«« »»

Starověcí bohové Anunnaki se jednoho dne vrátí!

Je možné, že Quetzalcoatl, Viracocha a Kukulkan byli ve skutečnosti jedním božstvem? Popisy všech tří starověkých Bohů jsou obzvláště zajímavé! Protože všechna tři božstva byla vykreslena rysy, které nejsou charakteristické pro obyvatele Jižní Ameriky: bílá kůže, široké čelo, šedočervené vousy a velké modré oči. Byli tito tři středoameričtí bohové nějak spojeni se starověkými Anunnaki?

Starověcí Annunaki

Pokud se podíváme na starověké kultury po celém světě, konkrétně ty na americkém kontinentu, najdeme příběhy a legendy, které jsou si záhadně podobné. Od Aztéků, Olmeků, Mayů, Inků a kultur, které jim předcházejí, najdeme důkazy o “bozích”, kteří opustili Zemi, slibujíc, že se jednoho dne vrátí. Ale kdo byli tito bohové? A proč jsou jejich popisy tak podobné?

Viracocha je velký bůh tvůrce v předincké mytologii. Byl jedním z nejdůležitějších bohů v inckém panteonu a byl viděn jako tvůrce všech věcí. Zvláštní je, že starověcí lidé popsali Viracochu s rysy, které nebyly charakteristické pro obyvatele Jižní Ameriky. Viracocha je vylíčen s knírem a vousy, což je něco neobvyklého. Američtí indiáni totiž neměli dlouhé vousy ani kníry, a co je ještě podivnější, znázornění Viracochy se velmi podobá starověkým Bohům v Sumeru a Mezopotámii. Je to znamení, kterému bychom měli věnovat pozornost?

Zajímavé je, že stejně jako Viracocha byl líčen s rysy, které nejsou podobné domorodým Američanům, aztécký Bůh Quetzalcoatl a několik dalších bohů ze středoamerických a jihoamerických panteonů, byli v legendách popsáni s vousy, mající bílou kůži, modré oči a byli relativně vysocí. Pokud porovnáme tyto popisy s bohy ze starověké Mezopotámie, všimneme si mnoha fascinujících podobností, které vyvolávají mnoho otázek.

Opravdu se jednoho dne vrátí?

Vousy, které byly kdysi považovány za známky prehistorického evropského vlivu, rychle zdobily duchy koloniální éry a měly význam mezi obyvateli Střední Ameriky. Mayové, starodávní Aztékové, byli lidé s tmavou kůží. Obvykle nebyli příliš vysocí a měli hnědé oči. Kukulcan, Quetzalcoatl a dokonce i Viracocha byli v jejich lidském zobrazení úplně kontrastní, mající bílé nebo stříbrné vlasy, bílou kůži, modré oči a byli mnohem vyšší než domorodci. Kukulkan, podobně jako Quetzalcoatl, měl lidskou podobu a podobu opeřeného hada. Kdo tedy byli tito „bohové“? Odkud pocházeli a co je ještě důležitější, proč všichni slibovali, že se jednoho dne vrátí?

Kdo byli Quetzalcoatl, Viracocha a Kukulkan? Pokud opravdu byli starověkými bohy Střední Ameriky, proč je starověké civilizace popisovaly podobně? Tedy tak, že mají bílou kůži, široké čelo, šedivočervené vousy a velké modré oči? Navíc, jak se „opeřený had, aka Quetzalcoatl“ dostal do vzdálené říše Aztéků? Odkud pochází? Je možné, že Quetzalcoatl, Kukulkan a Viracocha jsou ve skutečnosti JEDINÝM bohem, který byl nějakým způsobem fyzicky přítomen ve všech starověkých amerických kulturách? A proč je neustále v domorodém mexickém folklóru spojován s planetou Venuše? Je možné, že tito starověcí bohové byli ve skutečnosti cestujícími z vesmíru, kteří přišli na Zemi, jak naznačují mnohé starověké teorie o astronautech? Co když tito Bohové jsou ve skutečnosti stejná božstva, jaká byla popsána ve starověké Mezopotámii: Starověké Anunnaki?

Je zajímavé, že když se podíváme na Codex Telleriano-Remensis, najdeme popisy toho, co se zdá být lety kosmické lodi. Ta objíždí a přistává k úžasu a hrůze domorodců…

„…Každý večer a po několik nocí se objevuje velká jasnost, která vychází z obzoru a stoupá k nebesům a má tvar pyramidy v plamenech, toto výrazně zapůsobilo na krále Texcoco, že se rozhodl ukončit všechny války…“

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 18949 a SS: 100.

Napsat komentář