Paul Horn nahrál LP ve Velké Pyramidě

25540x 05. 01. 2014 1 čtenář

Jediným dosud žijícím interpretem, kterému se podařilo nahrát a vydat v roce 1977 vydat živé L.P. z Velké Pyramidy, je Americký instrumentalista  Paul Horn.

O to větším zážitkem při poslouchání jeho počinu je skutečnost, že Paul zcela pochopil a hudebně vystihl jaké famózní a mystické nadpřirozeno se v tónech jeho flétny zaznívajících uvnitř Velké Pyramidy objeví.

[hr]

Komentář Paula ze dne 6.5.1976:

„Od Egyptského muzea jsme dostali laskavé svolení zůstat po zavíračce uvnitř Velké Pyramidy a nahrávat v Královské komnatě hudbu. Toto povolení platí na tři hodiny od 18hodin do 21 hodin.Hned poté, co zhasla světla trochu medituji. Pak si sednu na zem u sarkofágu a v meditačním posedu začnu hrát.

Věřím, že energie, stopa lidí a událostí zůstává v místech jako Královská komora Velké pyramidy věčně, a já se jich právě teď dotýkám tóny mé flétny… Náš čas se chýlí ke konci, pokynu ostatním a přesouváme se do Královniny komory, kde mě pocity vedou ke hraní vyšších tónů, a tak hraji na piccolo a C flétnu… Je za pět devět, nahrávání skončilo. Letíme k východu, kde na nás již čekají.“

Slovy autora po vydání pro CD:

„Tato první verze pro CD, je pro mne velmi významná . Nahrávání uvnitř Velké pyramidy byl jedním z největších zážitků mého života. Jeho účinky jsou stále se mnou.

Když jsem poslouchal  tyto nahrávky,  jsem tam znovu….znovu prožívám zkušenost. Když budete poslouchat a relaxovat, otevřete se zvukům bez rozhodnutí nebo předsudků a nechte hudbu proudit ve vás. Pak budete se mnou uvnitř Velké Pyramidy.“

 

 

 

Podobné články

2 komentářů k "Paul Horn nahrál LP ve Velké Pyramidě"

Napsat komentář