SETI zachytila velmi komplexní signál

37402x 13. 08. 2013 1 čtenář

V květnu 2011 odvysílala CNN zprávu, že SETI zachytila z Vesmíru velmi komplexní signál.

Steven Greer danou situaci komentuje:

Musím celou věc uvést na pravou. SETI zachytilo stovky komplexních signálů.

Dostalo se to ke mně od lidí na velmi vysokých postech. Takže mne nepřekvapuje, že tu byl nějaký další případ, který se objevil na veřejnosti. Nelze automaticky říci, zda tento signál byl přímo od ET. Nicméně můžeme s jistotou říci, že všechny případy jsou vždy utajeny.

Už v 90. letech mi jeden kolega řekl, že skutečný důvod, proč bylo založeno SETI, je ukrýt fakt, že již máme kontakt s mimozemšťany. Je to kouřová clona. Je to snaha vypadat tak, že stále hledáme nějaký inteligentní život kdesi ve Vesmíru.

SETI se sice navenek tváří jako zájmová nepolitická organizace, ale její prováděcí předpisy jasně stanovují postup, jak se zachovat v případě, kdyby byla zachycena mimozemská komunikace. Bod první jasně říká, že věc je třeba držet v tajnosti…

Podobné články

3 komentářů k "SETI zachytila velmi komplexní signál"

 • otmar plocica napsal:

  Me hlavne fascinuje co si asi tak vsichni mysli ze by se stalo pokud by vse vyslo najevo? Prestali by jsme platit hypoteky a leasingy a prestali by jsme pracovat? Co by melo zpusobit ten chaos? Co je ten strasak?zivot by prece sel dal uplne stejne, porad by jsme se museli starat o svoji budoucnost.a ze by jsme se meli delit o planetu s jinou rasou? A co? Uz ted delame na jine a snasime to : ) jako ovce.

  • Sueneé napsal:

   S ohledem na fakt, že zprávu odvysílala CNN a nic převratného se neděje, tak je to do jisté míry nafukování problému. I kdyby NASA oficiálně řekla, že na Marsu našla život mikrobiologické podobě, většinu obyvatel západního typu na této planetě by to nejspíš moc nezajímalo. Právě protože, musí platit ty hypotéky, účty, složenky, chodit do práce… atd. Jsme zahlcení vlastními iluzemi o tom, že něco „musíme“.

 • Martin Martin napsal:

  Klasická strategie, všechno ututlat a držet v tajnosti. Ti mocipáni by nám lhali i kdyby se provalila pravda. Je zarážející jak je tohle možné?

  Jedni lžou, druzí mlží, někteří nevěří a ostatní věří…přitom je to tak jednoduché, stačí se podívat v noci na mléčnou dráhu a uvědomit si naše místo ve vesmíru.
  Pochybuji, že by jsme mi bytosti z planety země, byli jediný v tak OBROVSKÉM vesmírném společenství.

Napsat komentář