Robert Bauval: Velká pyramida možná skrývá druhou velkou galerii

5719x 02. 11. 2017 1 čtenář

Robert Pauval  uveřejnil na svém facebook profilu krátkou zprávu s ilustrační fotografií: Kolují dohady o úžasném objevu druhé velké galerie [ve Velké pyramidě (Egypt)] od velmi důvěryhodných zdrojů. Zůstaňte na přijmu…

Můžeme oponovat, že takových prohlášení se napsat stovky. Připomeňme si ale některá fakta, která zazněla v minulých měsících:

  1. Panuje více méně obecná shoda v tom, že Velká pyramida musí skrývat soustavu neobjevených chodeb. Stále jsme nenašli druhý konec tzv. vzestupných šachet z tzv. královniny komory, které končí tzv. dvojitými dveřmi.
  2. Již dříve byla prezentována hypotéza, že soustava chodeb a místností představovaná třemi komorami, vzestupnými, sestupnými chodbami a velkou galerií by mohla být v pyramidě zrcadlové uspořádání, aniž by se cesty a prostory zkřížily.
  3. V roce 2016 byla Velká pyramida vyfotografována pomocí termokamery. Ukázalo se, že jsou na ní specifická místa, kde kameny vykazují zásadní odlišnost v teplotě povrchu. To naznačuje, že za kameny by mohl být dutý prostor.
  4. V témže roce byl též provedeno 3D modelování vnitřních prostor Velké pyramidy za pomocí vesmírných částic, která pronikají skrze hmotná tělesa. Zkoumala se jejich změna trajektorie v závislosti na prostupnosti hmotného tělesa. Z toho bylo možné neinvazivně odvodit, zda se v pyramidě nacházejí i další prostory. Experiment byl úspěšný. Dílčí výsledky ukázaly, že jsou jisté anomálie nasvědčující, že tu ještě něco je.

Z výše uvedeného lze odvozovat, že zájem o hlubší zkoumání Velké pyramidy stoupá. A pokud jsou Robertovo informace relevantní, je tu naděje, že by mohly přijít na veřejnost i konkrétní výsledky.

Robertem předvídaná zpráva vyšla pár hodin po té: Vesmírné paprsky odhalily novou komoru Velké Pyramidy v Egyptě

Analogicky k Velké pyramidě, bychom měli pohlížet i na sousední – prostřední pyramidou, o které víme ještě méně. Oficiálně objevený rozsah chodeb je naprosto minimalistický. Mám za to, ze skrývá mnohem více, byť její účel a princip fungování může být odlišný než v případě Velké pyramidy. Posuďte sami.

Prostřední pyramida

Pomineme-li pirátsky vykopané chodby, máme tu komplex cest a jednu finální místnost. Vše je umístěno pod úrovní terénu. Masa samotné pyramidy se nám s dosavadními znalostmi jeví jako pevná homogenní stavba bez dalších prostor.

Podobné články

Napsat komentář