Prostřední pyramida

5097x 06. 04. 2013 1 čtenář

Arabský historik jménem Abd Al-Latif si v roce 1220 našeho letopočtu zapsal do svých poznámek o prostřední pyramidě v Gize následující: „V západní pyramidě bylo postaveno 30 komor z barevné žuly. Tyto komory byly naplněny bohatě poklady: přístroje, sochy a draké kameny. V místnostech bylo vybavení ze zvláštního železa, které nepodléhalo korozi – například zbraně. Dále sklo, které se dalo ohýbat nebo podivné talismany a smrtelný jed.“.

Když se podíváme na schéma pyramidy je vidět, že veřejnosti známé prostory se z podstatné části nacházejí pod úrovní terénu. Takže už na první pohled to svádí k úvahám o tom, že je to buď neuvěřitelné plýtvání místem a energií a nebo je nám něco stále skryto.

 

 

Zajímavostí je, že po vstupu do komory uvidíte na protejší zdi obrovský nápis hlásající něco ve smyslu: Tahle pyramida patří Khefrenovi. Napis je bezesporu novodobý. Podobně jako v případě Velké pyramidy jde o jediný nápis (nepočítáme-li hlášky typu: „Byli jsem zde, Adam a Eva 2001“) určující stavitele a majitele. Tedy alespoň podle oficiálních egyptologů. :)

Prostory jsou vytesány bez jediné chyby přímo do skalního podloží. Všechny stěny jsou naprosto rovné a hladké.

Inspirováno: Facebook

 

Podobné články

Napsat komentář