«« »»

Pluto: nejnovější fotografie z dílny NASA

Následující krátké video je seskládáno z nejostřejších fotografií z povrchu planety Pluto, které NASA v rámci mise New Horizons (Nový Horizont) zveřejnila. Fotografie byly pořízeny během průletu sondy v období kolem 14. července 2015. Fotografie jsou částí sekvence pořízené během největšího přiblížení k planetě Pluto. Rozlišení na snímcích se pohybuje kolem 77 až 85 metrů na pixel, což lze přirovnat k polovině městského bloku.

Na fotografiích můžeme vidět různé krátery, pohoří a ledový povrch.

Opět stojí za zmínku, že i ty nejlepší fotografie jsou opět černobílé a to i přesto, že v širších záběrech můžeme vidět náznak barev. O tom, ž se vypařila atmosféra a okolní prostor kolem planety snad není nutno už psát. Dle mého názoru jinotaj v nadpisu má své opodstatnění 😉

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 05722 a SS: 100.

4 Responses to Pluto: nejnovější fotografie z dílny NASA

 1. Standa Standa napsal:

  ad „Opět stojí za zmínku, že i ty nejlepší fotografie jsou opět černobílé a to i přesto, že v širších záběrech můžeme vidět náznak barev.

  Možná to bude tím, že CCD u většího (více přibližujícího) dalekohledu na té sondě je černobílý, zatímco u menšího dalekohledu je barevný (byť „vidí“ v jiných barvách, než lidské oko, takže barvy jsou stejně nepravé. Například nevidí zelenou.).

  —–

  Ale pokud jste důsledně paranoidní, tak ty fotky nejsou z Pluta, ale z Hollywoodských laboratoří NASA a Pluto vypadá úplě jinak.

  Tedy: pokud Plutovůbec existuje. Nezapomeňme, že Pluto je americký objev, a Američané, jak „vědí“ všichni konspirační teoretikové, neustále jen lžou. Proč tedy ne o tom, že existuje nějaké Pluto? 😉

Napsat komentář