«« »»

Pentagon: Celá pravda o projektu sledování mimozemšťanů

Téma:

Dva dny zpět česká media krátce zareagovala na zprávu zveřejněnou New York Times a CNN: Pentagon financoval projekt sledování UFO. Sledujte celý příběh v plném znění a s odhalenými souvislostmi!

Pentagon má k dispozici roční rozpočet v objemu 600 miliard USD. Z tohoto balíku bylo identifikováno 22 milionů (reálně může jít tedy o větší objem), které byly určeny na tajný projekt Advanced Aerospace Threat Identification Program (Rozšířený program identifikace vzdušných hrozeb; AATIP). Program nebylo možné prakticky dohledat, neboť podléhal přísnému utajení. To byl konec konců záměr Pentagonu.

Po mnoho let zkoumal program pozorování neidentifikovatelných létajících objektů UFO. Alespoň takto to uvedli pro New York Times (NYT) oficiální úředníci z Oddělení obrany v Pentagonu. Tento projekt byl pod přímým dohledem Luise Elizondoa, který pracoval na pozici armádního agenta zpravodajských služeb na pátém podlaží prstence C budovy Pentagonu.

Oddělení obrany v Pentagonu nikdy před tím oficiálně nepřiznali, že by takový program existoval. Dle jejich slov byl program ukončen v roce 2012. Podle informátorů Pentagon ukončil financování tohoto programu, ten ale zůstal podle NYT jako takový stále aktivní. Jen již není financován z vládních zdrojů.

Program funguje minimálně od roku 2007. Zabýval se různými zprávami o pozorování UFO a ETV, které přinášeli tajní zpravodajové, kteří měli v rámci Oddělení obrany na starosti i jiné záležitosti.

Iniciátorem (a též počátečním investorem) programu byl Harry Reid, senátor za Demokraty ve státě Nevada. Ten měl velký zájem na vesmírných (mimozemských?) fenoménech. Velká část peněz směřovala do leteckého vesmírného programu provozovaném miliardářem dlouholetým Readovým přítelem jménem Robert Bigelow, který v současné době spolupracuje s NASA na vývoji nafukovacího modulu pro ISS a další lety do vesmíru.

Partner NASA tvrdí, že mimozemšťané žiji mezi námi

V květnu 2017 uvedl Robert Bigelow v rozhovoru pro CBS News v pořadu 60 Minuts, že je naprosto jednoznačně přesvědčen, že mimozemšťané navštěvují naši planetu Zemi.

Hary Reid

Harry Reid

Ve spolupráci s Las Vegaskou společností patřící Robertu Bigelowovi, AATIP sestavil dokumenty popisující pozorování létajících strojů pohybujících se velmi vysokými rychlostmi bez zjevné známky pohonu (na bázi spalovacích motorů) nebo přímé zastavení na místě bez zjevné známky něčeho, co by stroj drželo ve vzduchu.

Sueneé: Americký astronaut John Glenn k tématu opakovaně řekl, že pozorování ETV nejsou piloty hlášena, protože piloti se bojí, že by přišli o dobrou pověst a možnost létat. Naproti tomu Rusko a Čína jsou k pozorování ETV mnohem sdílnější.

Oficiální místa též studovala videa blízkých setkání ve viditelné vzdálenosti mezi neznámými létajícími objekty a Americkými vojenskými stíhačkami. Sem patří i případ zveřejněný v srpnu 2017, kdy byl pozorován objekt o velikosti běžného komerčního letadla. Ten byl pronásledován dvěma americkými vojenskými stíhačkami NAVY F/A-18F z námořní lodi Nimitz při pobřeží San Diego. K incidentu mělo dojít v roce 2004.

Harry Reid opustil úřad kongresmana v roce 2017. K programu uvedl, že je na něj hrdý: Nejsem zahanben ani se za to nestydím, že jsem umožnil tuhle věc. V dřívějším rozhovoru ve státě Nevada uvedl doslova: Myslím, že je to jedna z dobrých věcí, kterou se mi podařilo prosadit během mé služby pro kongres. Udělal jsem něco, co nikdo před mnou.

