Slunce na fotografiích z Měsíce je podvod

110062x 06. 04. 2013 1 čtenář
  1. Podle NASA se na Měsíc nevezli nikdy žádné světelné reflektory pro nasvícení povrchu, neboť mise byly v lunární den a nebylo jich tak třeba. Ostatně ani kapacita baterií a hmotnostní omezení to nedovolila.
  2. Na Měsíci měla být pořízena celá řada fotografií. Mnohé z nich zachycují údajně Slunce.
  3. Apollo „Slunce“ vypadá totiž úplně jinak, než normální Slunce, natož intenzivní Slunce ve Vesmíru. Skutečné Slunce může Měsíc ohřát až na 130°C, takže je opravdu hodně intezivní.

 

Podívejme se na serii oficiálních fotografií z mise Apollo. Mají znázorňovat Slunce nad povrchem Měsíce.


Naproti tomu fotky Slunce z jiných misí, třeba i ze Země, vypadají zcela jinak.

 

Pro srovnání se podívejme i na fotky ze Země. Na jedné fotce je Slunce dokonce za mraky a výsledný efekt je stejný.

 

 

Co je tedy na těch fotkách tak divného? Když porovnáme fotky ze Země a z Vesmíru, Slunce vypadá stejně. Když totéž srovnání provedeme se sluncem na Měsíci, je tu hned na první pohled něco jinak. A to si uvědomme, že na Zemi máme atmosféru a mraky. Tohle všechno podle oficiálních vyjádření na Měsíci není. Přesto fotky Slunce z Vesmíru vypadají hodně podobně.

Když zaměříte pozornost na střed bílého kotouče, všimnete si výrazného bílého bodu a pak soustředné kruhy o odstupňované intezitě světla. Tohle je typický jev pro reflektor (žárovku). Skutečné Slunce by buď film vypálilo úplně (fotka by byla přesvícená) a nebo s použitím clony by bylo mnohem slabší. Slunce má na fotkách vždy jednolitou barvu. Navíc se na fotkách světlo od Slunce šíří v paprscích (do hvězdy), kdežto od žárovky v soustředných kruzích.

Vezmeme si na pomoc grafický editor (např. Photoshop). Nahrajeme do něj některou z fotek z dílny NASA a zaměříme se na údajné slunce. Pomocí křivek změníme nastavení vstupu na 247-249 a výstupu na 0. Rázejm je vidět, že uprostřed zdroje světla je nějaký horký bod, jenž svítí a dokonce a dokonce se odráží na levém boku reflektoru. Prohlédněte si následující sérii fotek, kde je postupmě měněna intezita barev pomocí křivky.

 

Asi si říkáte: „K čemu ta poslední fotka, když naní není nic vidět?“. Je to proto, že to co tam svítí, není Slunce. Při hodnotě 251 už nevidíme nic.  Když totéž uděláme se skutečným Sluncem na Zemi nebo ve Vesmíru, bez problémů rozpoznáme zdroj světla. Dokonce je zachováno i ono hvězdovité rozostření.

 

Srovnejme to ještě jednou s fotkami z NASA při stejných hodnotách křivek. Dostaneme dva rozžhavené body. Proč? Protože jsou to dva reflektory.

 

Slunce nebosahuje koncentrovaný (jednobodový) zdroj energie a ani soustředěná horká místa z něj klasickou fotografií nedostaneme. Z toho plyne, že tyto fotografie od NASA z mise Apollo nezobraují Slunce. Jde o reflektory. Reflektory, které na skutečném Měsíci nikdy nebyly.

Původní objev tohoto jevu učinil uživatel YouTube greenmagos. Ten taky upozorňoval na nesrovnalosti ve velikosti a poskakování odlesku reflektorů na vizorech astronautů. Z toho totiž bylo patrné, že byly použity reflektory a nikoli Slunce. Bohužel tato videa byla YT cenzurována, jako ostatně vše, co je v rozporu se zažitými dogmaty…

 

Podle diskuze: Forum SvětHardware

Podobné články

Jeden komentář k "Slunce na fotografiích z Měsíce je podvod"

Napsat komentář