Pomocí Google Earth objevena masivní tajemná zeď tisíce kilometrů pod oceánem

416273x 26. 02. 2018 1 čtenář

Záhadné video zveřejněné na YouTube ukazuje, že pod hladinou oceánů je umístěna supermasivní zeď, která se line přes celou planetu. Tato tajemná zeď byla nalezena provozovatelem YouTube kanálu nazvaným „Flat Earth Arabic“. Už ve vzdálené minulosti našli fanoušci UFO a lidé zabývající se konspiračními teoriemi díky Google Earth nespočet nevysvětlených věcí, od pyramid až po tajemné věže, petroglyfy a dokonce i potopená města. Google Earth rozpoutala zvědavost lidí po celém světě.

Nedávno jsme informovali o údajném objevu těsně u pobřeží Mexika – 12° 8’1,5 „severní šířky, 119 ° 35’26,4“ západní šířky, kde badatel objevil obrovskou pyramidu pod vodou. Mezi mnoha strukturami, o kterých se říká, že zůstávají skryté pod oceánem, badatelé našli věci, které – pravděpodobně – zpochybňují vše, co víme o naší historii.

V loňském roce teenager, který používal Google Earth objevil to, co vědci nazývají jedním z největších dosud neznámých starobylých měst, patřících Mayům. Stejným způsobem badatelé po celém světě pátrají po pyramidách a ztracených strukturách, které se po desetiletí vyhnuly odborníkům. V roce 2012 objevila americká badatelka Angela Micol právě pomocí satelitních snímků pyramidy větší než ty, které se nacházejí na plošině Gíza.

Minulý rok jsme informovali o komplexu objektů, které se rozprostírají na šokujících 122 kilometrech. Formace, nacházející se u pobřeží Baja California, zahrnují tajemné trubkovité konstrukce, které mají šířku zhruba 3,86 km. Vzhledem k neobvyklému tvaru a rozeznatelným liniím mnozí věří, že to jsou jen některé z mnoha podmořských struktur na naší planetě.

Nicméně tato nová tvrzení pravděpodobně překračují vše, s čím jsme se setkali. Délka naprosto přímé zdi naznačuje, že se nejedná o přirozenou formaci. Mnoho lidí je kvůli četným objevům na celém světě, které zcela odporují historii, jak ji známe ze školy, přesvědčeno, že je něco takového zcela možné. Koneckonců – říkají – Země je stará miliony let a my prosíme o odhalení (zveřejnění?) důkazů, které naznačují, že Zemi obývalo mnoho starověkých civilizací v celé historii naší planety.

Ale vydržte chvíli, toto nemůže být zeď, ne? Při přiblížení na poskytnutých souřadnicích jasně vidíte něco, co se zdá být masivní strukturou. Ale kdo mohl postavit takovou zeď? Pokud je to skutečne umělá struktura, jak je tedy stará? Jaký byl její účel? Mnozí nesouhlasí a nevěří, že se díváme na skutečnou zeď. Ve skutečnosti dokonce může být pro tento tajemný vynález rozumné vysvětlení. Co když se díváme na chybu v Google Earth?

Vzhledem k tomu, že Google Earth používá různé snímky při „mapování planety“, není neobvyklé, že se setkáváme s částmi mapy, které perfektně neodpovídají, což má za následek, že vidíme masivní zeď, která jde kolem celé planety. Jedním z nejpravděpodobnějších vysvětlení tohoto „impozantního nálezu“ je, že se díváme na digitální přelud při mapování pólů.

Chyba spojování satelitních snímků? Šití obrazu nebo šití fotografií je proces kombinování několika fotografických obrazů s překrývajícími se zornými poli za účelem vytvoření segmentovaného panoramatického snímku nebo obrazu s vysokým rozlišením. Obvykle se provádí pomocí počítačového softwaru. Většina postupů  šití obrazu vyžaduje téměř přesné překrytí obrazů a identické expozice, aby byl výsledek beze švů.

Spojování  snímků je v dnešním světě široce používáno a bylo také použito v satelitních snímcích, které vidíme na Google Earth. Ale zeď, která obtáčí celou Zemi? Mnoho věcí mohlo hrát roli při vytvoření takového efektu. Osvětlení, úhel záběru, reference a mnohé další věci mohly hrát klíčovou roli v této masivní chybě. Jedním z nejpravděpodobnějších důvodů objevení švu může být jiné pozadí dvou obrazů pro shodné kontinuální popředí.

Podívejte se na video. Co vás napadá? Na co se tady díváme? Supermasivní zeď, jak tvrdí video? Nebo jen další závada ve zpracování snímků na mapách Google?

Podobné články

4 komentářů k "Pomocí Google Earth objevena masivní tajemná zeď tisíce kilometrů pod oceánem"

Napsat komentář