Reálná fakta mytologických příběhů (1.díl): Atlantida

8590x 12. 02. 2019 1 čtenář

Mýty jsou jen mýty, nebo ne? Ne vždy. Všichni milujeme příběhy a navzájem je sdílíme. Mýty jsou příběhy, které byly předávány z generace na generaci nejčastěji v rámci oslav a rodinných tradic. Mýty ale nejsou jen pohádky, najdeme v nich i reálná fakta.

Ztracený kontinent Atlantida

Všichni známe legendu o ztraceném kontinentě jménem Atlantida. Nikdo pořádně neví, kde přesně tento legendární kontinent leží či ležel. Tento mýtický příběh vznikl roku 360 př.n.l. a poprvé se o tomto místě zmínil řecký filozof Platón, který psal o vysoce pokročilé civilizaci tvořené bytostmi, které byly napůl lidské a napůl božské. Platón tvrdil, že Atlantida existovala před 9 tisíci lety.

Platón

Atlantida byla složena z ostrovů, které byly odděleny širokými příkopy. Všechny ostrovy byly spojeny kanálem, který vedl až do středu města. Hlavní město Atlantidy bylo umístěno na centrálním ostrově. Ostrovy byly velmi bohaté, plné zlata, stříbra a jiných drahých kovů.

Jak už to tak bývá, i díky tomu se obyvatelé Atlantidy stali časem chamtivými a nemorálními. Bohové se na toto nemohli dívat, byli velmi zklamaní a proto poslali na Zemi zemětřesení, sopečné výbuchy a požáry, které zapříčinily potopení a zničení této civilizace.

Kde ale Atlantida opravdu ležela?

Někteří si myslí, že Atlantida ležela ve Středozemním moři, jiní tipují, že leží uprostřed Bermudského trojuhelníku. Existuje také teorie, že leží pod Antarktidou. Nikdo přesně neví, zda a kde tato civilizace žila. Jedno je ale jisté, během historie došlo k tolika sopečným výbuchům a zemětřesením, že toto město opravdu mohlo existovat a mohlo být potopeno a úplně zničeno.

Atlantida

Reálná fakta mytologických příběhů

Další díly ze seriálu

Napsat komentář