«« »»

Rusko: Na Venuši je život

Ruský vesmírný expert Leonid Ksanfomaliti prohlásil, že objevil život na Venuši. K tomuto závěru došel po té, co analyzoval fotografie pořízené Sovětskou sondou, která na Venuši přistála před 30 lety. NASA celou záležitost popřela.

Leonid Ksanfomaliti řekl, že fotografie zobrazuje něco, co by se dalo přirovnat k malé ještěrce, která se pohybovala po celou dobu, co kamera sondy natáčela. Věc byla komentována v Ruském časopise Solar System Research: „Obevilo se to, zavlnilo se a zmizelo.“, vysvětlil Ksanfomaliti. „Odmyslíme-li si současnou představu, že na Venuši život neexistuje, pak morfologické znaky neznámého objektu naznačují, že je živý.“, dodal.

Ruský vědec Ksanfomaliti je autorem mnoha publikací o vesmíru.

NASA tvrdí, že neexistují žádné důkazy o životě na Venuši, kde prý panuje vysoká teplota okolo 464°C. Ta je způsobena hustou toxickou atmosférou, která udržuje teplo blízko u povrchu. Vědci nevyloučili ale možnost, že život na Venuši existoval v dávné minulosti. Těžiště současného výzkumu se zaměřuje na to, zda na Venuši existovaly v dávné minulosti oceány a možná i nějaký ten život (podobně jako například Marsu) než se utvořily skleníkové plyny, které planetu ohřívají na vysoké teploty.

Současné teorie předpokládají, že Země i Venuše na tom byly na počátku velmi podobně, uvedl profesor Andrew Ingersoll z Caltechu v článku publikovaném v časopise Astrobiologie v roce 2004.

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 05523 a SS: 100.

3 Responses to Rusko: Na Venuši je život

  1. Sueneé napsal:

    Než-li mne někdo začne kamenovat – je v podstatě jedno, zda jde smítko na čočce a nebo vadné pixely. Čtete mezi řádky – na Venuši je živo(t).

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.