Pyramidy v Číně

212130x 24. 12. 2016 1 čtenář

Existence více než sta pyramid na území Číny potvrzuje starou čínskou legendu, která vypráví o návštěvách Země příchozími z jiných planet. (Pozn. překl.: podle dalších zdrojů jich bylo doposud objeveno přes 400.)

Začátkem minulého století (1912) se dva australští obchodníci, Fred Meyer Schroder a Oscar Maman, ocitli na rozlehlých planinách Sečuánu ( S’-čchuan) v centrální části Číny, kde ke svému velkému překvapení, spatřili pyramidy. Australané se rozhodli získat informace u představitele místního kláštera., který jim sdělil, že pyramidy jsou velmi staré a záznamy o nich pochází z doby před více než 5000 lety, proto je možné stáří pyramid pouze odhadovat. Obchodníci se dozvěděli, že pyramidy patří do období, kdy v Číně vládli dávní legendární císaři, kteří věděli o existenci mimozemských civilizací a dokonce tvrdili, že oni sami jsou potomky „synů nebes“, kteří sestoupili na Zemi v železných dracích a s velkým hřmotem. Příchozí z vesmíru byli staviteli pyramid.

Nejznámější je Bílá pyramida, snímek pochází z roku 1945 a je pořízený americkým pilotem Jamesem Gaussmanem při průzkumném letu nad Čínou.

Je možné, že Čína tyto pyramidy tají, protože doposud nenalezla žádné rozumné odůvodnění jejich „zařazení“ do čínské kultury, existuje tedy možnost, že tyto stavby nebyly vybudovány Číňany. Pokud by se jim podařilo pyramidy „zařadit“, byla by určitě zahájena mohutná propagace velké čínské civilizace. V čínských legendách se totiž můžeme dočíst, že hieroglyfy, technologie a znalosti ohledně meliorace přinesli do Číny modroocí a světlovlasí lidé, kteří přiletěli ze severu. Na přílet této rasy bylo také poukázáno při zahajovacím ceremoniálu olympiády v Pekingu. Dalším nezapadajícím nálezem bylo v 70. letech minulého století objevení mumií bílé rasy na severu země, které byly pohřbeny před 4000 – 5000 lety.

Velká čínská zeď (částečně přístupná turistům) byla přestavěna. Původně směřovaly střílny ze strany Velké Tartárije na území Číny. Naši předkové donutili Číňany postavit zeď poté, co je porazili ve válce před 7518 lety a propůjčili jim k tomu potřebné technologie, další stavby podobných rozměrů ve vnitřní Číně neexistují. Číňané vědí, že jim toto území původně nenáleželo a že jim bylo našimi předky dočasně dáno k užívání.

Americký vojenský letec, James Gaussman spatřil velkou pyramidu na jaře v roce 1945, když přelétal nad pohořím Kin-Lin-Sjan v centrální Číně. Protože předpokládal, že mu nikdo neuvěří, pyramidu vyfotografoval. Na snímku je stavba, vysoká 300 metrů a se základy o délce 450 metrů, což tedy znamená, že je dvakrát větší než Cheopsova pyramida, která měla původně výšku 148 metrů. Tato unikátní fotografie brzy zmizela v hlubinách amerických vojenských archívů. Proč? Zřejmě proto, aby neznepokojila veřejnost.

Záhadnými pyramidami se zabýval i novozélandský letec Bruce L. Cathie, přestože čínská vláda jejich existenci v té době popírala. Našel deníky australských obchodníků, kteří byli v Sečuánu začátkem minulého století, a zapsali, že v provincii Šen-si viděli obrovské pyramidy. Bruce posbíral všechny dostupné materiály a zanesl do mapy 16 pyramid, které se nachází poblíž města C’-jang.

Hartwig Hausdorf

Dalším ˇšťastlivcem“ byl Hartwig Hausdorf, kterému se s nemalým úsilím podařilo získat povolení a poté i jeho prodloužení na výzkum tajemných pyramid. Čínská vláda mu ale výslovně zakázala provádění vykopávek. Výška všech pyramid, které se nachází na sečuánské planině, se pohybuje od 25 do 100 metrů. Výjimkou je jedna z nich , která leží severněji a je nazývána Velkou bílou pyramidou. Je opravdu impozantní a s výškou 300 metrů by mohla být právem nazývána „matkou“ všech pyramid na Zemi.

