Sestra: Vím nejlépe, co vaše dítě potřebuje

24201x 11. 05. 2013 1 čtenář

Jedna mu cpala na fototerapii dudlík, ať mají od něj klid (taky se k němu chovaly jak ke kusu hadru a ne k miminku tak měly co si zasloužily). A on ten dudlík zarputile nechtěl, tak jsem jim řekla, ať ho prostě nedávají když ho nechce!!! A tahleta sestra se na mě otočila a řekla „no jo vy prvorodičky máte načteno z internetu co? Ale já mám xy let praxe a vím co je pro vaše dítě nejlepší“. Měla jsem chuť jí jednu vrazit, ale nechala jsem to být a odešla jsem, protože jsem věděla že jestli on ten dudlík nechce, tak ho stejně nebude mít a ještě jim tam bude dělat peklo . Za 15 minut za mnou přišla kolegyně-maminka a říká ať se jdu kouknout na novorozenecké, že moje dítě leze ven z boxu na fototerapii a fakt. Protože mu ta kráva nacpala dudlík a zapřela ho plínou, tak ho nemohl vyplivnout a musel kus popolézt, aby se ho zbavil, ale mise byla úspěšně splněna. Matěj nacpaný v rohu boxu a bez dudlíku.

Je naprosto fatální, když sestra nemá ani špetku empatie a přistupuje k dítěti jako k věci, které je třeba ucpat ústa, aby měla klid. Samotná fototerapie je naprosto děsivé místo, kde čerstvě narozeným miminkům zaváží oči a svítí na ně ultrafialovým světlem. Děti samozřejmě pláčí a volají svoji mámu, která je bohužel někde daleko na pokoji. Vžijte se do toho šoku, když jedna z prvních věcí, kterou na tomto světě poznáte, je naprostá neláska a absolutní averze k vašim touhám. Jste opuštěni v plexisklové bedně a nevidíte vůbec nic.

A k čemu slouží fototerapie? Novorozenci po porodu trpí kojeneckou žloutenkou. Zjednodušeně řečeno jsou zažloutlí a chvíli jim trvá než-li si tělo s tímto jevem poradí. Jde o alergickou reakci na změnu prostřední.

V případech, kdy žloutenka je příliš intenzivní, se doporučuje právě ozařování ultrafialovým světlem. Běžně ale stačí použít normální denní světlo. Někteří doktoři mají tendenci tuto léčbu nasazovat preventivně a vyhrožovat možnými následnými komplikacemi, pokud nebude aplikována.

Zdroj citace: Diskuze.Maminkam.cz

Podobné články

2 komentářů k "Sestra: Vím nejlépe, co vaše dítě potřebuje"

Napsat komentář