Pyramidy v Bosně - opravdu jsou nejstarší?

8648x 13. 06. 2019 1 čtenář

V říjnu 2005 bosenský Američan Semir Osmanagić prohlašoval, že objevil v bývalé Jugoslávii nejstarší pyramidy na Zemi postavené pokročilou starověkou civilizaci. Osmanagić věří, že skupina kopců poblíž Sarajeva ve střední Bosně a Hercegovině změní to, co víme o civilizaci, a tvrdí, že předchází těm, které postavili Mayové nebo Egypťané. Největší pyramida ve městě Visoko pojmenovaná Sluneční pyramida se svými 722 stopami je vyšší než pyramida v Gíze.

Semir Osmanagić

Osmanagić založil neziskovou a nevládní nadaci „Archeologický park: Bosenská pyramida Slunce“, která bude pokračovat ve výkopech a geo-archeologických pracích.

Bosenské údolí pyramid představuje nejmasivnější strukturu, Sluneční pyramidu a také Měsíční pyramidu o výšce 350 metrů, Chrám Matky Země a Dračí pyramidu.

Semir Osmanagic

Semir Osmanagić prohlásil:

„Bosenské pyramidové údolí je nejmonumentálnějším stavebním komplexem postaveným na povrchu planety. Bylo postaveno neznámou civilizací před 12 000 lety.“

Dobrovolní amatérští archeologové si dnes neustále uvolňují cestu ke stanovišti a účastní se vykopávek. Jiní návštěvníci věří, že stanoviště má jedinečné léčivé vlastnosti, a účastní se meditace v botanických zahradách. Věří, že hory mají duchovní kvalitu. Pro některé archeology a geology byly Bosenské pyramidy zdrojem zděšení, neboť věří, že stanoviště je přirozeně se vyskytující formací zvanou Flatirony. Místo starověkých umělých struktur pokládají tito archeologové bosenské pyramidy za spíše pyramidová schémata.

V roce 2006 napsalo Evropské sdružení archeologů otevřený dopis bosenské vládě, v němž odsoudilo pyramidy jako „krutý podvod na nic netušící veřejnosti“.

Nicméně, kritika nezastavila Osmanagiće, který o dekádu později prohlašuje, že Sluneční pyramida je pokryta betonem, který je nadřazený moderním stavebním materiálům a že vnitřek hory je síť komplikovaných tunelů, obsahující obrovské keramické sochy a jiné starověké památky datované 34 000 roků zpět.

Posílení pozitivních energetických polí

Objev dokumentuje jeho tvrzení, že pyramidy byly vytvořeny pro zesílení pozitivních energetických polí, klíč k dlouhému životu a volné energii. Osmanagić také říká, že ví, proč bosenské pyramidy byly postaveny. Tvrdí, že jsou to zesilovače energie, které jsou schopny zlepšit zdraví a prodloužit život – stejně jako komunikace s „torzními poli“, které jsou mnohem rychlejší než světlo. Tyto pozoruhodné výkony by samozřejmě bylo možné dosáhnout pouze společností, která je daleko před námi. Znali zdroje energie a frekvence lépe než my, a taky jak lze vyrábět čistou a volnou energii.

Více o pyramidách Bosny se můžete dozvědět v dokumentárním filmu Amazon Prime „Pyramida: Nalezení pravdy“. Vypravěč se ptá, zda byla Sluneční pyramida postavena kvůli náboženství a uctívání boha Slunce podobného egyptským pyramidám.

Sluneční pyramida

Kopec Visocica nebo Sluneční pyramida je již po staletí znám jako Kopec králů ve středověku, na jejímž vrcholu bylo královské město. Komplex tunelů pod Sluneční pyramidou ukazuje úžasnou podobnost s náboženskými požadavky, kladených na egyptské pyramidy. Geolog Richard Hoyle, člen Nadace pro (oblast) bosenské Pyramidy Slunce, vede dnes tým mezinárodních dobrovolníků, kteří vykopávají bosenské pyramidy. Níže video sdílené z jeho nejnovějších nálezů. Pracuje na stanovišti od roku 2010.

Pokud se zajímáte o pyramidy a chcete se zúčastnit vykopávek, více o tom se můžete dozvědět na webových stránkách Nadace bosenské pyramidy Slunce.

Bosenské pyramidy 2019 – Nový tajemný objev

Hoyle říká, že dobrovolníci by měli být otevřenou mysl a fyzickou kondici. Měli by být také dobrodružní. Práce v létě začíná v červnu 2019.

„Společenská stránka je také zábavná – večeře na vrcholu pyramidy při pití rakiji, která se vyrábí z ovoce, vypěstovaným na pyramidě. Tohle nezažiješ každý den.“

Necháme to na čtenáři, aby se rozhodl, zda věří, že tyto pyramidy jsou tvořeny starověkými lidmi nebo jsou skutečně přirozeně se vyskytujícími formami, jak věří Evropská asociace archeologů.

Tip na knihu z eshopu Sueneé Universe

Erich von Däniken: Omyly v zemi Mayů

V deštném pralese Guatemaly našli archeologové patnáct kamenných destiček s mayskými nápisy. Podařilo se rozluštit tento nápis: Toto zde zanechali vládci nebeské rodiny. Jaké  nebeské rodiny? Odkud dostali lidé z doby kamenné přesné informace o sluneční soustavě nebo o vzdáleném Plutu? Že to vskutku věděli, dokazuje gigantické město pyramid Teotihuacan v Mexiku, jenž svou architekurou kopíruje podobu sluneční soustavy. Pročpak asi oni bozi, jejichž podoba je vtesána do kamenů, nosili kosmonautické přílby, dýchací přístroje a pouzdra s klávesnicemi? Publikace obsahuje 202 barevných fotografií, jež ohromí i  nejzarytější skeptiky.

Omyly v zemi Mayů

Podobné články

Napsat komentář