Podoba ženské postavy vytesaná do skály

4071x 07. 08. 2018 1 čtenář

Existuje mnoho památek, roztroušených po celé naší planetě. Pod pískem, vytesané do skály, ukryté našim očím. Čekají na své objevení. Zde je mnohem zajímavější a mnohem inspirativnější příběh, nacházející se se právě pod povrchem této iluze a čekající na svůj rozkvět.

Profesor Angelo Pitoni

Profesor Angelo Pitoni učinil několik zajímavých objevů, jedním z nich je nesmírně zvláštní kámen, nalezený v roce 1990 v diamantovém dolu v Sierra Leone v západní Africe. Je známý jako nebeský kámen. Mnozí odborníci kámen analyzovali a dospěli k závěru, že  je udělán z téměř čistého kyslíku (77,17 % tohoto kamene je vytvořeno z kyslíku -pozn.překl./zdroj), s barevným zdrojem, který je dosud neznámý.

Profesor Angelo Pitoni byl geolog, botanik, agronom, objevitel smaragdových a zlatých dolů, odborník na drahokam lapis lazuli. Navíc byl obdařen mnoha dalšími talenty.

Ženská postava vytesaná do skály – paní z Mali

Profesor Pitoni během svého průzkumného života skutečně objevil na naší planetě něco jedinečného. Něco nepochybně důležitého, nesmírně starého, a možná i poslední zbývající pozůstatek nepředstavitelně staré civilizace, která se na africkém kontinentě objevila. Objevil to během svého podnikání hluboko uvnitř Sierry Leone, v západní Africe. Paní z Mali.

Pozoroval zemi na úpatí její hornaté formy a podle jeho výpočtů byl kamenný památník opravdu uměle vytvořen a vyřezán před více než 12 000 lety. Byla to podoba ženského postavy dosahující ohromujících 1500 metrů do výše, vytesané z celého průčelí hory Lour. Dalo se očekávat, že s ohledem na zakořeněný paradigmaticky užívaný výklad na moderních studijních oborech, bylo vyřčeno jediné vysvětlení. A to, že se jedná o náhodnou přírodní formaci.

Paní z Mali (©Sola rey)

V rozhovoru s novinářkou jménem Carmen Machado vysvětlil, že socha je umístěna na sever od města Conakry, poblíž hranice území s Mali. Geolog odhaduje, že „dáma z Mali“ je asi dvacet tisíc let stará. Toto usoudil na základě pozorování pohybů v rámci přirozené skalní poruchy, kterou našel v dámské podobě.

Bohužel profesor Pitoni zemřel v roce 2009. Všechny další neocenitelné informace, které získal ohledně této oblasti, šly s ním do hrobu. Nicméně, paní z Mali zůstává a bude nepochybně žít dál po mnoho dalších let.

Závěr

Kdo mohl postavit paní z Mali? Je to opravdu 12000 let stará památka, zanechaná starodávnou civilizací? Nebo jde jen o přirozenou formaci? Věříte v názor založený na historické domněnce? Anebo faktu na základě průzkumů, vyšetřování, které vedou k nevysvětlitelným fyzickým artefaktům? Necháme na vás, abyste se rozhodli.

Podobné články

Napsat komentář