Proslulé memorandum FBI o UFO záhadě „létajících talířů“ se nepodařilo vyřešit

8590x 11. 11. 2018 1 čtenář

Stále vás trápí záhada ohledně létajících talířů s vysokými mimozemšťany oblečených do metalického oděvu, kteří byli popsáni v memorandu FBI z roku 1950? Tak tato agentura vydala prohlášení s podrobnostmi ohledně tohoto slavného dokumentu.

Memorandum popisující záhadná UFO bylo vytvořeno v roce 1950, tři roky po incidentu v Roswellu, ale Federální vyšetřovací úřad tvrdí, že oni s tím nemají nic společného. V blogu vydaném tento týden, agentura říká, že nikdy nevyšetřovala záhadná pozorování – i když pak by nešlo vysvětlit, co Guy Hottel, bývalý oblastní šéf FBI z Washington D.C. popisoval.

Popis UFO

Vyšetřovatel pro Letectvo uvedl, že tři tzv. létající talíře byly nalezeny v Novém Mexiku – napsal Hottel v memorandu, které bylo adresováno řediteli FBI J. Edgarovi Hooverovi. Byly popsány jako kruhového tvaru s vyvýšením ve středu o průměru přibližně 50 stop. Každý byl obsazen třemi těly humanoidního tvaru, ale jen 3 stopy vysokými, oblečenými do metalického oděvu z velice jemné tkaniny. Každé z těl bylo bandážováno způsobem podobným, jako u oděvů proti omdlévání používaných letci pro rychlostní obraty a testovacími piloty.

Podle tohoto dokumentu také tři muži včetně policisty, příslušníka dálniční stráže a strážného z armády hlásili „stříbřitě zbarvený objekt vzlétající do hor Sardina Canyon,“ což následně, „zjevně explodovalo v ohnivém záblesku.“ To rovněž vysvětluje, že několik obyvatel hlásilo, že byli svědky dvou explozí, po nichž následoval pád objektu.

Memorandum

Memorandum bylo nejdříve vydáno na základě Zákona o svobodném přístupu k informacím koncem 70. let, on-line nebylo k dispozici, dokud FBI v dubnu 2011 tyto záznamy nenahrálo. Od té doby, co bylo před dvěma lety vystaveno na Internetu, tento dokument vygeneroval více než dva miliony shlédnutí, čímž se z toho stal nejsledovanější zápis FBI v historii.

Publikace tohoto dokumentu vedla k četným mediálním reportážím, které to označovali za „důkaz“ existence mimozemšťanů. V roce 2011 Daily Mail spojil tuto zprávu FBI s incidentem z Roswellu z roku 1947 – což měla být údajná havárie nepozemského kosmického plavidla, což je už desítky let předmětem kontroverze.

Ale od té doby, když bylo vydáno toto FBI memorandum vzniklé tři roky po incidentu z Roswellu, chce agentura, aby média věděla, že to byl oddělený incident a že ten nikdy nevyřešit tuto záhadu.

Úřad v blogovém článku uvedl:

„Hottelovo memorandum nedokazuje existenci UFO. Je to prostě jen tvrzení z druhé či třetí ruky, které nebylo nikdy vyšetřováno. Neexistuje žádný důvod věřit, že ty dvě události mají spojitost. FBI byla zapojena do zpráv o vyšetřování UFO a nepozemšťanů pouze příležitostně. Po několik let po incidentu v Roswellu ředitel Hoover dal svým agentům příkaz – na žádost Letectva – aby ověřovali jakákoliv pozorování UFO. Tahle praxe skončila v červenci 1950, čtyři měsíce po Hottelově memorandu, s poukazem na to, že naše Washingtonská oblastní kancelář si o této historce o létajícím talíři nemyslí, že by stála za prozkoumání.“

FBI a UFO

Ačkoliv vyšetřování potenciálních bezpečnostních hrozeb je práce pro FBI, do čehož by mohly spadat i neidentifikované létající objekty a záhadné exploze, agentura obhajuje svou pasivitu tvrzením, že ověřování pozorování UFO nepatří k popisu jejich práce.

Ačkoliv FBI chce objasnit fámy o memorandu a tvrdí, že nikdy nepotvrdila, že by kdy byly nalezeny jakékoliv formy nepozemského života, tak agentura přiznává, že toto pozorování pořád zůstává záhadou – což je prohlášení, které by pořád ještě mohlo udržovat naději u věřících v UFO.

Agentura se vyjádřila takto:

„Je nám líto, nemáme žádnou kouřící zbraň o UFO. Záhada zůstává nevyřešena…“

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: rt.com, AC24


V souvislosti s touto zprávou zveřejnila CNN reportáž. V reportáži se mimo jiné práví, že o tuto zprávu je mezi veřejností obrovský zájem. Dá se očekávat, že veřejný tlak by mohl též přispět k tomu, aby téma ET bylo šíře diskutováno.

Podobné články

Napsat komentář