Komplex pyramid u města Si-an v provincii Šen-si

V březnu 1994 uskutečnil Hartwig Hausdorf v doprovodu svého rakouského kolegy a přítele Petera Krassy  cestu do oblasti poblíž města Si-an, hlavního města provincie Šen-si, která byla pro cizince uzavřená. Povolení pro Hausdorfa a Krassu zajistil jeho vysoce postavený čínský přítel. Navštívili také pyramidy nedaleko Čhin-jangu v provincii Che-nan.

Během výpravy objevili šest, dnes již legendárních pyramid. Později, v říjnu 1994 roku, navštívil Hausdorf Čínu znovu a natočil 18minutový film. Když se vrátil z cest a chtěl se podívat na záznam, objevil po zvětšení záběrů ke svému velkému překvapení další pyramidy v pozadí. Na území 2000 čtverečních metrů se nachází více než sto pyramid. Německý archeolog Hartwig Hausdorf vydal poté knihu „Bílá pyramida – Stopy mimozemšťanů ve východní Asii“.

Úbočí některých pyramid jsou pokryté jehličnany. V době návštěvy Hausdorfa Číňané již několik let osazovali tyto vyvýšeniny rychle rostoucími stromy a keři, pravděpodobně k jejich „zamaskování“. Jak se později Hausdorf s Krassou přesvědčili, byla jejich domněnka správná. Peter Krassa se zeptal jednoho z vedoucích čínských archeologů, Sija Naje proč vědci pyramidy nezkoumají a dostal odpověď, že se jedná o záležitost budoucích pokolení.

Není vyloučené, že se Číňané zatím neodhodlali začít s průzkumem, protože by mohli objevit zásadní důkazy o tom, že se dějiny lidstva odvíjely jinak, než tvrdí oficiální verze.

Množství pyramid se nachází v provincii Šen-si u města Si-an a nejvíce jich bylo objeveno u půlmilionového Čchin-jangu v zemědělské provincii Che-nan. Zhruba půl míle od tohoto města uviděl Hartwig Hausdorf překvapivě symetrický kopec, vysoký asi 70 metrů. Poté, co  Hausdorf vyšplhal na jeho vrchol, objevil nahoře prohlubeninu podobnou kráteru a zjevně umělého původu. A z vrcholu uviděl dalších 17 pyramid, některé ve dvojicích, jiné v řadě a další stojící samostatně. Asi 3 – 4 míle od „města pyramid“ nalezl další s useknutou špičkou, která připomínala známou pyramidu z Teotihuacánu a měla i přibližně stejnou výšku.

Město pyramid

„Město pyramid“ působí poněkud zvláštně. Ve stínu těchto velikánů pracují zemědělci, kteří orají svá políčka primitivními dřevěnými pluhy stejně, jako to dělali i jejich předchůdci před tisíci lety. Vesničané o záhadných stavbách téměř nic nevědí a ani se o ně nějak zvlášť nezajímají. Berou to tak, že pyramidy tu vždycky byly, jsou a budou i nadále.

Čínský archeolog Wang Š‘-pching je přesvědčen, že pyramidy mají vztah k astronomii. Pyramidy každopádně potvrzují ohromující úroveň znalostí v oblasti geometrie a matematiky obecně. Nedávno objevili archeologové další, severně od  Čchin-jangu, a jedna z nich je se nachází přímo ve středu starověké Číny, odchylka je pouze několik metrů.

Kdo postavil čínské pyramidy? Někteří badatelé jsou toho názoru, že jsou dílem mimozemšťanů. Australští obchodníci, kteří nám zanechali své deníky, mluvili také se starým mnichem z kláštera u mongolské hranice. Ten se odvolával na starověké rukopisy z 3. tisíciletí př.n.l., uložené v klášteře. V nich se neznámý letopisec již tehdy zmiňoval o pyramidách v provincii Šen-si. To by znamenalo, že vznik pyramid spadá do období vlády legendárních císařů, kteří se považovali za syny bohů. O jednom z nich, Huang Di, se dochovalo písemné svědectví, podle kterého pocházel císař ze souhvězdí Lva a po stu letech svého vládnutí se vrátil zpět…  „Je zřejmé, že i čínské pyramidy jsou opředené podobnými mýty jako egyptské nebo jihoamerické; jsou spojené s přítomností bohů, kteří přinesli na Zemi vědomosti a kulturu a poté se vrátili domů. „Ale vždycky slíbili, že se vrátí“, končí své vyprávění Hartwig Hausdorf.

Poloha některých pyramid

Vzhledem připomínají čínské pyramidy jihoamerické. Kdo byli stavitelé?

 

 

Podobné články

2 komentářů k "Pyramidy v Číně"

Napsat komentář