«« »»

Stopy civilizace starověkých bohů

Před 12 500 lety postihla Zemi globální katastrofa, která smetla z povrchu zemského civilizaci, jejíž vývojový stupeň v mnohém předstihl stupeň vývoje současné civilizace. Tato katastrofa je v mýtech a legendách mnoha národů zmiňována jako Potopa světa. Dokument ruských autorů rozkrývá fakta, která nejenže existenci takovéto civilizace potvrzují, ale zabývá se i okolnostmi, které by nám mohly napovědět mnoho přínosného.

Převzato z ruského kanálu Laboratoř Alternativní Historie.

18 Responses to Stopy civilizace starověkých bohů

 1. Agrapa Agrapa napsal:

  Tech prvnich 6 dilu serialu je zajimavejsich. Kazdopadne ta katastrofa byla kolem roku 45-50 pred nasim letopoctem opravdu tani ledovcu nezatopilo celej svet a rozhodne to nevyvolalo tsunamy co presla andy celkem jasne o tom pise sumersky kralovsky seznam a i nejake texty z egypta kde bohuzel ma veda problem datovat cokoliv jelikoz v egypte proste byli rocni obdobi a roky vlastne co se tyce letopoctu neuznavali

  • Sueneé napsal:

   jo to tu máme nalinkované taky. tech 6 se věnuje hlavně Egyptu. Tohle je více obecné.
   Pobavila a hlavně zaujala tzv. gumová tech.

   • Martin Horus Martin Horus napsal:

    Takové markantní důkazy o nemožnosti opracování dláty. Čekal jsem nějaké komentáře zastánců tradičních tezí, ale dle tradice, když jsou důkazy protistrana dělá mrtvé brouky 🙂

    • Sueneé napsal:

     Třeba Standa ještě na něco přijde. 😉

    • OKO OKO napsal:

     Já sice mrtvý brouk jsem, ale ze záhrobí si neodpustím poznámku, že nepravděpodobnost opracování prostými dláty apriori neimplikuje použití dnešních moderních, či pokročilejších, technologií.

     • Sueneé napsal:

      Zdravím do záhrobí! 🙂 Tak to mne zajímá, co bys si predstavoval? Protože pokud vyloucíme opracování dláty a srktneme ze seznamu moznych reseni pokrocile (treba i nezname) technologie vcetne tech soudobych, pak co jeste zbyva?

      Rezny kotouc na hrideli? Okruzni nebo pasova pila a nebo nejaky provaz s abrazivem, jak tusim se navrhoval v jine diskusi Standa? To ale vsechno jsou technologie, ktere maji v soucasnem chapani historie kladná císla v letopoctu vzniku. (Pokud se pletu, opravte mne.)

      • Martin Horus Martin Horus napsal:

       V dokumentu jsou viditelné úzké řezy o kterých rusové tvrdí, že nejdou současnou technologií vytvořit. Nebo také tzv. plastelínové řezy. Bude ještě trvat než se dnešní civilizace dostane na úroveň těchto stavitelů.

       Skromný dotaz, když vy ostatní vidíte, že kdosi a čímsi vytvořil řez, který musel být zhotoven vysokými otáčkami, co si o tom myslíte…resp. co vám vaše myšlenky napovídají ?

       • Standa Standa napsal:

        V první fázi by asi bylo dobré porovnat ten řez s jinými řezy, zhotovenými vysokými i nízkými otáčkami a s řezy, zhotovenými lineárním pohybem, kývavým pohybem a dalšími technoligiemi.

        Poa by se na základě podobných znaků mohlo rozhodnout, které z těch technologií se to podobá nejvíc..

       • Sueneé napsal:

        Stando: srovnaní rezu provedl Chris Dunn. Je to na videu. Mozna jsem ho uz linkoval. Ted mam okno, ktere video presne.

        Srovnani provadeli pak pod elektronovym mikroskopem. Pokud si vzpominam, pak srovnavali rez pilou, frezou, laserem vs. neznama technologie.

        Nic z toho co mame k dispozici se s tim neshodovalo.

        • Standa Standa napsal:

         Pokud najdete, zkuste prosím nalinkovat i s minutou, kde je to porovnání.

         Jinak: i na tomto příkladu vidíte jeden z důvodů, proč nemám rád videa jako zdroj informací. Najít v nich zpětně nějakou konkrétní věc je děs-běs.

        • Sueneé napsal:

         Jak to opet uvidim, dam to na blog/wiki.

         • Martin Horus Martin Horus napsal:

          Stando nějak nechápu tvůj přístup k faktům. V tom ruském dokumentu jsou naprostá a jasná svědectví o řezech které nelze v dnešní době uskutečnit. Proč bereš za věrohodná svědectví na papíře, tak jsou přeci zavádějící. Viděl jsi ten zmíněný dokument ? má to pár minut… Je přeci jedno jestli výzkum dělají rusové, američané či eskymáci. Výsledky jsou jasně patrné.

          • Standa Standa napsal:

           1. Nevím, jestli to lze nebo nelze. Proto bych si rád v klidu prostudoval. U filmu, kde kamera poskakuje, a v místě, kde bych rád znal parametry obvykle záběr končí, se mi to dělá dost blbě.

           2.  který dovouminutový dokument máte na mysli? Ten co Suenee nemůže najít? Můžete na něj dát odkaz?

            

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           U mě je pár minut i 60 minut což je ten co je přiložený k tomuto tématu. Pro mne nejsou udivující zmíněné řezy, to by měli přeci pro vás ostatní, kteří věříte v tradiční pojetí historie. Co se však také málo ví, nebo raději nemluví je fakt, že stavby v Egyptě na kterých jsou hieroglyfy jsou mnohem starší než samotné písmo egypťanů, to bylo mnohdy vytvořeno až v pozdějších dobách. Takže ty samotné řezy nejsou ze stejné datace jako písmo samotné, ale mnohem a mnohem starší.  Egyptologové obě variace slučují do jedné linie, tím pádem je výsledek mylný. Pokud by se šlo za fakty, dal by se zjistit výsledek, což je práce hodna jiného přístupu než ten jak k němu přistupují tradiční egyptologové a historici.

          • Standa Standa napsal:

           Na kousek jsem nahlédl. Problém je v tom, že si nejsem jist, jestli to všechno jsou skutečně jen řezy v kameni. Chybí tam podrobnější rozvor toho, proč se nejedná o praskliny, jestli se nemůže jednat o nějaký druh litého betonu (jaký používali třeba staří Římané), nebo kameny spojené maltou podobného složení, jakojsou samy.

           Pokud jsou to řezu tak:

           Podle zběžného projití to porovnají jen s hednoduchou okružní pilou. Chybí tam srovnání s dalšími technologiemi (pokud tam je, naveďte mne prosím na konkrétní čas). Srovnávají to tam například s díly historicky ověřených sochařů a kameníků? I u nás máme po krajině stovky let staré žulové sochy svatých. Jak je mohli bez moderních technologií vyrobit?

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Proč kousek ? dobré jablko přeci taky dojíš celé. Takhle se věda přeci nedělá ?

           Podívám se na to a vypíši ti pro mne zásadní prvky skrze minutáž.

            

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.