Peru: Protáhlé lebky podrobeny testům DNA

1615082x 13. 02. 2014 1 čtenář

Výsledky jsou pro jednu z těch lebek už venku a vědci, kteří ty testy dělali, prohlašují, že tyhle lebky představují „nové člověku podobné stvoření“ nepodobné ničemu, co kdy před tím objevili. Takže jsou tohle opravdu lebky Nephilim? Pochází z časů, kdy svět připomínal více „Pána prstenů“ než by si většina dnes žijících lidí vůbec odvážila představit? Existují takoví, kteří věří, že na tuhle planetu kdysi přivandrovaly extrémně bizarní hybridní rasy.

S každým uplynulým rokem se dále vrší vědecké důkazy na straně těch, kdo jsou přesvědčeni, že mezi námi opravdu žili Nephilim. Jelikož se uznávání těchto důkazů dále šíří, co se tedy bude dít s tou obecně přijatou verzí historie, kterou jsme se všichni učili?

Pokud nejste obeznámeni s lebkami z Paracas, pak tu následuje dost dobré shrnutí z nedávného článku od April Holloway.

Paracas je pouštní poloostrov umístěný uvnitř provincie Pisco v regionu Inca na jižním pobřeží Peru. To je tam, kde Peruánský archeolog Julio Tello v roce 1928 učinil ty úžasné objevy – ohromných a propracovaných hřbitovů obsahujících hroby plné ostatků jedinců s většími a protaženými lebkami, které se nachází snad všude po světě. Tyto se staly známé jako ‚Lebky z Paracas.‘ Tello našel celkem více než 300 těchto protažených lebek, o nichž se věří, že pochází z doby před asi 3 000 lety. Teď byly provedeny analýzy DNA u jedné z těchto lebek a expert Brien Foerster vypustil předběžnou informaci týkající se těchto hádanky představujících lebek.

Jak uvedl Holloway, je to výzkumník Brien Foerster, který vedl kroky k oživení zájmu o tyto protažené lebky. Teď když jsou už výsledky DNA venku, tak zájem o tyto lebky téměř určitě raketově vyletí. Následující citace od genetika, který prováděl tyto analýzy DNA, pochází z facebookové stránky Briena Forerstera. Mějte prosím na paměti, že tomuto genetikovi historii těchto lebek před tím nevyprávěli. Takže byl schopen je přezkoumat, aniž by o nich měl už předem vytvořenou představu. To, co objevil, bylo absolutně šokující.

Ať ten vzorek označený 3A pocházel z čehokoliv – mělo to mtDNA s mutacemi dosud neznámými u žádného člověka, primáta nebo živočicha. Data jsou ale velice útržkovitá a SPOUSTU ze sekvencí je pořád ještě zapotřebí provést, aby se obnovila úplná sekvence mtDNA. Ale těch pár fragmentů, které jsem už z toho vzorku 3A sekventovat, naznačuje, že pokud se tyto mutaci udrží, máme co dělat s novým, člověku podobným tvorem, velice odlišným od Homo sapiens, Neandrtálců i Denisovanů.

Jak už jsem o tom napsal před tím, forensní analýza těchto lebek ukazuje, že tyto nebyly deformované „obložením v kolébce“. V Jižní Americe existuje spousta příkladů lebek, které byly upraveny „obkládáním v kolébce“, ale tyhle lebky, které vyšetřuje Foerster, se od takovýchto lebek hodně liší. Následuje toho o těchto lebkách více od April Holloway.

Lebeční objem je až o 25 procent větší a o 60 procent těžší než u běžné lidské lebky, což znamená, že tyto nemohly být záměrně deformovány pomocí ovinování nebo obkládání hlavy. Také obsahovaly jenom jednu temenní desku, místo dvou. Ten fakt, že tyto zjištěné lebky nejsou výsledkem deformací lebečních kostí, znamená, že příčina těchto protažení je záhadná, a je tomu tak už desítky let.

V předchozím článku bylo ve skutečnosti diskutováno, jak byly vzorky červených vlasů z jedné z těchto lebek poslány k analýze. Testy těchto vzorků vlasů rovněž ukázaly, že tyto lebky nejsou lidské.

Nebo přinejmenším nejsou úplně lidské. Můžeme tedy přesvědčivě říci, že tohle jsou lebky Nephilim?

Samozřejmě, že mnozí výzkumníci jsou těmito zjištěními nesmírně vzrušeni, ale jsou tu pro všechny varování, aby zůstali opatrní. Např. uvažte, co o těchto lebkách říká L.A. Marzulli:

Náš genetik, jak naznačuje tento email, je nad tím celý bez sebe, musíme ale se svými závěry počkat, dokud nebudou přezkoumány všechny důkazy.

Maje tohle na paměti, podívejte se dobře na ty dvě lebky na obrázku výše. Tuhle fotku jsem udělal, když jsem se před několika týdny vrátil z nekropole Chongos. Ta lebka nalevo ukazuje jen jednu temenní desku a naprostou absenci temenního švu. Je tohle snad genetický rys nacházený jen u lebek Paracas? Pokud ano, co to značí?

Chongos je jedním z nejzáhadnějších míst, na kterém jsem se kdy nacházel. Při návštěvě této oblasti nás doprovázela velká a ozbrojená eskorta! Chongos je místo, odkud pochází vzorky DNA i následné výsledky, které jsem vystavil výše.

Jsou tohle opravdu lebky Nephilim? Podle mě se důkazy v tomto směru začínají sice vršit, musíme být ale opatrní a trpěliví, než se dočkáme všech důkazů.