I další dva bývalí senátoři a vysoce postavení členové Rozpočtového výboru pro obranu, Ted Stevens (Republikán za Aljašku) a Daniel K. Inouye (Demokrat za Havaj), podpořili tento program. Ted Stevens zemřel v roce 2010 a Daniel K. Inouye v roce 2012.

Aniž by se Sara Seager, astrofyzička z MIT, zabývala podstatou programu AATIP, konstatuje, že neznalost původu nějakého objektu se automaticky nerovná faktu, že objekt pochází z jiné galaxie nebo planety: Když lidé tvrdí, že skutečně pozorovaly neobvyklý jev, je někdy dobré danou věc seriózně zkoumat. K tomu ještě dodala: Co si lidé občas na vědě neuvědomují, že máme často jevy, které zůstanou nevysvětlené.

Sueneé: Je jistě zajímavým posunem vědeckého status quo, když alespoň jedna členka vědeckého uskupení dokáže připustit, že pro daný jev neexistuje zatím vědecké vysvětlení. Dosavadní praxe byla totiž opačná a tlačila tyto fenomény do úrovně zesměšňování jako nestandartní atmosférické jevy, bahenní plyny, meteorologické balony, optické klamy a podobně.

K samotnému původu daného jevu lze konstatovat, že pokud jde prokazatelně o umělé těleso nebo-li stroj (tedy nejde o přírodní jev), pak jsou zde striktně logicky jen dvě možnosti: objekt byl stvořen člověkem na Zemi anebo objekt byl stvořen jinou (mimozemskou nebo podzemskou) civilizací. Pokud jde o objekty nebo stroje stvořené člověkem, je zjevné, že vojenské zpravodajské služby by objekt dokázaly identifikovat. Nebyl by důvod k mediální senzaci. Prezentované případy z AATIP se však přírodními atmosférickými jevy nezabývají. Vylučovací metodou nám zůstává už jen velmi málo možností

James E. Oberg, bývalý konstruktér raketoplánů NASA a autor 10 knih o vesmírných letech, který často odhaluje (zlehčuje) pozorování UFO, byl též citován: Je zde mnoho událostí, které v očích lidí vyvolávají různé fantastické představy. Hodně lidí, kteří jsou aktivními letci, nechtějí o těchto věcech veřejně mluvit. Jsou rádi, že nejsou středem pozornosti a mohou se skrýt v chaosu dění. Přes vlažný pohled, James E. Oberg uvítal další vědecký výzkum: Tam by mohla být perla…

V reakci na přímé dotazy ze strany New York Times, přiznali tento měsíc (12.2017) oficiální představitelé Pentagonu existenci programu AATIP, který vznikl jako součást DIA. Podle jejich vyjádření byl program ukončen po pěti letech v roce 2012.

Tiskový mluvčí Pentagonu, Thomas Crosson, uvedl v emailu: Bylo vyhodnoceno, že jsou zde jiné, vyšší priority, které si více zaslouží financování a z toho důvodu se DoD (Pentagon: Oddělení obrany) rozhodlo přesunout prostředky jinam.

Luis Elizondo řekl, že jediná skutečná věc, která ukončila program, bylo úsilí vlády, která na program omezila rozpočet v roce 2012. V rozhovoru Luis Elizondo řekl, že pracoval s oficiálními představiteli Námořního letectva USA (NAVY) a CIA. Na spolupráci mimo Pentagon pokračoval až do října 2017, kdy definitivně rezignoval dle jeho slov na protest proti nadměrnému utajování a vnitřní opozici.

Luis Elizondo: Proč neinvestujeme více času a úsilí v této věci? Napsal do dopisu sekretáři Jimu Mattisovi (Pentagon: Oddělení obrany) v odůvodnění své rezignace.

UFO bylo opakovaně zkoumáno napříč dekádami desetiletí napříč USA a to včetně Americké armády. V roce 1947 spustily Vzdušné síly (US Air Force) sérii studií, které zkoumaly více jak 12000 případů údajného pozorování UFO a to až do roku 1969, kdy byla oficiálně celá věc ukončena. Projekt měl kódové označení Blue Book a jeho oficiální začátek se datuje do roku 1952. Podle závěrů studie byla většina pozorování překlasifikována na hvězdy, mraky, konvenční letadla, špionážní letadla. Přesto pro 701 případů nebylo nalezeno racionální vysvětlení.

