«« »»

Stonehenge: Použití Pythagorovy věty předtím, než byla objevena!

Na různých starověkých místech naší planety můžeme najít důkazy o pokročilých vědomostech z matematiky, astronomie a inženýrství.

Použití Pythagorovy věty při stavbě Stonehenge

Podle informací v nedávno vydané knize Megalith byla při stavbě Stonehenge použita Pythagorova věta. Trojuhelníky v Stonehenge totiž přesně odpovídají tomuto vzorci. Stavitelé této legendární stavby tedy použili principy geometrie tisíce let před tím, než byly oficiálně objeveny. 

Svým způsobem to není až tak překvapující. Experti našli znaky geometrie a jejího využití i dávnými babylonskými, čínskými a védickými kulurami.

John Martineau, který se podílel na vydání knihy Megalith:

“Lidé si často o našich předcích myslí, že to byli drsní jeskynní lidé, ale přitom to byli sofistikovaní  astronomové! Používali Pythagorovy principy geometrie více jak 2 tisíce let před tím, než se samotný pythagoras narodil. V Stonehenge můžeme jasně vidět použití trojuhelníků a čtvrců, které jsou jednoduchou verzí této geometrické věty.“

Záhada Stonehenge

Předpokládá se, že britská megalitická stavba byla postavená mezi 2000 až 3000 let př. n. l. I když jsme objevili tyto skutečnosti, i tak zůstává Stonehenge zahalen tajemstvím. Odborníci nedokážou jasně určit jak a proč tato stavba vznikla.

Je nutné však poznamenat, že kniha Megalith není výzkumnou prací prověřenou vědeckými kruhy. I tak se ale jedná o mimořádně zajímavou knihu nabitou neuvěřitelnými informacemi. Abychom porozuměli všemu, co se týká britského archeologického skvostu, potřebujeme více informací. Právě proto je velmi důležité najít použití matematických vzorců ve starodávných monumentech.

Dokazují totiž, že dávné civilizace byly více vyvinuté, než si myslíme…

Z našeho eshopu Sueneé Universe doporučujeme knihu:

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 21954 a SS: 100.

3 Responses to Stonehenge: Použití Pythagorovy věty předtím, než byla objevena!

  1. Standa Standa napsal:

    Možná by stálo za to doplnit, jestli byla použita Pythagotova věta ve své obecné podobě (a jak na to výzkumníci přišli), nebo se jen podařilo najít stopy po trojúhelnících 3-4-5.

    Znalost trojúhelníků 3-4-5 je nejspíš mnohem starší, než Pythagorova zobecněná poučka o čtvercích.

    Mimochodem: Pythagorovu vzorci odpovídá jakýkoliv trojúhelník, vytvořený opřením čehokoliv rovného o svislou zeď na rovné zemi.

Napsat komentář