«« »»

Porod v přírodě: přirozený porod

Dlouho jsem snila o tom, že porodním v přírodě poté, co jsem poprvé viděla film Zrození v bytost (Birth into Being) a dokončení kurzu na dulu. Týden před porodem jsme byli v domě u přátel v Daintree Rainforest. Na tomto místě je nejstarší deštný prales na světě. Počasí je tu vždy přívětivé a teplé – skvělé podmínky pro porod venku.

Rozhodla jsem se porodit v místní zátoce. Zamilovala jsem si to místo, které se nachází pár minut po cestě. Voda je tu průzračně čistá a naprosto úžasně osvěžující. Je to nejlepší voda, kterou jsem kdy ochutnala. Byla jsem pokaždé v extázi, když jsem se jí napila…

Přesto byla voda o něco chladnější než-li voda v porodních bazéncích, kde byla voda vlažná. (Všechny mé předchozí porody byly nádherné porody do vody.) Den před tímto porodem celý den pršelo a noc před začátkem porodu byla nezvykle chladná.

Porodní bolesti začaly v pátek, 3. února 2012, ve 23:00. Poslíčci chodili bez potíží celou noc. Moje porody byly vždy velice rychlé. Třetí trval jen 6 hodin. Rozhodla jsem se porodit v domě našich přátel. Přibližně v 6 hodin ráno, během svítání, jsem se rozhodla si dát koupel. Tady jsem měla kontrakce po dobu asi tří hodin. Byla jsem překvapená, že kontrakce jsou tak dlouhé. Cítila jsem se dobře, kontrakce byly snadné. Všechno šlo v klidu svým tempem.

Pokračování ve filmu:

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.