Ty fotky, o kterých mluvil, můžete najít na webu LamarZulli. A ohledně mnoha dalších výsledků testů DNA jsem vystavil video-interview s Brienem Foersterem:

Samozřejmě, že tohle není poprvé, kdy jsou testovány velice bizarní lebky.

V předchozím článku jsem diskutoval, jak DNA testy lebky Dítěte z hvězd ukázaly, že lebka není lidská.

Takže kdo jsou ti extrémně bizarní lidem podobní tvorové, které se tu potloukali po naší planetě před jen pár tisíci lety?

Bylo by snad možné, že by to byli opravdu Nephilim či jejich potomci?

Podobné články

16 komentářů k "Peru: Protáhlé lebky podrobeny testům DNA"

 • Martin Horus Martin Horus napsal:

  Mě to připomíná generaci Achnatona, Nefertiti, Tutanchamona a dalších, kteří měli protáhlé lebky, jako by pocházeli z jiného světa / planety/
  Achnatonův hymnus hovoří za vše…

  „Krásně a zářivě se objevuješ na obzoru,
  ó ty plující, počátku všeho žití!
  Když na východě objevil ses,
  zemi jsi naplnil krásou svojí….“

  kdo to vidí pochopí.

  • S S napsal:

   Že by Sluníčko? ;-)

   (věřící v nejrůznější náboženské či jiné systémy si tam samozřejmě mohou dosadit i své favority – Židé třeba Jehovu, komunisté Lenina, rockeři například Elvise – i když ten by měl přijít spíše ze západu)

   • Martin Horus Martin Horus napsal:

    Kde pak slunce, ale KOSMICKÁ LOĎ.

    • S S napsal:

     Psal jsem, že si každý může vybrat svého favorita.

     • Martin Horus Martin Horus napsal:

      Docela to zlehčuješ. Jestli že rozumné bytosti psali o tom co vidí a byl to i vzkaz pro další generace, nemohlo se jednat o demagogii. V tomto případě nejde o žádný výběr, ale o fakta.

      • M napsal:

       Já nevím, ale já v tom osobně taky vidím slunce, potažmo boha Ra. Zdá se i vcelku přirozené, že jako o nejvyšším bohovi, považovanému za stvořitele, se takto píše. Kromě toho Slunce se skutečně objevuje na východě, čili i v tomto to sedí. Pokud vy v tom vidíte kosmickou loď, tak těch vysvětlení je očividně více, a je to skutečně na individuálním výběru favorita.

       • Martin Horus Martin Horus napsal:

        Kdyby Egyptská civilizace chápající smysl Vesmírných jevů oslavovala Slunce jako božskou entitu, bylo by to demagogické a hloupé a tak to nebylo.
        Bohužel jsme to mi a naše pokolení, kdo posuzuje Vesmírné odkazy v jiném a špatném smyslu.

        • M napsal:

         Egyptská civilizace přeci oslavovala slunce jako boha.

         • Martin Horus Martin Horus napsal:

          To si myslí bohužel dnešní civilizace, ale je tomu jinak.

          • M napsal:

           Jak tedy vysvětlujete kresby toho boha a zmínky o něm v písemných pramenech?

         • M napsal:

          Nicméně je pravda, že to trochu odbočujeme. Slunce je pro mě zjevný objekt toho hymnu i za předpokladu, že by Egypťané měli stejné představy o povaze Slunce v rámci vesmíru jako my. Přičemž je tedy neměli, znali jen základní nebeskou mechaniku.

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Překlady hieroglyfů jsou špatně a v některých případech i záměrně jinak prezentovány. Některé odkazy mají i jiný význam a do dnešních dnů nejsou překlady jisté, což potvrzují i egyptologové. Jenže oni žijí ve svých zažitých paradigmatech, která nechtějí měnit. Podívej se např. na obrázky tkz. bohů / ale na ty původní / proč někteří skrývají tvář pod maskou? a povšimni si odkazů majících na hlavě!….a popřemýšlej, třeba dostaneš znamení.
           Pěkná názory jsou v knize Hamletův Mlýn, nebo Světlo Faraonů či mnoho dalších.

          • M napsal:

           Nejsem egyptolog, hieroglyfy překládat neumím, čili zde naše diskuze končí.

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Škoda konce tvé diskuze. Také nejsem naštěstí vystudovaný Egyptolog, ale na pochopení smyslu hieroglyfů jim být vůbec nemusíš. Většina znaků jsou ideogramy a v tom jo to kouzlo. Dnešní dopravní značkou zákazu vjezdu vozidel, také neoslavujeme slunce, protože je kulatá. Když přecházíš v dnešní době silnici na vyznačeném místě, tak je tam značka přechodu pro chodce, určitě si nebudeš myslet, že se jedná o chůzi v pyramidě atd. Vžij se do staro-Egypťana a budeš hieroglyfy číst v pohodě jak dnešní knihu.

          • M napsal:

           Máte můj obdiv, já to nedokážu. Proto se necítím kompetentní se na téma pravosti překladů hieroglyfů bavit. V hymnu vidím ódu na Slunce, potažmo na boha Ra, to je vše, oo jsem chtěl prvotně říct.

 • S. S. napsal:

  Jsou někde k dispozici přesnější údaje o těch údajných analýzách mitochondriální DNA?

  Konkrétně: Které laboratoře prováděly analýzu? (u takhle kontroverzního tématu bych předpokládal alespoň dva nezávislé rozbory). Jak dlouhé fragmenty (kolik bází či jejich párů) byly analyzovány? Jaká byla konkrétně procentuální shoda či rozdíl a v porovnání s jakými konkrétními jinými řetězci? (například s tímto: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/nuccore/NC_012920)

  Je někde možné vidět faksimilie zpráv o provedených analýzách?

Napsat komentář