Osvoboďte ženské bradavky

8035x 08. 07. 2015 1 čtenář

Proč je takový humbuk okolo ženských bradavek? Proč by je měly ženy schovávat a nechávat si je jen do ložnice? Myslím tím to, že hlavním účelem ženským bradavek je kojení. To nejen že miminko vyživuje, ale rovněž i vytváří pouto mezi matkou a dítětem. Mužské bradavky naopak neslouží žádnému účelu a jsou všude vystavovány.

Proč mohou muži svobodně chodit bez trička, zatímco na ženu se kouká shora, i když jen kojí své dítě. Bradavek je sice plná televize a provokativní sexuální reklamy, ale na Instagramu je ukázat nemůžeme. Je za tím něco víc?

Free The Nipple!

A tak na internetu vznikla snaha bradavky osvobodit. V r. 2014 vyšel dokument nazvaný “Free The Nipple“. 90minutové video režírované Linou Esco má za cíl upozornit nejen na cenzuru v USA, ale také na rovnost pohlaví jak legálně, tak kulturně. Napříč New York City upozorňovali zapálené ženy na veřejnou nahotu.

free-the-nipple-2

Celebrity součástí kampaně

Keira Knightley, Madonna, Miley Cyrus, Cara Delevingne nebo Scout Willis. Tyto odvážné ženy a mnoho dalších se kampaně zúčastnily.

Obzvláště Scout Willis, dcera Demi Moore a Bruce Willise, vzbudila velkou pozornost, když se celý den procházela New Yorkem bez trička. Později se svěřila, že jí byl vymazán Instagram.

Následně vydala prohlášení:

„Ve 30. letech minulého století byly mužské bradavky stejné tabu, a tak se 4 stateční muži v r. 1930 vydali na Coney Island bez trička a byli zatčeni. Podobné incidenty pokračovaly, až se mužská odhalená hruď stala v r. 1936 akceptovanou normou.

Tak proč je takový problém dosáhnout toho samého pro ženy dokonce o 80 let později? Proč nemůže matka svobodně kojit své dítě na veřejnosti? Proč má 17letá dívka opustit svůj maturitní ples kvůli tomu, že vypadá moc provokativně? Proč se necítíme ve své kůži, když vyjdeme ven bez podprsenky? Proč Instagram nepovoluje fotografie odhalené hrudi?“

Scout zde uvedla velmi dobré argumenty a nadhodila problém, kterým by se muži měli zaobírat stejně jako ženy.

scout-willis

Instagram nedávno uveřejnil jejich aktualizované podmínky o nahotě:

„Uvědomujeme si, že někteří lidé by na Instagramu chtěli uveřejňovat své nahé fotografie, které jsou umělecké a ve své podstatě kreativní, avšak pro celou řadu důvodů to nepovolujeme. To zahrnuje fotografie, videa i digitálně vytvořený obsah, který by zobrazoval sexuální styk, genitále anebo detailní záběr nahého pozadí. Rovněž sem patří i některé fotografie ženských bradavek, ačkoli fotografie po amputaci prsu nebo kojící ženy jsou povoleny. Nahé fotografie výtvarných děl a soch jsou v pořádku též.“

Co si o tom myslíte? Budete sdílet příspěvek s #freethenipple, anebo si myslíte, že by bradavky měly zůstat navždy skryté?

Podobné články

Napsat komentář