Sex je pro muže zdravý

8809x 25. 01. 2015 1 čtenář

Novinky uvedly:

„…pravidelný sexuální život není důležitý jen pro rekreační účely, dobré sexuální zdraví je totiž u muže důležité pro celkové fyzické, psychické a emocionální zdraví,“ uvedl doktor Barry Buffman z Boston Medical Group.

Pravidelné sexuální aktivity jsou důležité pro zdraví penisu, pánové, kteří svůj úd zanedbávají, se pak nemohou divit, že je po padesátce přestane poslouchat. Hrozí nejen atrofie neboli zakrnění, ale především impotence. Doporučuje se proto soulož či masturbace minimálně třikrát týdně.

Z pravidelné ejakulace prosperuje také prostata, u mužů, kteří ejakulují pětkrát týdně je riziko rakoviny prostaty minimálně o třetinu nižší.

Pravidelný sex je také důležitý pro srdce a cévy, spaluje se při něm hodně kalorií a celkově aktivní sex vydá jako aerobní cvičení.

Při sexu také dochází k posilování, při souloži a orgasmu se produkuje do těla více testosteronu, který posiluje kosti a svaly.

Dále Novinky uvádí:

Sex navíc působí blahodárně na mužskou psychiku, snižuje účinky stresu a pomáhá předcházet depresím.

Muži po sexu nebo při pravidelných sexuálních aktivitách také mnohem lépe spí. Naopak nekvalitní sex se přímo odráží v nespavosti, podrážděnosti a následně psychických poruchách.

Podobné články

Napsat komentář