Starověká egyptská filozofie

4742x 05. 06. 2018 1 čtenář

Starověká egyptská filozofie se dívala na člověka jako na celistvou bytost, jež je organickou součástí kosmu a podléhá třem vnitřním principům. Na duchovní cestě by mělo dojít k rozvoji všech tří principů a ke spojení s nejvyšším božským zdrojem.

Je třeba znát dvojí aspekt lidské duše, a to duši „Ka“ jako lidské nevědomí a duši „Ba“ jako naši vědomou mysl, připravovanou pro konečné zasvěcení. Nejvyšší zářící část duše byla vnímána jako hvězdná bytost sjednoceného žensko-mužského ducha.

Osobní bůh měl být ve spojení s každým člověkem pomocí „božské niti“ neboli „jiskry“. Egypťané cvičili v mysterijních školách současně oba aspekty lidské duše Ka – Ba, neboť si byli plně vědomi spojení obou polarit.

Starověká egyptská filozofie a její cíl

Cílem duchovního výcviku bylo opět nalézt cestu do vnitřního království své duše. Univerzálním zákoníkem byla „Smaragdová deska“, která dokládala jednotu makrokosmu a mikrokosmu, tvořeného čtyřmi živly. Za střed královstí člověka bylo považováno „vnitřní Slunce“ napojené na božskou esenci, díky čemuž mohl být transmutován ve „zlato Kamene mudrců“ a to v srdečním chrámu Sol-Om-On, kde Sol představuje sluneční sílu, Om božské tvůrčí slovo a On osobní Kámen mudrců.

Pozemská materie neboli „Magna mater“ byla považována za matku všeho živého a její druhý aspekt „Sofia-Moudrost“ pak představoval Božské vědění neboli Ducha svatého. Ve stvoření se tak projevovaly tři základní vztahové zákonitosti:

  • otcovský
  • mateřský
  • synovský

Z tohoto základu základu také vycházelo školení adepta. Mělo ho navést na duchovní techniky, jež ho měly nasměrovat do jeho duchovního chrámu srdce k jeho středu. Cílem bylo oživení bytosti v člověku a navázání ztraceného kontaktu duše v „břišním mozku“, umístěném dva palce nad pupkem.

Při nejvyšším zasvěcení ve velké pyramidě byl adept přiveden až do „Srdce Světla“. Velmi důležitou součástí byl i sestup do podsvětí neboli do říše mrtvých, kdy adept pobýval po nějakou dobu v tmavém podzemí chrámu, často i s mumiemi zemřelých, aby si plně uvědomil nižší astrální říši. Následovaly další zkoušky a zasvěcení, která směřovala k původnímu Božství v sobě.

Jak je to s pyramidami?

Velká pyramida v Gíze prý údajně chránila i archu umístěnou na hlavní „zemské čakře“ zvané omfalos neboli „pupek světa“. Energetickou strukturu této nejznámější pyramidy lze popsat také jako čakrální systém v jendotlivých místech zasvěcování. I náš Karlštejn by měl mít tato čakrální místa!

Hlavním atributem v té době byl Anch „kříž života“, jehož svislé břevno představovalo mužský oplodňující princip a smyčka kosmickou dělohu principu ženského, neboli tvůrčí ženské lůno, věčnost a nesmrtelnost.

Chcete se dozvědět více o starověkých technologiích? Budeme si o nich povídat ve středu 6.6.2018 od 20.hodin na našem YouTube kanálu Sueneé Universe. Budeme si povídat o:

  • Egyptě a akustické rezonanci
  • O to, jak fungují pyramidy a k čemu nejspíše sloužily
  • O obrech a zaniklých vyspělých civilizacích doma i ve světě
  • Spirituální mystice
  • Bludných balvanech
  • Vědeckém přístupu při hledání reality

Podobné články

Napsat komentář