Setkání s UFO v Sovětském svazu

112751x 27. 02. 2018 1 čtenář

Nejen ve Spojených státech byla od 40. a 50.let dvacátého století podávána první hlášení o neznámých létajících objektech a mužích v černém (MIB), ale také v bývalém Sovětském svazu docházelo k nezvyklým setkáním s UFO. Ufolog Paul Stonehill se tímto dlouhá léta zabýval a odhalil část svých vědomostí v rozhovoru s anglickým deníkem Daily Star Online.

Stonehill podává zprávu, že Sověti byli šokováni tím, že tolik UFO bez problému vniklo do jejich vzdušného prostoru a mohlo si dělat, co chtělo, aniž by měl nad tím Kreml jakoukoliv kontrolu. V Sovětském svazu docházelo patrně k mnohem více přímým setkáním než ve Spojených státech, a tyto neznámé létající objekty se přednostně zajímaly o vojenské základny. Zejména ve fázi studené války a soutěžení ve vesmíru docházelo k těmto setkáním. Kreml mohl jen přihlížet, ale nemohl nic proti těmto neznámým útočníkům podniknout. Vícekrát došlo k pokusům sestřelit několik UFO. Samozřejmě nic z toho nebylo z bezpečnostních důvodu zveřejněno, pozorování UFO bylo v novinách prohlášeno za vtip, který pocházel od západní mocnosti.

V roce 1977 došlo k události v Petrozavodsku, kdy se objevilo současně 48 UFO ve vzdušném prostoru Sovětského svazu. Poté byl vytvořen tajný výzkumný program SETKA. Vrcholem této vlny pozorování byl velký zářící létající objekt, který se objevil nad městem Petrozavodsk a vysílal paprsky světla směrem k povrchu Země. Bylo rychle rozpoznáno, že se zde nejedná o úkazy, které by mohly pocházet ze Země.

Stonehill dále oznamuje, že mnoho SETKA-záznamů stále zůstává pod zámkem. Mnoho důležitých sovětských a ruských vědců a vojenských příslušníků je však mohlo vidět. Podle různých výpovědí došlo již v roce 1953 k nebezpečnému střetnutí s jedním z těchto mimozemských létajících objektů a armádou Sovětského svazu. Stalo se to krátce po smrti Josefa Stalina nad tajgou na Sibiři. Několik bojových letounů bylo vysláno, aby pronásledovalo neznámý létající objekt. Tři stíhačky byly údajně při setkání jednoduše sežehnuty, řekl Stonehill.

V šedesátých letech byl proto vydán přísný příkaz, že se za žádných okolností nesmí na UFO střílet a má se nechat na pokoji. Každý pokus sestřelit jeden z těchto létajících objektů byl znemožněn, vetřelci zničili každého útočníka. Stíhačky byly jednoduše odstraněny neznámou energetickou zbraní. Někdy zaútočilo UFO jako první. Tato ztráta kontroly Sověty šokovala. Vzhledem k tomuto ohrožení by žádná velká vláda na světě nechtěla připustit, že je absolutně bezmocná. UFO zastrašilo světové mocnosti, proto bylo všechno bagatelizováno, upraveno a veřejně zesměšněno. Cílem bylo zabránit masové panice a zároveň zakrýt skutečnost, že se proti této přesile nedalo nic udělat.

Sověti věděli, že UFO provádělo především pozorovaní. Podobně jako ve Spojených státech byly podávány zprávy o přítomnosti UFO při každém startu vesmírné rakety. Mimozemšťani pozorovali všechno velmi podrobně a znali stanoviště každé tajné základny. Motiv a cíle mimozemských návštěvníků zůstává stále stejně neznámý. Paul Stonehill měl příležitost si o tom promluvit s některými bývalými členy sovětské vojenské tajné služby, vlády a vědy. Své poznatky zveřejnil v několika knihách o UFO-setkáních v Sovětském svazu.