Sueneé: Jak je zmíněno, projekt Blue Book byl součástí balíku několika dalších projektů pod záštitou Majestic 12 s podobným zaměřením. Blue Book pak sloužil pro odvedení pozornosti veřejnosti. Jeho primárním cílem byla zlehčení problému a ujištění veřejnosti, že pozorování UFO nepředstavují hrozbu národní bezpečnosti.

Robert C. Seamans Jr., tehdejší sekretář US Air Force, uvedl v memorandu k ukončení projektu Blue Book: Další pokračování projektu nemůže být již odůvodněno ani národní bezpečností nebo v zájmu vědy.

Americký senátor John Glenn a bývalý americký astronaut

Americký senátor John Glenn a bývalý americký astronaut

Harry Reid řekl, že jeho zájem o fenomén UFO přišel od Roberta Bigelowa v roce 2007. V rozhovoru uvedl, že s Robert Bigelow se obrátili na jednoho zástupce DIA, který se s Bigelowem chtěl sejít na jeho ranči v Utahu.

Reid řekl, že se krátce setkal s oficiálními zástupy agentury DIA po jejich setkání s Robertem Bigelowem. Dozvěděl se, že oni mají velký zájem na výzkumném programu spojeném s UFO. Na základě tohoto podnětu proběhlo tajné jednání v Kapitolu mezi Reidem a dříve zmíněnými pány Stevensem a Inouyem.

Harry Reid uvedl, že měl možnost mluvit s astronautem a bývalým senátorem za Ohio Johnem Glennem, který zemřel v roce 2016. Glenn řekl Reidovi, že by federální se vláda měla seriózně zabývat fenoménem UFO a měla by se bavit se zástupci tajných armádních služeb, hlavně piloty, kteří viděli létající stroje, jež nebylo možné běžným způsobem identifikovat nebo vysvětlit.

Nejen podle Reida byla pozorování zatajena před vrcholnými představiteli armády právě z obav, že pozice agentů by byla zesměšněna nebo jinak stigmatizována.

Reid komentoval setkání se Stevensem a Inouyem jako: Bylo to nejsnadnější setkání, které jsem kdy měl. Rychle jsme se na všem dohodli. Dodal, že Stevens komentoval nastalou situaci slovy: Na něco takového jsem čekal už od dob, co jsem pracoval pro US Air Force. (Senátor Stevens za Aljašku byl v minulosti armádním pilotem US Air Force. Létal transportní mise přes Čímu během Druhé světové války.) Během tohoto setkání si Stevens vzpomněl na svůj zážitek, kdy pozoroval neznámý létající objekt, který jej sledoval několik kilometrů během jeho letu.

Reid uvedl, že ani jeden ze tří senátorů nechtěl vyvolat veřejnou debatu na úrovni senátu ohledně financování programu. Byly to tak takzvané černé peníze. Stevens a Inouye o tom věděli, tak to bylo a tak jsme to chtěli. Tímto způsobem Reid vysvětloval tajné financování programu v rámci Pentagonu.

Robert Bigelow

Kontrakty ověřené redakcí New York Times (NYT) zmiňovaly rozdělení 22 milionů USD kongresem počínaje druhé poloviny roku 2008 až do roku 2011. Získané peníze byly použity na management programu, výzkum a posouzení míry ohrožení, které monitorované objekty představovaly. Peníze byly též adresovány společnosti zastoupené Robertem Bigelow, který najal subdodavatele pro zajištění výzkumu v rámci programu.

Pod vedením Roberta Bigelowa společnost přestavěla budovy v Las Vegas pro uskladnění slitin kovů a dalších materiálů, které Elizondo a další programoví dodavatelé získali z neznámých létajících objektů. Výzkumníci také zkoumali lidi, kteří říkali, že se měli fyzické blízké setkání s těmito objekty. Zkoumaly se jakékoliv fyziologické změny na tělech svědků. Kromě toho výzkumníci mluvili s členy vojenské tajné služby, kteří hlásili pozorování podivných létajících strojů.

