Ramesse II: Zpráva o pradávné technologicky vyspělé civilizaci

9708x 16. 09. 2018 1 čtenář

Podívejte se na přiloženou fotografii, na které je zachycena hlava sochy Ramesse II. Chris Dunn ve své knize Ztracené technologie stavitelů pyramid podrobně zkoumá technologické postupy opracování kamene Starých Egypťanů. Protože je inženýrem se specializací na opracování materiálů (a to včetně kamene), snaží se ve své práci poukázat na náročnost provedení některých detailů, které nezkušené oko egyptologa snadno přehlédne.

Ramesse II

Jednou ze zvláštností, kterou se mu podařilo identifikovat, je naprostá přesnost symetrie. Něco takového není anatomicky vlastní žádnému člověku (natož faraónovy) a vyrobit takovou sochu jen za použití dlát by bylo velmi obtížné – ba spíše nemožné.

Právě na soše Ramesseho se Chrisovi podařilo, kromě zmíněné symetrie, najít další jasné známky strojního opracování. U některých kontur konstatuje, že jejich přesnost je na hraně našich technických dovedností.

Pro pochopení hloubky celé věci je jistě dobré si přečíst celou knihu, neboť Chris Dunn je ve své analytické práci velmi precizní.

Ramesse II: naprostá symetrie a dokonalost zlatého řezu

Podobné články

Napsat komentář