«« »»

Projekt SERPO: Výměnný pobyt lidí a mimozemšťanů (2. díl): Živý mimozemšťan

2. díl seriálu: Serpo. Doposud vyšlo 9 dílů.
Téma:

Co se stalo s mimozemskou živou bytostí, která byla objevena na místě havárie u Datilu v Novém Mexiku (Havarie v Roswellu). Oddíl 2.1 popisuje samotnou entitu, část 2.2 popisuje její společníky a část 2.3 popisuje komunikaci s ní.

2.1 Mimozemšťan
Zveřejněné údaje č. 27 dle briefingu Ronalda Reagana.

Toto stvoření nebyl člověk a museli jsme se rozhodnout jako ho budeme nazývat. Vědci označili toto stvoření jako EBE 1. Také jsme ho označovali jako „Noe“. V té době existovala odlišná terminologie používaná různými druhy americké vojenské a zpravodajské komunity. Byl to muž. V rámci jejich rasy lze rozlišovat muže a ženy.

EBE 1 byl ošetřen pro některé drobná zranění a poté byl převezen do Los Alamos National Laboratories, což bylo nejbezpečnější místo pro ukrytí před světem. Byly pro něho zajištěny speciální podmínky pro pobyt. Doufáme, že EBE zde byl jako člen leteckých sil, snad podobných jako NASA.

EBE zůstal naživu až do roku 1952, kdy zemřel. Naučili jsme se od něho hodně. Přestože EBE neměl hlasové orgány jako lidé, byl schopen komunikovat po operaci provedené vojenskými lékaři. EBE byl nesmírně inteligentní. Naučil se rychle anglicky, především odposlechem vojenských pracovníků, kteří byli zodpovědní za péči a jeho bezpečnost.

EBE sídlil ve speciálním areálu v Los Alamos na Sandia Base. Ačkoli ho studovalo mnoho různých vojenských lékařů, vědců a vybraného počtu civilistů, nikdy nebyl rozrušen ani rozčilen. EBE nám pomohl pochopit všechna zařízení, která se našla na dvou místech havárií. Ukázal nám, jak některá zařízení pracují, například komunikační zařízení a různá další zařízení.

EBE zemřel na to, co vojenští lékaři považovali za přirozené příčiny. Nemyslím si, že bychom mohli přesně určit, proč EBE zemřel, i když jsme měli pět let na to, abychom ho studovali, neměli jsme žádné metody pro srovnání těla EBE se standardními lékařskými poznatky. Bylo to těžké ztratit ho, protože to byl nejzajímavější objekt, který jsme jako lidé mohli získat a studovat ho. Byl to návštěvník z jiné planety a jiného světa.

EBE 1 navštívil různá místa naší planety, vzali jsme ho na několik míst, většinou teplých. Když přišel do Los Alamos poznamenal, že má rád chladnější klima, jaké bylo v Los Alamos v pozdním létě. Nicméně, když byl převezen do Washingtonu D.C. (velmi důkladně střežený), tamější klima (na podzim) bylo pro něj příliš chladné.

2.2 Společenství mimozemšťanů
Zveřejněné údaje 27a na briefingu Ronalda Reagana:
Mimozemská civilizace, z níž pochází EBE, je ta, které říkáme Eben Society (Společenství EBEnů). Není to jméno, které nám řekli, je to jméno, které jsme sami zvolili. Délka jejich života je mezi 350 – 400 lety, jsou to pozemské roky. EBE nemají orgány podobné člověku, s výjimkou očí, uší a úst. Jejich vnitřní tělesné orgány jsou zcela odlišné. Jejich kůže je jiná, oči, uši a dokonce i dýchání jsou jiné. Jejich krev není červená a jejich mozek je zcela odlišný od lidského. Nemohli jsme porovnat žádnou část těl mimozemšťanů s lidmi. Měli však krev a kůži, i když se značně lišily od naší. Jejich oči měla dvě různá víčka. To bylo pravděpodobně proto, že jejich domovská planeta je velmi jasná.

EBE nám vysvětlil, kde ve vesmíru žijí. My nazýváme tento hvězdný systém Zeta Reticuli, který je od Země vzdálen asi 40 světelných let. Jejich planeta se nachází v tomto hvězdném systému. Naše nejbližší hvězda je vzdálena jen čtyři světelné roky. Je to Alfa Centauri, žlutá hvězda, která je nejjasnější hvězdou v souhvězdí Centaurus, 4,3 světelných let daleko.

Lodi EBEho trvalo devět měsíců, aby mohli přicestovat ze vzdálenosti 40 světelných let. Je tedy zřejmé, že lodi EBEnů cestují rychleji než světlo. To je možnost skutečně vyspělé technologie. Jejich kosmické lodě mohou cestovat pomocí vesmírných tunelů z bodu A do bodu B rychleji, než je rychlost světla. Zdá se, že dokáží ohýbat prostor z jednoho místa k jinému. (Tradiční pozemská teorie – pozn. překl.) Nemohu zcela pochopit, jak cestují, ale máme mnoho špičkových vědců, kteří rozumí jejich koncepci.

Zákony fyziky na jejich planetě nejsou stejné jako na naší planetě, zvláště pokud jde o pohyb jejich planety ve vztahu k jejich dvěma sluncím. Naši vědci tomu nerozumějí, protože to vzdoruje některým našim fyzikálním zákonům. Máme také velmi málo informací o jejich pohonném systému lodí. Zdá se, že existují dva různé pohonné systémy – jeden, který používají v naší atmosféře a druhý, který používají když opustí naši atmosféru. Nepoužívají jadernou energii. Jejich pohonný systém používá nějaký typ nízkoúrovňových radiačních emisí, avšak nic, co by nás mohlo ohrozit. Není jako naše nukleární záření, ale nazýváme to radiací, protože to nemáme s čím porovnat.