„Jsme v podobné situaci, jako kdybychom Leonardo da Vincimu dali do ruky dálkové ovládání od garáže.“, uvedl Harold E. Puthoff, inženýr, který prováděl výzkum extrasenzorického vnímání pro CIA a později pracoval jako jeden ze subdodavatelů programu AATIP. „První věc, kterou by řešil, co je to za divnou věc a z čeho je vyrobena. O tom, že by to mohlo vytvářet nějaké elektromagnetické vlny, by neměl nejmenší tušení.

Program shromáždil audio a video záznamy pozorování UFO a to včetně pozorování ze stíhačky NAVY F/A-18 Super Hornet. Objekt se pohybuje obrovskou rychlostí v relativně blízké vzdálenosti od stíhačky. Během svého letu rotuje kolem své osy. Na záznamu můžeme slyšet komentáře pilotů NAVY, kteří se snaží pochopit, co se to děje: „Je tu celá flotila.“, jeden vysvětluje. Zástupci obrany odmítli upřesnit, kde se letadlo nacházelo a kdy byl záznam natočen.

„Pokud jde o tento fenomén, jsme v mezinárodním měřítku nejvíce zpátečnickou zemí na světě.“, uvedl Robert Bigelow. „Naši vědci se obávají zesměšňování a naše media se bojí stigmatizace. Čína a Rusko jsou v dané věci mnohem více otevření a spolupracují na této věci s velkými organizacemi uvnitř jejich zemí. Menší země jako Belgice, Francie, Anglie, Jižní Amerika (hlavně Chile) jsou též mnohem více otevření. Jsou proaktivní a chtějí otevřeně diskutovat dané téma mnohem raději, než zůstávat pozadu a vytvářet infantilní tabu.“

Harry Reid v roce 2009 konstatoval, že program učinil svého druhu významné objevy, u kterých prosazoval zvýšený stupeň bezpečnosti utajení na jejich ochranu. „Velký úspěch byl udělán s identifikací několika velmi velkých a neobvyklých létajících objektů.“, uvedl Reid v dopise pro Williama Lynna III., který v té době pracoval jako zástupce ministra obrany s požadavkem, že tento program bude klasifikován jako program se zvláštním omezeným přístupem pouze na několik jmenovaných úředníků.

Ve shrnutí Pentagonu k dané věci z roku 2009, které připravil jeho tehdejší ředitel, bylo uvedeno: „To co bylo považováno doposud za sci-fi, je nyní vědeckým faktem“. USA nebyly schopné se se bránit proti některým zjištěným technologiím. Žádost pana Reida o zvláštní stupeň utajení byla zamítnuta.

Luis Elizondo ve svém rezignačním dopise ze 04.10.2017 uvedl, že je třeba věnovat větší pozornost mnoha účtům námořnictva a dalším tajným službám v rámci neobvyklých leteckých systémů, které zasahují do fungování vojenských platforem, a které přesahují naše dosavadní schopnosti. Zdůraznil svoji naprostou frustraci z omezení programu AATIP a panu Mattisovi napsal, že stále tu zůstává zásadní potřeba zjistit schopnosti a úmysly těchto neznámých jevů (objektů) ve prospěch ozbrojených sil a samotného národa.

Sueneé: Již Philip J. Corso (pracoval v Pentagonu na přelomu 50. a 60. let 20. století na oddělení Zahraničních záležitostí, které zkoumalo mj. artefakty z mimozemských lodí) ve své knize Den po Roswellu konstatoval, že tento fenomén je naprosto reálný a skutečný. Tehdejší poválečná doktrína velela: střílet a pak vyjednávat. Sám Corso připustil, že nezná skutečný důvod návštěv těchto ET. Nicméně dle jeho mínění, je třeba být připraven na tu nejhorší variantu. Rétorika některých vojenských činitelů se tedy jeví napříč časem stále stejná a stejně nezodpovědná a nebezpečná.