Nejnovější kniha Paula Stonehilla pojednává o USO-setkáních, tedy o neidentifikovatelných podmořských objektech v Sovětském svazu. Na neznámé objekty narážíme nejen ve vzdušném prostoru, ale také ve světových oceánech. Tyto záhadné objekty jsou zřejmě schopné snadno se pohybovat ve vodě a je možné, že členové posádky provozují hlubinné základny, které jsou pro lidi nedostupné a nezpozorovatelné. Bývalí členové vlády, s kterými Stonehill hovořil, dokonce zacházejí až tak daleko, že tvrdí, že se Rusko nachází již desetiletí v tajné válce s rasou podmořských mimozemšťanů, kteří obývají tyto hloubky.

Především velitelé ponorek narážejí neustále na tyto neznámé objekty. Hlášení o těchto setkáních jsou rovněž ještě stále tajné. Jen několik málo podrobností o těchto případech v hlubinách bylo zveřejněno. Ještě dnes je zde snaha „odhalit“ nebo zesměšnit každého svědka nebo každou informaci, týkající se těchto povážlivých tajemství. Svědkové informují o setkání s podmořskými formami života, neidentifikovatelných podmořských plavidlech a UFO, které se vnořují do moří. K nejneobvyklejšímu popisu patří „plavci“. Jedná se prý o tři metry velké, lidem podobné humanoidy, kteří byli zpozorováni v hloubce 50 metrů v ledových vodách Bajkalského jezera na Sibiři. Jedním z informantů těchto děsivých setkání byl vojenský potápěč generál major V. Děmjaněnko. Generál major varoval svou posádku před těmito podivnými bytostmi, poté co došlo k početným podivným setkáním v roce 1982. Bytosti byly oděny do stříbrných obleků a měly kulaté helmy. Sedm sovětských potápěčů se mělo pokusit chytit jednu z těchto bytostí do sítě, když byli všichni najednou nějakou neznámou silou vytlačeni na vodní hladinu. Náhlá dekomprese vedla nakonec k úmrtí.

V roce 1965 byla z parníku „Raduga“ na Rudém moři zpozorována velká ohnivá koule, která vystupovala z moře. Objekt se nějakou dobu vznášel asi 150m nad hladinou a byl obklopen obrovským pilířem vody, než se znovu ponořil před ohromenou posádkou lodi do hloubky. Admirál V. A. Domislovsky viděl při jiném setkání v Tichém oceánu nejméně 900m dlouhý objekt vznášející se nad hladinou. Z velkého objektu vystoupilo několik menších, které zmizely pod vodou. O něco později se vrátily zpátky k velkému objektu a ten odletěl pryč.

Kontraadmirál a velitel atomové ponorky, Jurij Beketov, zažil UFO-setkání v Bermudském trojúhelníku. Na radaru se objevil neznámý objekt a neobyčejnou rychlostí 400 km/h se pohyboval pod vodou vpřed! Navzdory všem snahám udržet takové případy v tajnosti, dochází neustále k novým setkáním a USO nelze jen tak jednoduše ignorovat. Lidské vědění o dění v hlubokých mořích je stále minimální. V dnešní době víme více o povrchu Měsíce než o hlubinách moře na Zemi.

Jak je vidět, existuje na Zemi již velmi dlouhou dobu mimozemská přítomnost. Tyto létající a podmořské objekty unikají veškeré kontrole světových velmocí a usilují o své vlastní cíle. Jak se zdá, obývají pokročilé civilizace světové oceány a mají dokonce snad báze v zemské kůře pod mořem, které jsou pro lidstvo naprosto nedosažitelné. Přísný dohled nad vojenskými základnami a technologická přesila těchto neznámých létajících objektů dokazuje, že zde máme co dočinění s nadřazenými mocnostmi, které sledují a kontrolují důležité děje na Zemi, aniž by vlády proti tomu mohly něco udělat.

Podobné články

Jeden komentář k "Setkání s UFO v Sovětském svazu"

  • petrvetr napsal:

    Docela zajímavý článek, je důležité si uvědomit, že neexistuje žádné UFO ani USO, vše už bylo dávno identifkováno. Stroje (možná to ani stroje nejsou) klidně proletí atmosférou, protože je nezajímá gravitace a z toho plynoucí zrychlení, teplota atd. Je jim fuk, jestli se pohybují ve „vzduchu“, nebo ve vodě. Hmota, jak ji známe my je jim k smíchu.

Napsat komentář