Po tajném vyšetřování vyzývá bývalý úředník Pentagonu k odhalení UFO

9749x 18. 02. 2019 1 čtenář

SEVERNÍ VIRGINIE – Pokud existují důkazy o návštěvě mimozemšťanů na naší zemi, tak byly uzamčeny v Nevadě. Bývalý důstojník Pentagonu volá po odhalení.

Důstojník letectva plukovník David Shea prohlásil:

,,Ukažte to Národní akademii věd. Neskrývejte to. Ukažte to! Čekáme na to! Čekali jsme na to věky.“

Shea, kterému bylo 80 let, byl tiskovým mluvčím leteckých sil o UFO na Pentagonu od roku 1967 do roku 1971. Považuje se za „agnostika“ – tj. člověk, který věří, že pravdivost některých tvrzení, zejména těch, která se týkají existence či neexistence, se nedá prokázat ani vyvrátit.

„Já bych věřil, kdybych viděl nějaké důkazy o tom, že jsme byli navštíveni cizí kosmickou lodí, ale podle mého názoru neexistují žádné důkazy.“

V roce 1969 Shea napsal zprávu, která oznámila konec projektu Blue Book. Došel k závěru, že neexistuje žádná hrozba pro národní bezpečnost, žádné známky pokročilé technologie a žádné důkazy o tom, že UFO je mimozemské. Ale v prosinci, téměř 50 let po skončení Projektu Modrá kniha, přišla šokující zpráva. New York Times uvedl, že společnost Bigelow Aerospace uchovávala ve svých budovách v Las Vegas materiál, který byl získán z „neidentifikovaných leteckých jevů“, v rámci tajného UFO vyšetřovacího projektu Pentagonu nazvaného Program pro identifikaci pokročilých leteckých rizik (AATIP). Shea nebyl překvapen zprávami o existenci projektu. Jen přemýšlí o tom, zda kdyby více lidí vědělo o historii vlády s UFO, lépe by pochopili, proč by se podle jeho názoru, vláda neměla znovu zapojit.

Vládní vyšetřování a vědecké studie

To, co je považováno za moderní období UFO, začalo, když se stupňovaly obavy Ameriky ze Sovětského svazu za studené války. V roce 1947 letěl pilot veterán poblíž Mt. Rainier ve Washingtonu a hlásil, že vidí devět cizích předmětů, které létají ve formacích při neuvěřitelných rychlostech.

Pozorování se začala vyšetřovat a přinesla tyto závěry:

„Opravdu si nebyli jisti, co se děje. Ale do konce roku 1949 se rychle přesvědčili, že neexistuje žádná hrozba, žádné navštívení, nebyla tam žádná pokročilá technologie. Práce pokračovala pod několika kódovými názvy včetně „Project Sign“(znamení), „Project Grudge“(nevraživost) a „Project Blue Book“(modrá kniha).“

Vědci byli požádáni, aby vyhodnotili, zda by práce měla pokračovat. Nejprve v CIA v roce 1952 a poté letectvo v roce 1966. Tato studie byla vedena fyzikem Edwardem Condonem z University of Colorado.

Shea dospěl k závěru, že pokračování Project Blue Book má pochybnou hodnotu. Projekt Blue Book zkoumal 12 618 pozorování zaznamenaných v letech 1952 až 1969. Více než 5% těchto pozorování (což je cca 701) zůstává nevysvětleno.

„To by automaticky znamenalo, že to byla kosmická loď z jiné civilizace? Ne, ne nutně. Znamená to, že nebylo dostatek údajů k ověření toho, čím jsou. To je ten problém, “ řekl Shea.

Zajímavé je, že „Project Blue Book“ je název nové dramatické série, která začne vysílat tuto zimu na Channel History. „Zdá se, že to bude více fikce než skutečnost,“ řekl Shea po přezkoumání propagačních materiálů. Historie kanálu popisuje sérii jako „založenou na pravdivých, tajných vyšetřováních neidentifikovaných letových objektů (UFO) a souvisejících jevech prováděných leteckými silami Spojených států.“ Také říká ústřední postava v seriálu Dr. J. Allen Hynek, „je najat americkými leteckými silami, aby vedl tajnou operaci nazvanou Project Blue Book.“ Shea řekl, že vyšetřování Projektu Modrá kniha nebyla nikdy příliš tajná, a že v reálném životě byl Hynek najat leteckými silami jako zvláštní poradce pro UFO, nikoli „Projekt Blue Book“.

Neshody a nedorozumění

Shea je profesionál pro vztahy s veřejností, který strávil 29 let s Air Force a dalších 20 let a více pracuje pro Hughes Aircraft a později Raytheon. Dokončil magisterský titul s masové komunikace v Denverské univerzitě v roce 1972 a napsal svou práci o tom, jak z pohledu PR letecké síly zpracovávaly zprávy o neidentifikovaných létajících objektech. „Příběh leteckých sil a UFO je v podstatě příběhem o rozdílu věrohodnosti širší než Grand Canyon,“ napsal Shea.

Myslí si, že letectvo bylo špatně pochopeno. „Vzdušné síly nikdy neřekly, že UFO nejsou kosmické lodě z jiné civilizace. To, co říkalo letectvo, je to, že neexistují žádné přesvědčivé důkazy o tom, že představují hrozbu, nebo předávají vědecké poznatky. Přesvědčivé důkazy jsou klíčem a to je to, co nemáme, „řekla Shea. Jaký důkaz by ho přesvědčil, že mimozemšťané navštívili tuto planetu? „Bylo by skvělé, kdyby mimozemšťan zaklepal na dveře č.1600 Pennsylvania Ave., ale neočekávám, že k tomu dojde,“ řekl Shea. „Byl bych přesvědčen o mimozemské návštěvě, kdyby někdo nebo nějaká organizace představila Národní akademii věd nějaký ET kus hardwaru, o kterém NASA prohlašuje, že není pozemského původu.“

Měly by vyšetřování pokračovat?

Podle ministerstva obrany, AATIP skončila v roce 2012, ale novinář Leslie Kean hlásí, že existují důkazy, že program pokračuje bez federálního financování. Shea si nemyslí, že je to dobrý nápad. Proč by to chtěla vláda udělat znovu? Někteří argumentují, že UFO, které jsou určeny projektem Modrá kniha jako nevysvětlené, by měly být znovu prozkoumány. Ale k tomu není dostatek dat k analyzování. Pokud přijdou s něčím, co vláda nemá, skvělé. Na otázku, jestli někdy viděl UFO, Shea řekl ne.

,,Myslíte, že s mými zájmy a názory by mě nějaký přátelský návštěvník UFO navštívil? To asi ne. Zatím se to nestalo,“ řekl Shea se smíchem.

Poznámka editora: David Shea je očividně mírný skeptik, který potřebuje přesvědčivé důkazy. Věří ale, že jsou věci, které jsou skryté pod pokličkou. Asi má důvod věřit. Uvidíme zda a kdy budou důkazy odhaleny.

Podobné články

Napsat komentář