Pyramidy? Ty jsou v Egyptě a někde tam v Americe

157190x 12. 03. 2014 1 čtenář

Když se začne mluvit o pyramidách, většinou si vybavíme ty, co jsou umístěny v Egyptě. Pokud jsme více sečtělí, tak víme ještě o těch umístěných na středoamerickém kontinentu (Mexiko). Mnohé ale nasvědčuje tomu, že fenomén pyramid se vyskytuje na celé planetě Zemi. Pyramidy najdeme v Číně (250), Nubii (224), Bosně (4), Itálii (5), pobřeží Japonska (2), Sicílie (43), Kanárské ostrovy (desítky), Mauricius (7), USA (200), Mexiko + Honduras + Salvador + Belize (celkem 100000, odkryto jen 1%), Kambodža, na dně moří a oceánů…

Obecná představa většinové skupiny archeologů je taková, že obyvatelé jednotlivých kontinentů o sobě nevěděli a tudíž spolu nemohli ani sdílet kulturní bohatství. Přesto na přiložené fotografii vidíme dva chrámy na vrcholu pyramidy, které jsou svým konceptem naprosto identické. Vlevo máme chrám v Kambodži na Asijském kontinentu a vpravo na Americkém kontinentu v Guatemale.

Je dobré vědět, že se nejedná o ojedinělý jev… Spíše to vypadá tak, že tu máme co dočinění s velice rozvinutou civilizací, která měla vliv na celou planetu a nejspíš i na celou slueční soustavu, neboť všude po sobě zanechala pyramidy. Je stále otázkou, k čemu sloužily? Hrobky to nejsou.

 

Zdroj: Facebook

Podobné články

15 komentářů k "Pyramidy? Ty jsou v Egyptě a někde tam v Americe"

 • Martin Horus Martin Horus napsal:

  Souhlas s Tebou…Já osobně jsem přesvědčen, že od rodu Ptolemaiovců je chronologie dějin relativně v pořádku, ale po nimi se mění datace pěkné chaotické temno.
  Dnešní egyptologové ignorují Abydoský královský seznam, Palermskou desku a další fakta.

  • S. S. napsal:

   Je zajímavé, že v kritice dat, která uvádí standardní historická chronologie, se shodnete s kreacionisty mladé Země. Ti ale přinášení obrovské množství argumentů (také je nazývají fakty) pro pro to, že pyramidy jsou mnohem MLADŠÍ.

   • Martin Horus Martin Horus napsal:

    Kreacionismus je jen jedna z dalších teorií, na druhou stranu je to ale pořád lepší a rozumnější, něž to co tvrdí někteří vědci, že to co tady po sobě zanechala dávná civilizace, bylo vytvořeno lidmi z doby kamenné, kteří používali kamenná kladiva a bronzová dláta, což je absolutní blábol.
    S, pro tebe je to možná jasné a nedovolí ti to jít ke kořenům, protože tě drží mentální kamenná zeď, ale nezapomeň na úžasné rčení které říká, že “ Všechno je jinak “
    Zas se odkáži např. na CH.Dunna, ale co ten vyřkl ve své knize „Ztracené technologie stavitelů pyramid“ je tak logické, že z toho všechny co to četli, musí hřát na duši.

    • S S napsal:

     Jistě.
     Pokud je podle Vás všechno jinak, tak nic z toho, co píšete, nemůže být pravda. Protože pokud by všechno nebylo jinak, než jak to píšete, tak byste nenaplnil to „úžasné rčení“, jež jste zde uvedl.
     Jsem alespoň rád, že to uvedením toho „úžasného rčení“ sám uznáváte. ;-)

     • Martin Horus Martin Horus napsal:

      Nikdo neříká, že to co někdo píše či tvrdí je pravda pravdoucí.
      Ona ta pravda může býti složena z mnoha podob.
      Každopádně lidé jako „Ty“ se pravdy bojíte, jenže ono nalézt tu podstatu není zas tak strašné, buď zde či v jiné fázi, jednou i Ty pochopíš proč to rčení je tak úžasné, všechno má svůj čas a ve vesmíru není podstatný.

