Pyramidy a tajné chodby

7236x 27. 02. 2013 1 čtenář

Hérodotos tvrdil, že pod Gizou se nachází labyrint chodeb. V jedné části se nachází jezírko a v tom jezírku je uprostřed sarkofág. Dle Hawasse tam zase nic nenašli. Hérodotos ale tvrdil, že jsou tam pohřbeny vědomosti dávno minulé civilizace.

Krátké video v němčině. Stačí vidět, komentář není podstatný.

Ze stejné lokality, ale tentokrát pod drobnohledem Dänikena s jeho přátel. (Nutno přeskočit dlouhý úvod z ubytování.)

Pro lepší představu přikládám obrázek. Část komplexu evidentně navazuje na spodní komoru Velké pyramidy. Že tomu tak doopravdy je, je dle Hawasse zatím jen dohad, byť to vypadá nadějně.

Je vtipné, že ještě před pár lety Hawass tvrdil, že žádné takové chodby od Gízou neexistují, že by o tom musel přeci vědět. Teď se tím chlubí. Podobná situace je s prostory pod Sfingou:

Na videu tvrdí, že tam nic nenašli a to tam dělali vrty kvůli zjištění stavu hladiny vody. Voda prý poškozuje statiku Sfingy. Ty prostory ale už byly objeveny někdy v 90. letech pomocí echo lokace. Přesněji, bylo zjištěno, že je pod tlapami Sfingy dutý prostor.

Na tomto videu dokonce zavede filmaře pod sfingu.

Je tam úzká šachta pár set metrů nikam. Kde prohlásí: Žádné tajné chodby tu nejsou. Tohle tu vykopali hledači pokladů před 4,5 tisíci let a nic tu nenašli. Záhada Sfingy nikdy neskončí! Záhada Sfingy bude pokračovat! Říká to s takovým zanícením, jako kdyby chtěl říci: „Ať vás ani nenapadne, přemýšlet o tom, že by to mohlo být jinak! Já *vím* jak je to správně.“.

Někdo pod to video napsal trefný komentář. Kde se Hawass právě nechází? V prdeli… (Narážka na to, že šachta je skutečně pod zadkem Sfingy.) Soudě podle komentářů je Hawass opravdu hooodně populární po celém světě jako žába na prameni. :)

Ke konstatování Hawasse je nutno ještě podotknout, že prostor byl nalezen pod tlapami Sfingy, takže skutečně nechápu, proč jí leze do zadku.

Podobné články

Napsat komentář