Prohlášení Edwarda Snowdena v Moskvě

4573x 02. 07. 2013 1 čtenář

Před týdnem jsem opustil Hong Kong poté, co vyšlo najevo, že moje svoboda a bezpečnost jsou ohroženy kvůli odhalení pravdy. Moje pokračující svobodu měli na svědomí snažení mých nových i starých přátel, rodiny, a jiní, se kterýma jsem se nikdy nesetkal, a pravděpodobně nikdy nesetkám. Věřil jsem jim svým životem a oni mi to vracelí vírou ve mě, za kterou budu navždy vděčný.

Ve čtvrtek prezident Obama prohlásil před celým světem, že nedovolí žádné diplomatické „kroužení a řešení“ na mém případě. Ale nyní se uvádí, že poté, co slíbil, že tak neučiní, prezident nařídil jeho vicepresidentům aby tlačili na vůdce národů, u nichž jsem se žádál  o ochranu, aby byli odepřeny mé prosby o azyl.

Tento druh podvodu od světového lídra není spravedlnost, a také není extralegální trest vyhnanství. Jedná se o staré, špatné nástroje politické agrese. Jejich účelem je vystrašit, ne mě, ale ty, kteří přijdou po mně.

Po celá desetiletí Spojené státy americké byly jedním z nejsilnějších obránců lidských práva žádatelů o azyl. Je smutné, že toto právo,  stanoveno a hlasovamo  USA v článku 14 Všeobecné deklarace lidských práv, je nyní odmítnuto současnou vládou své země. Obamova administrativa nyní přijala strategii využití občanství jako zbraň. Přestože jsem odsouzen za nic, tak to  jednostranně zrušilo můj pas, takže jsem osoba bez státní příslušnosti. Bez jakéhokoli soudního příkazu se administrativa snaží mi odebrat mé základní lidské právo základní právo.Právo, které patří všem.Právo žádat o azyl.

Na konci Obamova administrativa se nebojí informátorů, jako jsem já, Bradley Manning nebo Thomas Drake. Jsme bez státní příslušnosti, uvězněni, nebo bezmocní. Ne, Obamova administrativa se bojí vás. Je to strach z informované, rozzlobené veřejnosti požadující ústavní vládu, která jim byla slíbena – a tak  by to mělo být.

Jsem neblomný v mém přesvědčení a jsem dojat nad úsilím vyvíjeném tolika.

Edward Joseph Snowden

 

 

Zdroj: NWOO.org

 

Podobné články

Napsat komentář