Sebehypnóza a její moc změnit život

7567x 10. 12. 2018 1 čtenář

Sebehypnóza – tento účinný nástroj pomáhá lidem, aby se odpoutali od negativních vzorců a myšlenek, a byli šťastní.

Většina z nás zná hypnózu pouze ze sledování zábavných videí, kde se z dospělých stávají děti, zvířata, apod. Barrymu z Wiganu je pod sekvencí houpavého magického zaříkávání  řečeno, že je kuřátkem a on pokračuje v kvokání a zobání přes jeviště, dokud mu hypnotizér nepřikáže „spát“. Není divu, že s hypnózou je spojeno zdravé množství skepticismu.

Pozitivní změny

Přesto mnozí měli s hypnózou extrémně pozitivní zkušenosti! Pro další je hypnóza něco, co jim významně mění život. Hypnóza umožnila lidem překonat fóbie a pomohla těhotným maminkám připravit se na porod, nemluvě o pomoci tisícům v jejich přání přestat kouřit nebo zhubnout. Hypnóza se stále více ukazuje jako záchranné lano pro osoby, které zažívají emoční nebo duševní potíže, kdy jiné léčby selhávají.

„Jednoduše řečeno, hypnóza může pomáhat znovu programovat mysl  různými přesvědčeními,“ říká Malminder Gill jako Hypnotherapist and Life Coach  (hypnoterapeut a životní kouč *). Sebe-hypnóza může být opravdu užitečná, pokud se snažíte překonat něco, jako je strach. Je také vhodná pro každého, kdo se pokouší zlomit negativní nebo nepotřebné vzorce chování.

Malminder Gill

OCD nebo PTSD

Pro osoby žijící s (psychiatrickými poruchami jako *) OCD (Obsedantně-kompulzivní porucha *), PTSD (Posttraumatická stresová porucha *), s úzkostí nebo depresí může sebe-hypnóza přinést skutečně transformační výsledky. Buď jako alternativa k léčbě nebo terapie klinickým rozhovorem.

V čem je samo-hypnóza odlišná?

Malminder Gill říká, že učí jednotlivce, aby se o sebe starali, lépe o sobě smýšleli.

„Lidé, kteří zažívají úzkost, mluví sami o sobě negativně, takže už slyší jakousi sebe-hypnózu. Naučím je, aby používali jiný hlas, pozitivnější. Klienti si poté uvědomují, čeho je jejich mysl schopna a dokážou tak se sebou lépe pracovat.“

Na rozdíl od poradenství, kam chodíte pravidelně, ke Gill zajdete tak 3x maximálně 4x. Poskytuje další podporu přes e-maily nebo prostřednictvím vlastních hypnózních podcastů, ale důraz je kladen na touhu každého jednotlivce se změnit.

Autohypnóza – nová vnímavost

Z tohoto důvodu se autohypnóza označuje jako „nová vnímavost“. Místo toho, abyste si čistili svou mysl, je to vše o tom, že ji rozvíjíte. Profesor Stephen Redford, odborník, který provádí dlouhodobé studie mozkové aktivity a hypnózy, souhlasí s tím, že hypnóza může pomoci odemknout nový způsob života.

„Jedná se o to, aby se zjistilo, čeho je mozek schopen. Mysl je legrační místo a pro některé lidi může být rozdíl mezi schopností žít spokojeně nebo nespokojeně jen v jediné myšlence.“

Nejvíce klientů (více než 60%) uvádí jako důvod touhy po sebe-hypnóze vztahy. Často se nemohou posunout dále a zapomenout na křivdy či minulé vztahy. Gill vyvinula jedinečný způsob, jak pomáhat lidem nadobro porazit zlomené srdce, sloučením self-hypnózy s poklepovou terapii (metoda EFT  *) a vedenou meditací. Ukázalo se, že je tak úspěšná, že se stala známá jako Harley Street’s ‘Love Hypnotherapist, a říká, že 100% klientů hlásí pozitivní výsledky.

Sarah

Když se Sarah, advokátka ze západního Londýna, po 6 letech rozešla se svým přítelem, uvrhlo ji to do hluboké deprese.

„Cítila jsem se, jako by můj život byl ve volném pádu. Mělo to vliv na můj spánek, schopnost pracovat – na všechno.“

Sarah požádala o pomoc svého lékaře a začala navštěvovat terapeuta, který doporučil, aby zkusila hypnózu. Během tří setkání s Gill se Sarah naučila prozkoumávat svou situaci a své negativní myšlenkové vzorce. Naučila se také cvičit dovednosti, které jí pomáhají odpoutat se a zaměřit se do budoucna na dosažení zdravých vztahů.

„Sebe-hypnóza změnila můj život. Pomohla mi v obtížné době být silnější. Mám pocit, že jsem se za šest měsíců dozvěděla o sobě více, než za šest let od začátku cvičení. Teď už si důvěřuji mnohem více, a dělám pro sebe ty nejlepší rozhodnutí.“

Sebe-hypnóza nemusí být odpovědí pro každého, ale určitě se vyplatí ji vyzkoušet.

Máte vlastní zkušenost se sebehypnózou?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

Napsat komentář