Solární elektrárna ve tvaru pyramidy

4659x 30. 06. 2014 1 čtenář

Singapurská firma MSC Power Corp. Přišla s vlastním projektem elektrárny ve tvaru pyramidy. Tato zvláštní solární elektrárna je navržena tak, aby dodávala nepřetržitý zdroj energie. K tomu využívá několika různých systémů. Současně umožňuje přeměnu slané mořské vody na užitkovou pitnou vodu. Elektřina je vyráběna pomocí horkého vzduchu procházejícím větrnou turbínou uvnitř stavby. Dále pak solárními panely a termálními články, které slouží jako zdroj elektrické energie a též pro výrobu pitné vody.

Převod sluneční energie na termální nebo elektrickou energii skrze solární panely, pasivní pohlcovače solární energie, solární pece, je velice efektivní a plně funkční. Přestože se jedná o více systémový zdroj, jeho efektivita je největší za denního světla.

Existují na světě místa, kde je sluneční světlo pořád dostupné. Nejpříhodnějšími místy jsou třeba pouště.

Podíváme-li se na schéma, pak na první pohled můžeme přemýšlet o určitých podobných rysech se starými pyramidami. Dnes je hodně diskutována myšlenka, že i původní pyramidy mohly sloužit jako zdroj energie. Velkým podporovatelem této myšlenky je například Chris Dunn.

Zdroj: Facebook

Podobné články

Napsat komentář