      • S S napsal:

       Opět potvrzujete, že to, co píšete, je jinak.

       Protože není pravda, že NIKDO neříká, že to, co někdo píše, je pravda pravdoucí. Konkrétním protipříkladem budiž výše zmíněnní kreacionisté mladé Země, kteří říkají, že pravdou pravdoucí je to, co napsali autoři Bible. Podobně Muslimové tvrdí, že pravdou pravdoucí je to, co napsal Mohamed do Koránu.

       Pokud jsou pravdy, kterých se podle Vás lidé jako já bojí, podobného charakteru jako Váš výrok o tom, co kdo (ne)říká, tak i zde se mýlíte: Podobné „pravdy“ jsou pro mne především zdrojem pobavení, nikoliv obav. Zdrojem obav by se pro mne ty „pravdy“ staly jen tehdy, pokud by je někdo začal násilím šířit.

       • Martin Horus Martin Horus napsal:

        Zdroj pobavení, je tvůj názor a jako vždy ti ho nikdo nebere, ale hledat „zábavu“ v takto podstatných záležitostech je dosti směšné.

        • S S napsal:

         No vidíte: i Vy v tom nakonec spatřujete směšnost, když už ne pon2kud hlubší zábavu. Takže se nakonec alespoň v něčem shodneme. :-)

         • Martin Horus Martin Horus napsal:

          Shodnout se můžou je rozumné bytosti, což tady zatím značně zaostává.
          Opravdová Věda poznání, je kooperace názorů a smyslů.

          • S. S. napsal:

           Opravdová věda spočívá především v důsledném používání vnitřně i navenek konzistentních teorií. Bez splnění této základní podmínky se prakticky vždy jedná o bezcennou demagogii (nebo se jedná o umění, kde o logiku nebo pravdivost jde až ve druhé řadě).

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Pleteš si pojmy s dojmy. Konzistentnost je důležitá, ale pokud jí bereš jako směšnost, jsou tvé názory hodny matějské pouti.

          • S S napsal:

           Jako zábavné beru teorie, které jsou na první pohled nekonzistentní (samy se sebou, nebo s vnějším světem). Konzistenci za směšnou nepovažuji.

           Nekonzistentní je jakákoliv teorie, obsahující nepravdivá nebo vzájemně se vylučující tvrzení.

           A když už jsme u znaků vědy a ne-vědy: jedním z poměrně důležitých je podle mého názoru ujasněnost (dobrá definice) pojmů. Teorie filosofie či jiná nauka, která se brání tomu, aby jasně a jednoznačně definovala používané pojmy, není podle mne vědou. Lze ji považovat za zábavnou (pokud nemá moc prosadit se násilím) nebo nebezpečnou (pokud tu moc má), ale nikoliv za vědeckou.

 • Martin Horus Martin Horus napsal:

  V Pyramidách je klič, jsou roztroušeny po celé zeměkouli, budovány různými rasami.
  Víš Sueneé, jsem přesvědčen, že co se týče např. těch Egyptských, tak problém bude v dataci a chronologii, a také špatné pochopení vůbec smyslu toho co v Egyptě zbylo, tak zvaných památek…Ch.Dunn to vyřkl úplně přesně “ Proč by někdo tvořil něco tak ABSOLUTNĚ! přesného ? “
  Jak se píše v textu…“ Poznání nebes je v nás, poznáš-li sám sebe, nalezneš jej „

  • Sueneé napsal:

   Souzním s tebou, že datace chrámů a pyramid v Egyptě (a nejen tam) je naprosto chybná a to včetně chronologie řazení vzniku. My se snažíme věci interpretovat tak, že šli od jednoduchého ke složitému. Přitom realita je taková, že postavili velmi komplexní „systém“ v Gize a vše ostatní už bylo jen odvar. Argumentace, že mladší generace neměli už tolik prostředků, je hloupá.

Napsat komentář