Elizondo se nyní spojil s panem Puthoffem a dalším bývalým úředníkem Ministerstva obrany, Christopherem K. Mellonem, který byl náměstkem asistenta tajemníka ministerstva obrany pro zpravodajství v nově zpuštěném projektu To the Stars Academy of Arts and Sciences (SAAS). Veřejně mluví o společném úsilí získat finanční prostředky na další výzkum UFO respektive celého fenoménu ET. Finančním podporovatelem projektu SAAS je také Tom DeLonge, bývalý muzikant kapely Blink-182.

Luis Elizondo v rozhovoru uvedl, že on a jeho vládní kolegové se shodli jednoznačně na tom, že fenomény (objekty), které studovali, nepatří žádné zemi ani státu na planetě Zemi. „Tento fakt není důvodem ke klasifikaci informací, aby se o nich veřejnost nedozvěděla.“, uvedl. Pro CNN ještě dodal: „Jsem osobně přesvědčen, že jsou tu jasné důkazy, že tu nejsme sami.“.

Reid k tomu za sebe dodal, že on sám nevěděl, odkud tyto objekty přicházejí: „Pokud teď někdo říká, že má jasné odpovědi, pak sám sebe klame.“, řekl. „My to nevíme.“ Ale současně dodal: „Někde musíme začít.“

Elizondo uvedl pro NYT, že sice nemůže mluvit za vládu, ale že je osobně přesvědčen, že někdo z vládních struktur měl velký zájem na tom, aby jeho činnost v projektu AATIP zastavil a tím zabránil získání tak nezvratného důkazu, že mimozemšťané navštěvují planetu Zemi. „Tyhle létající stroje, pokud jim tak chceme říkat, nám demonstrují schopnosti, které přesahují současné možnosti US armády nebo jakékoliv jiného zahraničního státu.“

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory a překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 16592 a SS: 100.

4 Responses to Pentagon: Celá pravda o projektu sledování mimozemšťanů

 1. Equilibrium Equilibrium napsal:

  Jedna osobná spomienka: spomínam si, ako som sa v Kanade v roku 2009 rozprával so slečnou, ktorej otec bol pilotom kanadského vojenského letectva. Samozrejme prišla reč na UFO.  Povedala mi veľmi zaujímavý fakt: ak vojenský pilot v Kanade počas letu nahlási neidentifikovateľný letiaci objekt, po pristáti musí absolvovať rôzne lekárske a psychologické vyšetrenia, ktoré  potom musí opakovane absolvovať. Dôvod vyšetrení sa samozrejme jeho kolegom neoznamuje, tí vedia len to,  že na vyšetrenia chodí. Ak sa vezme do úvahy špecifická armádna skupinová dynamika – sútaž či boj o prvenstvo, o kvalitu odvedenej práce či výkonu, čiže o pozíciu vo vojenskej hierarchii, a možné  stereotypné myslenie kolegov (môžu si myslieť že v službe bral drogy, pracuje v strese, alebo je to začínajúca psychická porucha a pod.),  pilot sa v skupine ľahko stáva  „menej spoľahlivým“ a klesá v hierarchii.  Preto si každý pilot radšej rozmyslí, čo je ochotný nahlásiť.  A na záver dodala, že jej otec počas služby nikdy nevidel nič neznáme, ale je presvedčený, že neidentifikovateľné objekty na oblohe existujú a viac o tom s ňou nechcel hovoriť. Takže tak…

  • Sueneé napsal:

   Ahoj, skvělé! Víc takových svědectví! 🙂 Můžu tě citovat? Udělal bych z toho krátký článeček. Potřeboval bych nějaké bližší údaje. Třeba, kde zhruba v té Kanadě to bylo a pokud si vzpomeneš na období (letopočty nebo alespoň desetiletí), kdy její otec byl v aktivní službě.

   • Equilibrium Equilibrium napsal:

    ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, cez Vianoce som nesledoval internet. Viac informácií už nemám, slečna sa volala Amanda a bola s Kingstonu, Ontario, stretli sme sa v Toronte na spoločenskej akcii, to je všetko. Možno predpokladať, že pri Kingstone je letecká základňa. Myslím si, že túto informáciu zatiaľ berme ako ťažko isté potvrdenie toho, čo tvrdí v článku John Glenn.

Napsat komentář