Společnost NI UFO skenuje nebe a hledá odpovědi

6604x 07. 03. 2019 1 čtenář

Společnost NI (North Ireland*) UFO v Severním Irsku není velká. Byla založená v roce 2013 a má celkem 14 členů. Není pochyb o jejich pošetilosti, pochybnostech a touhy dovědět se více. Společnost se schází měsíčně v Crescent Arts Centre v jižním Belfastu. Tato setkání hodnotí nedávné zprávy o pozorování UFO, stejně jako vyšetřování dalších jevů, které jsou „mimo normu“. Skupina je připravena vyslechnout každého, kdo si myslí, že má zkušenost, kterou nedokáže vysvětlit.

Rodney Murphy

Rodney Murphy, řídicí instruktor společnosti Magherafelt, je v současné době místopředsedou společnosti NI UFO. Rodney přiznává, že když o tomto tématu mluví před ostatními, vyvolá to „hihňání a smích“, dokonce i u rodinných příslušníků. Řekl však, že když vysvětluje otázky o nevysvětlitelných událostech, jsou lidmi více přijímány. „Lidé začnou pátrat a říkat: ´No to je zajímavé – a jaká je odpověď ´ „? „A důvod, proč jsem ve skupině, je pokusit se najít odpovědi na tyto otázky.“ Ale Rodney sám odpovědi nemá. „Neexistuje nic, co by mi řeklo: Ano, určitě jsou to cizinci, nebo určitě jsou UFO, nebo jsou tam návštěvníci jiné planety. „Ale určitě existují otázky, na něž je stále třeba odpovídat.“

Rodney Murphy

Rodney říká, že ostatní ve skupině ho přesvědčili, že vidí a zažívají paranormální jevy.

„Vůbec nepochybuji o jejich pravdivosti … a musím říct, když vidíte, jak vypráví své příběhy, působí to opravdově.“

První pozorování UFO v Irsku je zachyceno v záznamu v Annals of the Four Masters (Letopisy čtyř mistrů*) z roku 743. „Z letadla bylo jasně vidět, že se na obloze nacházejí lodě s posádkami“.

Conor Kieran

Conor Kieran je DJ a barman. Celý život se zajímá o nadpřirozeno a tak rád sdílí tyto myšlenky i s ostatními.

„Lidé si myslí, že jsem blázen. Jsem v pohodě, když se mi lidé smějí, neboť přesně vím, co jsem viděl, mohu říct rozdíl mezi iluzí a něčím, co ve skutečnosti vidím.“

Conor uvedl, že zažil paranormální jevy, ale rozhodl se, že tyto zážitky nebude rozšiřovat.

Diana Jonesová z Dromore v County Down má zájem o UFO celý život. Do skupiny se připojila po náhodném setkání s jejím zakladatelem Chrisem McMurrayem, který je současným předsedou. Řekla, že byla svědkem setkání s UFO společně s dalšími dvěma členy rodiny.

„Ve skutečnosti to začalo jako světlo na obloze a pak se to změnilo v plavidlo, které bylo extrémně nízko. Plavidlo minulo dům jen o několik stop a pohybovalo se velmi pomalu.“

Chris McMurray

Tuto událost nehlásila žádné vládní agentuře. Prostřednictvím svého členství ve společnosti se setkala s lidmi, kteří říkali, že mají podobné zkušenosti.

Avšak ze všech příběhů, které jsem slyšel od členů skupiny, byla zpráva Arfona Jonesa nepochybně nejvíce šokující. Arfon pochází z Walesu a pracuje pro společnost NHS. Jeho zkušenost je známá v kruzích UFO jako „Tannyoky ET Encounter“. V květnu 2016 Arfon řekl, že za jasného denního světla na silnici Tannyoky v kraji Armagh narazil na stvoření. Stvoření prý bylo vysoké, šedé se širkými rameny a úzkým pasem. Nemělo oblečení.

„A to mě vyděsilo. Bylo to stvoření, a nebylo lidské. Bylo to přímo přede mnou. Když jsem se k němu blížil, jen se otočil a podíval se na mne. Zní to šíleně a bláznivě, já vím.“

Arfon Jones oznámil své setkání se stvořením vládním orgánům, ale na jeho e-mail nebylo nikdy odpovězeno. Arfon měl už dříve zájem o UFO a cítil, že se po své zkušeností musí s někým setkat, a tak vstoupil do společnosti.

Arfon Jones

Nejnovější hlášení o UFO bylo v pátek 9. listopadu (2018*), kdy pilot British Airways kontaktoval řízení letového provozu v Shannonu poté, co uviděl jasné světlo na obloze.

Podobné články

Napsat komentář