Příležitost ke změně: Veganský brokolicový krém

2494x 10. 09. 2018 1 čtenář

Příležitost ke změně – co se za tímto sloganem skrývá? Více poví Petr a Ewa Kvasničkovi. Manželé, kteří neměli úplně jednoduchou cestu, přesto, nebo i právě proto v sobě nalezli sílu a odvahu dělat věci „jinak“ – tak, jak to cítí uvnitř. Podporují přírodu, jedí vegetariánsky, učí vařit lidi ze surovin, které jsou nám přirozené. V každém díle nám poví kousek svého příběhu, svých myšlenek a zároveň představí jeden ze svých veganských či vegetariánských videoreceptů.

Petr a Ewa Kvasničkovi

Petr a Ewa Kvasničkovi žijí jiný život, než zná většina z nás. Bez trvalého domova, pravidelných a pro „normální život“ standardních příjmů. Neříkají, že je to pořád jen skvělé a jednoduché a že jim peníze k životu občas nechybí. Ale i tady v ČR žijí lidé, kteří v případě nouze pomohou a za odvedenou práci poskytnou jídlo, střechu nad hlavou i vlídné slovo. A to je přece velmi dobrá zpráva ukazující pozitivní změnu! Podporují programy na záchranu divoké přírody, pomáhají ostatním, vaří a užívají si život. Chtěli pomoci dobré věci a tak se stali také dobrovolníky a součástí projektů, jakými jsou Green life a NEPZ.

Petr a Ewa také pořádají kurzy vědomého vaření pro jednotlivce i skupiny, vaří na společenských i soukromých akcích. Pokud byste měli zájem, neváhejte je kontaktovat na jejich stránkách nebo na FB.

Veganský raut

Petr dodává:

,,Nyní žijeme dále svůj svobodný způsob života a děláme činnost, která nás naplňuje, baví a dává smyslu nejen nám, ale cítíme, že i planetě Zemi a celému Vesmíru. Pojďme prosím společně měnit vědomí, že není ona Země, příroda, zvířata a někde vedle nich, mimo klece žijeme my lidé, ale že jsme všichni jedno a velmi úzce spjati s planetou Zemí! Darujme planetě Zemi a tudíž i sobě samým dárek. Chraňme divokou přírodu na celé planetě! To přece stojí za to, dát dárek Zemi a zároveň zachránit sami sebe!“

Příležitost ke změně

Hledáte inspiraci, jak nahlížet na věci jinak? Jak lépe naslouchat svému srdci? Zkusit léčivé meditace? Právě proto vznikl projekt Příležitost ke změně, který inspiruje a pomáhá ostatním. Součástí tohoto projektu je také veganské a vegetariánské vaření a redakci Sueneé Universe je potěšením, že právě my můžeme být ti, kdo podpoří tento projekt a budou pravidelně všem ukazovat, že jde i jíst „jinak“ a zároveň chutně.

Recept: Veganský brokolicový krém

Suroviny na 4 – 6 porcí:

Brokolice 1ks Cibule 0,5 ks Olej slunečnicový 3 PL Sůl mořská 0,5 ČL Vegetka (ze zdravé výživy) 1 ČL Shoyu omáčka 1 PL Česnek (nemusí být) 2 stroužky BIO ovesný nápoj (nebo rostlinná smetana) 0,1 l Voda pitná 1 l Doba přípravy : cca 30 min

  • Brokolice 1 ks
  • Cibule 0,5 ks
  • Olej slunečnicový 3 PL
  • Sůl mořská 0,5 ČL
  • Vegetka (ze zdravé výživy) 1 ČL
  • Shoyu omáčka 1 PL
  • Česnek (nemusí být) 2 stroužky
  • BIO ovesný nápoj (nebo rostlinná smetana) 0,1 l
  • Voda pitná 1 l

Vysvětlivky: ČL = čajová lžička, PL = Polévková lžíce

Postup:

Cibulku si nakrájíme na kolečka, umytou brokolici si rozdělíme na růžičky a nakrájíme na menší kousky. Do hrnce nalejeme olej, na rozpáleném oleji osmažíme cibulku, přidáme sůl a následně přisypeme brokolici. Lehce promícháme a zalejeme vodou. Přisypeme půl lžičky vegetky a necháme vařit 15 minut. Zatímco se brokolice vaří, prolisujeme si česnek, který přidáme k brokolici.

Po chvíli odstavíme a začneme s mixováním polévky ponorným mixérem. Po rozmixování můžeme dodat trochu ovesného nápoje k podpoření krémové chuti. Pro dokreslení chuti přidáme lžíci Shoyu omáčky. Rozmícháme a podáváme.

Dobrou chuť všem přejí Ewa a Petr

Podobné články

Napsat komentář