někde okolo 10m pod hladinou moře.
  Další blábol: jsou větší než v Egyptě. Pokud by to tak bylo, tak by nemohl vidět na dno z vrcholu pyramidy. Při maximální čistotě vody (destilka) je viditelnost 80 metrů.
  Toto vypadá jako nějaký model o velikosti cca 1m a focen ze vzdálenosti asi 5x větší, tj z 5ti metrů a nebo nějaká zdařilá fotomontáž.
  Další zajímavost. Titanic leží na dně ocaánu 100 let a je tak orostlej, že se už skoro nedá identifikovat. Navíc je v hloubce, kde je daleko méně života, než v údajných 183 metrech. Dovedete si někdo představit, jak by asi vypadala taková pyramida dnes, kdyby se potopila na koci doby ledové?
  Stačí se podívat do delty Nilu. Tam objevili také město, které je staré „pouhých“ asi 5000 let. skoro se nedalo identifikovat. Pár soch bylo zachráněno. Průzkum trval více jak desetiletí. Všechno pod nánosy segnentu a jiných usazenin. Tady to ale vypadá, že prostě žádné usazeniny ani vegetace (podvodní) za ta tisíciletí vůbec nenarušila ráz a tvar města.
  Je zajímavé, že dnes si někdo vymyslí nějaký blábol a mraky lidí tomu věří, jako by to byla skutečnost.

 • Dušan napsal:

  a to že v Jugoslávii je pyramidový komplex taky není pravda co?

 • ik napsal:

  …je tam asi preklep – americke jadrove ponorky neplavali v Perzkom zalive,ale asi v Mexickom… :-)

Napsat komentář