Přežil Hitler 2. světovou válku?

4933x 09. 01. 2018 1 čtenář

V nedávno odtajněných dokumentech CIA lze nalézt zajímavé a někdy až senzační věci. Mezi nimi i dvě hlášení z rezidentury CIA v Caracasu a Maracaibo (Venezuela) o tom, že jeden z jejich agentů byl v kontaktu s nějakým Robertem Citroenem, který tvrdil, že se v Kolumbii seznámil s Adolfem Hitlerem. Ten prý nezemřel, ale společně s nacisty, kteří mu zůstali věrní, se usadil v městečku Tunja. Jako důkaz Citroen ukázal fotografii s Hitlerem a její kopie byla vložena do spisu. Základna CIA v Maracaibo to považovala za výmysl, který nebyl dokonce hodný ani toho, aby byla zpráva předána „výš“. Citroenova tvrzení i pravda jsou příliš naivní a jím představená fotografie je dost pochybné kvality. Redakce uvádí překlady i originály služebních zápisů. Díky nim je možné přesvědčit se, že odtajněné dokumenty neobsahují žádnou senzaci.

Tajné:

Od zástupce náčelníka stanice v Caracasu

  1. 29. září 1955 Cimelody–3 (kódové jméno agenta, pozn. diletant.media) ohlásil následující: ani Cimelody–3, ani naše stanice nejsou schopni zhodnotit informaci; je předávána dále jako možný zájem.
  2. 29. září 1955 byl Cimelody-3 kontaktován důvěryhodným přítelem, který sloužil pod jeho velením v Evropě a nyní žije v Maracaibo. Cimelody-3 se rozhodl neodhalit jeho identitu.
  3. Známý Cimelodyho-3 oznámil, že koncem mu září 1955 Phillip Citroen, bývalý důstojník SS, důvěrně sdělil, že Adolf Hitler doposud žije. Tvrdil, že s ním byl v kontaktu přibližně jednou měsíčněv Kolumbii, když cestoval z Maracaibo jako pracovník společnosti KNSM (RoyalDutch) Shipping Co. v Maracaibo. Citroen mu řekl o fotografii, na které je s Hitlerem zachycen zcela nedávno, nicméně tu mu neukázal. Dále sdělil, že Hitler opustil Kolumbii a vydal se do Argentiny přibližně v lednu 1955. Citroen vysvětlil, že od konce války již uplynulo deset let, a proto spojenci už nemohou Hitlera stíhat jako válečného zločince.
  4. 28. září 1955, známý Cimelodyho-3 s obtížemi získal fotografii, o které mu řekl Citroen. 29. září 1955 byla fotografie ukázána i samotnému Cimelodymu-3 kvůli potvrzení pravdivosti této fantastické historie. Je evidentní, že Cimelody-3 nebyl schopen k tomu dát jakýkoliv komentář. Nicméně měl u sebe fotografii dost dlouho na to, aby CIA mohla podniknout potřebné kroky. Byly zhotoveny fotokopie a ty pak odeslány. Originál byl druhý den navrácen majiteli. Podle všeho je člověk vlevo Citroen, člověk vpravo pak ten, kterého Citroen označuje jako Hitlera. Na její rubové stran je napsáno: „Adolf Schüttelmayer, Tunga, Colombia, 1954.“

Velitel základny CIA v Maracaibo

  1. Co se týká fotografie, odeslané CIA v Caracasu, ze zprávy vyplývá předpoklad, že Adolf Hitler je stále na živu. Dokumenty základny obsahují podobnou informaci, získanou z téhož zdroje, který pobývá v Maracaibo.
  2. Zpráva, která neobsahuje datum. To bylo nejspíš dopsáno přibližně v polovině února 1954, což vypovídá o tom, že Phillip Citroen, bývalý spolumajitel novin the Maracaibo Times, sdělil bývalému agentovi základny, že když pracoval pro železniční společnost v Kolumbii, setkal se s člověkem, který se silně podobal Adolfu Hitlerovi a který přiznal, že je Adolf Hitler. Citroen tvrdil, že se s tímto člověkem setkal na místě zvaném Residencias Coloniales v Tunja (departementu Boyacá) v Kolumbii. Podle zdroje v tomto městě žilo velké množství bývalých nacistů. Na základě tvrzení Citroena, Němci z Tunja zůstávali věrní tomuto předpokládanému Hitlerovi i s oním modlářstvím, vlastním nacistické minulosti, oslovovali jej jako vůdce a salutovali mu stejně jako nacisté.
  3. Citroen také ukázal agentovi fotografii, vyfocenou v Kolumbii, na které stojí spolu s předpokládaným Hitlerem. Tato fotka byla vypůjčena na několik hodin proto, aby byla vytvořena její kopie. Negativy ale byly bohužel příliš špatné kvality. Originál byl navrácen majiteli a získat jej znovu bylo velmi složité. V souladu s tím, stejně jako v souvislosti s evidentním výmyslem této zprávy (apparent fantasy of the report), nebyla námi tato informace odeslána v okamžiku, kdy jsme ji získali.
  4. Phillip Citroen žije v Maracaibo se svým bratrem Françoisa, podle našich zpráv byl najat společností Dutchsteamship (Holandská paroplavba). François dříve pracoval pro noviny Maracaibo Herald a v průběhu posledních dvou let byl společníkem svého bratra Phillipa a Alexandra van Dobbena, holandského konzula v Maracaibo, ve společnosti vydávající anglojazyčné noviny the Maracaibo Times. V této chvíli nemáme žádné dostupné informace o Phillipovi nebo François Citroenových.

Podobné články

Napsat komentář