Čas na planetě EBEnů, kterou mimochodem nazýváme SERPO, je velmi odlišný. Jejich den trvá přibližně našich 40 hodin. To je způsobeno pohybem kolem jejich dvou sluncí. Sluneční soustava obsahující planetu SERPO je binární hvězdný systém, nebo-li se dvěma slunci, jiný než naše Sluneční soustava. Jejich slunce nezapadají pravidelně, jako naše Slunce. Během jejich celého dne je světlo, s výjimkou krátkého období, kdy obě slunce zapadnou za obzor.

Komunikace s mimozemšťany
EBE 1
poskytl komunikační zařízení, které nám umožnilo kontaktovat planetu SERPO. Toto komunikační zařízení bylo na palubě plavidla mimozemšťanů, které havarovalo v červenci 1947 u Corony v Novém Mexiku (Incident v Roswellu). EBE nám předvedl správné použití tohoto komunikačního zařízení, ještě před svou smrtí.

Přístroj však nefungoval správně a EBE proto nemohl kontaktovat svoji planetu. Těsně před jeho smrtí však americký vědec z Los Alamos zjistil, že zařízení pracuje, když ho připojí na zdroj energie, který byl nalezen v plavidle mimozemšťanů. Díky tomu, mohlo být za pomoci EBEho a jazykovému vstupu odesláno v létě 1952 několik relací. Od roku 1952, jsme tímto zařízením obdrželi několik relací. EBE 1 přeložil tyto zprávy z jazyka EBEnů a poskytl nám je. EBE 1 odeslal šest zpráv na SERPO.

  • První zpráva bylo oznámení na jeho planetu, že je naživu;
  • Druhá zpráva objasnila havárii v roce 1947 a smrt posádky;
  • Třetí zpráva požádala o záchrannou loď pro něho;
  • Čtvrté poselství navrhlo formální setkání s vůdci Země;
  • Páté poselství navrhlo výměnný program;
  • Šestá zpráva poskytla souřadnice přistání pro případnou budoucí záchrannou misi nebo návštěvu na Zemi.

Příchozí zprávy nám oznámily čas a datum příletu a potvrdily místo přistání. Nicméně, jakmile zprávy EBE přeložil, bylo zjištěno, že datum je více než 10 let vzdáleno. Obávali jsme se, že EBE 1, který byl již v tomto okamžiku nemocný, zprávu správně nepřeložil, ale naši vědci potvrdili překlad na základě EBEnského jazyka, který nás EBE 1 učil.

EBE 1 byl mechanik, nikoli vědec. Dokázal nás však naučit něco z jazyka EBEnů. Podle dokumentu, který jsem četl, jsme přeložili asi 30% jazyka EBEnů. Celé věty a čísla nemohly být zatím rozpoznány. EBE 1 nám pomáhal, dokud byl naživu. Jakmile zemřel, byli jsme na všechno sami. V průběhu šestiměsíčního období (v roce 1953) jsme poslali několik zpráv. Ale neobdrželi jsme žádné odpovědi. Vyladili jsme naše úsilí v příštích 18 měsících, a konečně jsme na naše dvě relace dostali odpověď – až v roce 1955.

Byli jsme schopni přeložit asi 30% zprávy. Obrátili jsme se na několik odborníků – lingvistů z několika univerzit v USA, a dokonce i několika zahraničních univerzit. Nakonec jsme byli schopni přeložit většinu zpráv. Rozhodli jsme se odpovědět v angličtině a zjistit tak, jestli by EBEnové mohli přeložit náš jazyk jednodušeji, než jsme mohli my. Přibližně po čtyřech měsících jsme dostali odpověď v chatrné angličtině s větami, které obsahovaly podstatná a přídavná jména, ale žádná slovesa.

Trvalo nám několik měsíců, než jsme zprávy přeložili. Potom jsme EBEnům poslali naše psané anglické lekce. O šest měsíců později jsme obdrželi další anglickou zprávu, tentokrát byla správnější, ale ne zcela jasná. Ebenové si pletli několik různých anglických slov a stále nedokázali správně zakončit celou větu. Avšak dokázali jsme jim poskytnout základní dovednosti pro komunikaci v angličtině. V jedné zprávě nám předali písemnou podobu jejich abecedy s odpovídající anglickou abecedou. Náš odborník na lingvistiku měl velmi obtížný úkol, aby to potvrdil. Písemný jazyk EBEnů sestával z jednoduchých znaků a symbolů, lingvista měl ale mimořádné potíže při srovnání dvou psaných jazyků.

Na oplátku nám EBEnové poslali popis svého hvězdného systému, který byl pro naše vědce obtížně pochopitelný, protože jsme neměli žádný odkaz na jejich planetu. EBEnové nevysvětlili žádné astronomické údaje o planetě Serpo nebo jejich soustavě. Proto jsme se rozhodli odeslat obrázky, které zobrazují Zemi, orientační body a jednoduchý číselný systém pro datování.

Pokračování: Projekt SERPO: Výměnný pobyt lidí a mimozemšťanů (3. díl): Příprava na odlet [5270x]

Zdroj: Serpo.org
Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 16706 a SS: 100.

One Response to Projekt SERPO: Výměnný pobyt lidí a mimozemšťanů (2. díl): Živý mimozemšťan

Napsat komentář